نماد سفارس را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل بنیادی نماد سفارس
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد سفارس را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد سفارس را بشناسیم

آشنایی با نماد سفارس بخش های اصلی آشنایی با نماد سفارسمعرفی نمادتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران شرکتتولید و فروش شرکت شرکت سهامی عام سیمان فارس و خوزستان با نماد سفارس یکی از شرکت های بورسی است که چندین سال است که در بورس و…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد سفارس

شرکت سهامی عام سیمان فارس و خوزستان با نماد سفارس یکی از شرکت های بورسی است که چندین سال است که در بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت دارد. اگر می خواهید با نماد سفارس در بورس و تاریخچه این نماد بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد

شرکت سیمان فارس و خوزستان با بیش از شش دهه سابقه فعالیت یکی از مهم ترین و بزرگ ترین گروه های تولید کننده سیمان در ایران محسوب می شود که تامین کننده بخش قابل توجهی از نیاز بازار داخلی و خارجی به سیمان و سایر محصولات جانبی می باشد.

از زمینه فعالیت های این شرکت می توان به سرمایه گذاری و مشارکت در توسعه صنعت سیمان، فعالیت های اقتصادی مانند تولیدی، صنعتی، بازرگانی، معدنی، مالی، خدماتی، راه اندازی شرکت و .. اشاره نمود.

تحلیل بنیادی نماد سفارس

تاریخچه شرکت

شرکت سهامی عام سیمان فارس و خوزستان که فعالیت خود را از سال ۱۳۲۹ آغاز نمود بزرگ ترین گروه تولید کننده سیمان در کشور و منطقه محسوب می گردد. این شرکت با سرمایه اولیه ۲۰۰ میلیون ریال و مشارکت سازمان برنامه و شرکت سهامی سیمان شیراز با نام شرکت سهامی سیمان شیراز فعالیت خود را شروع کرد. اما در سال ۱۳۳۲ با انتقال به تهران نام شرکت نیز تغییر کرد.

نخستین واحد تولید سیمان شیراز با ظرفیت روزانه ۲۰۰ تن در سال ۱۳۳۴ مورد بهره برداری قرار گرفت. این گروه با خرید و تاسیس کارخانجات جدید روز به روز بر حجم ظرفیت تولیدی خود می افزود و در همین راستا در سال ۱۳۳۹ کارخانه سیمان درود با ظرفیت اسمی ۶۰۰ تن در روزرا از سازمان برنامه خریداری نمود.

حتما بخوانید
نماد دفرا را بشناسیم

با افزایش تعداد واحد ها و کارخانجات نماد سفارس این شرکت در سال ۱۳۴۲ به صورت رسمی به شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان تغییر نام داد و از سال ۱۳۵۴ نیز فعالیت خود در بازار بورس و اوراق بهادار تهران آغاز نمود.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  توضیح تسویه معاملات و نحوه انجام آن را هم


مطالعه کنید

شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان با برخورداری از ۳۳ شرکت فرعی در صنعت سیمان و صنایع وابسته به آن و سرمایه ۴۵۰۰ میلیارد ریال به بزرگ ترین تولید کننده سیمان در خاورمیانه تبدیل شده است.

این شرکت به منظور سازماندهی بهینه امکانات خود وایجاد سرعت در عملیات به منظور توسعه با حفظ کنترل و استقلال کارخانه های زیر مجموعه در قالب شخصیت های حقوقی بسیار مورد توجه قرار گرفت. شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان با خرید سیمان آبیک به عنوان آخرین واحد تابعه به شرکت مادر تخصصی در صنعت سیمان تبدیل گردید.

۶۷ درصد سرمایه گذاری های انجام شده در این شرکت مربوط به شرکت های بورسی و ۳۳ درصد دیگر از شرکت های خارج از بورس هستند. شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان در پروژه های پژوهشی متعددی حضور دارد و قصد دارد با اجرای طرح های جدیدی به توسعه واحدهای مجموعه خود بپردازد.

از جمله اهداف و فعالیت های آینده این شرکت می توان به انجام فعالیت های باقی مانده طرح بهینه سازی در سیمان آبیک، طرح انتقال سیمان فارس از داخل بافت شهری شیراز به سیمان خرامه، طرح انتقال سیمان دورود به بیرون از شهر دورود، برنامه اجرای پروژه آسیا به الاماره در کشور عراق و .. اشاره نمود.

حتما بخوانید
نماد وبانک را بشناسیم

تحلیل بنیادی نماد سفارس

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

مدیر عامل شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان حمید رضا هوشیاری است و اعضای هیئت مدیره آن به شرح زیر می باشد.
مجتبی حقیقت جو نماینده شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین به عنوان رئیس هیئت مدیره
مجید وفاپور نمایده شرکت سیمان ارومیه به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
حمید فرمانی باروق نماینده شرکت کارخانجات سیمان صوفیان به عنوان عضو هیئت مدیره
غلام عباس میرزایی نماینده شرکت سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان عضو هیئت مدیره
علی محمد حریری نماینده شرکت توسعه صنعتی و معدنی کانی نوید پارس به عنوان عضو هیئت مدیره
علی کریمی نماینده شرکت سرمایه گذاری اهداف به عنوان عضو هیئت مدیره

سهامداران شرکت

شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین-سهامی عام ۵۱.۵۲۰%
شرکت توسعه صنعتی ومعدنی کانی نویدپارس-س.خ ۶.۰۱۰%
شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان-سهامی عام۶.۰۰۰%
شرکت رادیس الکترونیک-سهامی خاص۱.۵۸۰%
شرکت بیمه البرز-سهامی عام۱.۴۰۰%
شرکت گروه سرمایه گذاری تدبیر-سهامی خاص۱.۰۰۰%

تحلیل بنیادی نماد سفارس

تولید و فروش شرکت

از محصولات شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان می توان به انواع سیمان های پرتلند، ضد سولفات نوع پنج، دیرگیر نوع چهار، پرتلند پوزولان ویژه، سیمان روباره ای، سیمان مرکب، سیمان سفید، تولید پاکت بسته بندی سیمان، عرضه سنگ گچ، لوله های بتنی مسلح و پلی اتیلن، ماشین سازی، ارائه خدمات فنی و مهندسی به صنایع معدنی، ساخت و نصب انواع فیلترهای الکتریکی و بگ فیلتر در صنایع معدنی، نصب و راه اندازی خط تولید سیمان، پودر گچ ماشینی و قطعات گچی، ارائه خدمات تحقیقاتی و آزمایشگاهی به سیمان و بتن و صنایع معدنی، پرتلند پوزولان و … اشاره نمود.

این شرکت علاوه بر عرضه محصولات تولیدی در تمامی نقاط کشور صادر کننده محصولات خود به کشورهایی مانند عراق، کویت، عربستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، قطر، عمان، مصر، شرق آفریقا نیزمی باشد.

حتما بخوانید
نماد وملل را بشناسیم

پیشنهاد میشود در همین گروه مطلب نماد سیتا را بشناسیم را نیز مطالعه نمایید

تحلیل پیش رو با عنوان نماد سفارس را بشناسیم صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.