نماد ختوقا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل بنیادی نماد ختوقا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد ختوقا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد ختوقا را بشناسیم

آشنایی با نماد ختوقا بخش های اصلی آشنایی با نماد ختوقامعرفی نماد ختوقاتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران شرکتتولید و فروش محصولات در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد ختوقا

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آنها شرکت قطعات اتومبیل ایران می باشد که در سال ۱۳۷۰ سهام خود را وارد بورس نمود و مشغول به پذیره نویسی شد.

معرفی نماد ختوقا

شرکت قطعات اتومبیل ایران با نماد ختوقا با سرمایه ۳ میلیارد وارد بازار بورس اوراق بهادار شد و قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار داد. نوع این شرکت در اوایل تاسیس سهامی عام بود اما هنگامی که وارد بازار بورس شد به سهامی خاص تغییر پیدا کرد.

نماد ختوقا

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۵۲ شرکت تولیدی قطعات اتومبیل با اسم رضا احداث گردید، این شرکت را در مشهد بنا نهادند و در سال ۱۳۵۷ به اسم شرکت قطعات تولید اتومبیل ایران تغییر پیدا کرد. شرکت نام برده سرمایه ای ۱ میلیارد ریالی داشت اما هم زمان با وارد شدن به بازار بورس سرمایه خود را به ۳ میلیارد ریال افزایش داد.

در سال ۱۳۷۵ مرکز اصلی شرکت را به تهران انتقال دادند و فعالیت های خود را با دارا بودن شش کارخانه ادامه داد. شرکت قطعات اتومبیل ایران برای توسعه و گسترش فعالیت ها به کارخانه ای شخصی و حقوقی تبدیل شد.

سرمایه شرکت که هنگام وارد شدن به بازار بورس افزایش یافته بود تا سال ۱۳۸۴ هیچ تغییری نکرد اما در آن سال سرمایه به ۱۲۳ میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.
شرکت گاز سبز صنعت شرق در سال ۱۳۸۶ به این شرکت اضافه شد و با ثبت نمودن شرکت سرمایه گذاری ساختمان عرش آذین البرز تعداد شرکت های این مجموعه به ۸ شرکت افزایش پیدا کرد.

حتما بخوانید
نماد زاگرس را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  وضعیت بازار سرمایه و سرمایه گذاری در آن را هم


مطالعه کنید

در سال ۱۳۹۰ شرکت ایمن خودرو شرق واگذار شد و از مجموعه پاپکو جدا شد. از طرفی با توجه به اینکه ماموریت شرکت عرش آذین تمام شده بود در سال ۱۳۹۳ این شرکت را منحل اعلام کردند. در سال ۱۳۹۴ شرکت جدید مبدل خودرو پاک خودرو احداث شد و در نهایت در سال ۱۳۹۶ مورد بهره برداری قرار گرفت. شرکت رام سازی ایمن مانا در سال ۱۳۹۶ ثبت شد. شرکت رینگ سازی مشهد به بخش خصوصی واگذار شد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت قطعات اتومبیل ایران را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
شهرام صالحی با مدرک مهندسی صنایع از شرکت ایران خودرو دیزل رئیس هیئت مدیره می باشد.
سعید رضا پناه با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری سمند نایب رئیس هیئت مدیره است.
مهران هویشی با مدرک فوق لیسانس از شرکت ایران خودرو، حسین کاویانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و علی میرنژاد با مدرک فوق لیسانس برق از شرکت خدمات بیمه ایران خودرو اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران شرکت

هر شرکتی برای افزایش سرمایه خود سهامدارانی را دارد که شرکت تولید قطعات اتومبیل ایران خودرو هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این شرکت شامل:

شرکت سرمایه گذاری سمند با ۴۴.۴۴۰ درصد و شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان با ۴.۶۸۰ درصد می باشد

نماد ختوقا

تولید و فروش محصولات

در شرکت تولید قطعات اتومبیل محصولات مختلفی تولید می شوند که با فروش این قطعات و صادر نمودن آن ها توانسته اند سرمایه خود را افزایش دهند.
شرکت مبدل خودروی پاک مشغول به تولید انواع کاتالیست ها می باشد، شرکت کابل خودرو سبزوار به تولید انواع کابل و شیشه بالابر مشغول است، شرکت اگزوز خودرو خراسان انواع اگزوز و کاتالیست ها را تولید می کند، شرکت قطعات محوری خراسان مشغول به تولید پلوس و قطعات ماشین کاری موتور است و شرکت الکتریک خودرو شرق انواع درخت سیم را تولید می کند.

حتما بخوانید
نماد کطبس را بشناسیم

پیشنهاد میشود در همین گروه مطلب نماد خودرو را بشناسیم را نیز مطالعه نمایید

تحلیل پیش رو با عنوان نماد ختوقا راب شناسیم صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.