نماد لخزر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد لخزر
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد لخزر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد لخزر را بشناسیم

آشنایی با نماد لخزر بخش های اصلی آشنایی با نماد لخزرمعرفی نماد لخزرتاریخچه شرکت پارس خزرترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران لخزرتولید و فروش محصولاتترازنامه لخزر در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند،…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد لخزر

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت پارس خزر یا نماد لخزر می باشد که در سال ۱۳۷۴ سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد لخزر

شرکت پارس خزر با نماد لخزر در سال ۱۳۷۴ عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داد و قسمتی از سهام خود را در بازار بورس وارد نمود.

اطلاعات نماد لخزر

تاریخچه شرکت پارس خزر

در سال ۱۳۴۷ با مشارکت کارخانه توشیبا ژاپن شرکت پارس توشیبا خط تولید خود را راه اندازی نمود. شرکت پارس توشیبا در سال ۱۳۶۱ به شرکت صنعتی پارس خزر تغییر نام پیدا کرد و امروزه به عنوان بزرگ ترین تولید کننده لوازم خانگی در ایران مشغول به فعالیت می باشد.

نوع سهام شرکت سهامی عام می باشد. شرکت پارس خزر یکی از ارکان شرکت سرمایه گذاری پارس توشه است. این شرکت صنعتی ۴۱ گروه محصول را در ۲۴۶ مدل تولید می نماید و با نام تجاری پارس خزر و سایا به بازارهای خارجی و داخلی عرضه می کند.

شرکت پارس خزر ۴۵۰ مرکز مجاز در سراسر کشور را دارا می باشد و با خدمات پس از فروش گسترده خود به مدت ۱۰ سال از تمامی محصولات خود پشتیبانی می کند ، لازم به ذکر است که بگوییم خدمات پس از فروش محصولات این شرکت تا ۲۵ ماه رایگان می باشد و به مدت ۲ ماه هم خدمات تعویض محصول را برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

حتما بخوانید
نماد کچاد را بشناسیم

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت پارس خزر از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیرمی شوند:
حسن همتی با مدرک فوق لیسانس از شرکت طراحی و صنعتی لوازم خانگی مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره می باشد.
هوشنگ دادوش با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری پارس توشه رئیس هیئت مدیره است.
قاسم زند با مدرک فوق لیسانس از شرکت کوشا پیشه نایب رئیس هیئت مدیره است.
فرحمند پور علی با مدرک فوق لیسانس از شرکت بازرگانی پارس شید و عبدالمحمد فیاضی از مدرک لیسانس از شرکت لامپ پارس شهاب اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

اطلاعات شرکت پارس خزر

ترکیب سهامداران لخزر

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت پارس خزر هم از این حیث مستثنا نیست و سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سرمایه گذاری پارس توشه با ۸۸.۳۶۰ درصد
صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کاردان با ۲.۹۲۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۱۴۰ درصد

تولید و فروش محصولات

لوازم برقی های مختلفی در شرکت صنعتی پارس خزر تولید می شود که نیاز مصرفی هر خانواری می باشد. این شرکت با فروش محصولات خود در بازار های داخلی و صادر نمودن آن ها توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: ماشین لباس شویی، اتو بخار، توستر، سرخ کن، بخار پز، پلوپز، هواکش، فن هیتر، بخاری برقی، پنکه، کباب پز، ساندویچ ساز، چرخ گوشت، غذا ساز، میوه خشک کن، خرد کن، همزن، آسیاب، مولتی کوکر، ترازو، آبمیوه گیری، چایساز، کتری برقی، تصفیه آب، جارو برقی، جارو شارژی، بخار شو، تصفیه هوا، سشوار، فود سیور، جارو عصایی و … می شود.

حتما بخوانید
نماد وتجارت را بشناسیم

ترازنامه لخزر

ترازنامه پارس خزر

پیشنهاد میشود در باره ی نماد پارس  نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد لخزر صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.