نماد پارس را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
شرکت پتروشیمی پارس
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد پارس را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد پارس را بشناسیم

آشنایی با نماد پارس بخش های اصلی آشنایی با نماد پارسمعرفی نماد پارستاریخچه شرکتترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران شرکتتولید و فروش محصولاتترازنامه شرکت پتروشیمی پارس در بازار بورس و اوراق بهادار تهران تعداد زیادی از شرکت‌ ها و موسسه‌ ها قسمتی از سهام خود را وارد بازار نموده‌اند. یکی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد پارس

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران تعداد زیادی از شرکت‌ ها و موسسه‌ ها قسمتی از سهام خود را وارد بازار نموده‌اند. یکی از آن‌ ها شرکت پتروشیمی پارس است که به‌ عنوان بزرگ‌ ترین تأمین‌ کننده استایرن منومر در دنیا شناخته می شود. این شرکت توانسته است توجه زیادی از سرمایه گذاران را به سوی خود جلب کند. و با نماد پارس شناخته میشود.

معرفی نماد پارس

شرکت پتروشیمی پارس با نماد پارس در بازار بورس مشغول به پذیره نویسی شده است. لازم به ذکر است که بگوییم ۵۰ درصد از سهام شرکت پلیمر آریاساسول به شرکت پرتوشیمی پارس تعلق دارد. با توجه به رشد روز افزونی که از این شرکت می توان مشاهده نمود بنابراین می توان گفت بدون شک یکی از بهترین نماد ها برای سرمایه گذاری نماد پارس می باشد.

نماد پارس

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۷۷ شرکت پتروشیمی پارس که مجری طرح الفین نهم بود یعنی یکی از طرح های پنج ساله توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران احداث گردید و در سال ۱۳۸۵ این شرکت به ثبت رسید. شرکت پتروشیمی پارس در شهرستان عسلویه و منطقه اقتصادی پارس قرار دارد.

فعالیت شرکت بر پایه احداث و راه اندازی و بهره برداری کارخانه های صنعتی برای تولید، بازاریابی و فروش، ذخیره، واردات، صادر نمودن محصولات پتروشیمی، انجام دادن تمامی فعالیت های تولیدی، تبدیل تمامی مواد پتروشیمی و فرآورده های فرعی و دیگر مشتقات، انجام فعالیت های بازرگانی، صنعتی، فنی و مهندسی و … می باشد.
شرکت پتروشیمی پارس در طول سال ۴۴۹۵۰۰۰ تن مشتقات را تولید می کند که به عنوان بزرگ ترین تولید کننده محصولاتی مثل: اتان، بوتان، پروبان، اتیل بنزن، استایرین و … شناخته می شود.

حتما بخوانید
نماد وسینا را بشناسیم

این شرکت در سال ۱۳۹۲ در صدر لیست صادراتی کشور قرار گرفت. به طور کلی می توان گفت شرکت پتروشیمی پارس از سه واحد تولیدی و یک قسمت برون واحدی تشکیل شده است که شامل :واحد استحصال، واحد اتیل بنزن، واحد استایرن منومر می شود.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت پتروشیمی پارس از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
مسعود حسنی با مدرک کارشناسی از شرکت کوه شیمیایی اوره مدیر عامل شرکت می باشد.
سعید محبی فرد با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت پتروشیمی هنگام رئیس هیئت مدیره است.
قاسم منتظری با مدرک دکتری از شرکت نفت و گاز پارسیان نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
امیر افسر با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری غدیر و مجتبی طاهری با مدرک کارشناسی از شرکت پتروشیمی کارون اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران شرکت

شرکت پتروشیمی پارس دارای سهامدارانی می باشد که شامل:

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۲۰/۵۵ درصد،

شرکت گروه صنعتی گسترش نفت و گاز پارسیان با ۷۳۰/۱۸ درصد

و شرکت سرمایه گذاری غدیر با ۵۷۰/۱۸ درصد می باشد.

نماد پارس

تولید و فروش محصولات

شرکت پتروشیمی پارس در طول سال ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن اتان، ۹۸۰ هزار تن پروپان، ۵۷۰ هزار تن بوتان، ۸۶ هزار تن گسلوین، ۶۰۰ هزار تن استایرن منومر، ۱۴ هزار تن مخلوط بنزن و تولوئن را تولید خواهد کرد. بخش استحصال این شرکت یکی از بزرگ ترنی صادر کننده های گاز LPG به خاورمیانه می باشد.

همچنین این شرکت به عنوان تنها تولید کننده استایرن منومر شناخته می شود. با توجه به اینکه محصولات مختلفی در شرکت پتروشیمی پارس تولید می شود می توان گفت با صادر نمودن و فروش محصولات خود سالانه به سود زیادی دست پیدا خواهند کرد.

حتما بخوانید
نماد فباهنر را بشناسیم

ترازنامه شرکت پتروشیمی پارس

تراز نامه نماد پارس

پیشنهاد میشود در خصوص تحلیل بنیادی هر چه بهتر شرکت های بورسی در باره ی سال مالی شرکت های بورسی نیز مطالعه نمایید.

نگاره ی پیش رو با عنوان نماد پارس را بشناسیم صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.