نماد حتاید را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد حتاید
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد حتاید را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد حتاید را بشناسیم

آشنایی با نماد حتاید بخش های اصلی آشنایی با نماد حتایدمعرفی نماد حتایدتاریخچه شرکت حتایدبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران حتایدترازنامه حتاید در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد حتاید

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت تاید واتر خاورمیانه یا نماد حتاید می باشد که سهام آن در سال ۱۳۸۳ در بازار بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

معرفی نماد حتاید

شرکت تاید واتر خاورمیانه با نماد حتاید در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بخشی از سهام خود را مورد معامله قرا داده است و عرضه های اولیه خود را در سال ۸۳ در اختیار دیگران قرار داد.

نماد حتاید

تاریخچه شرکت حتاید

در سال ۱۳۴۶ شرکت خدمات دریایی داریوش تاسیس گردید. شرکت نام برده بعد از یک سال فعالیت با همکاری هم سنفی های خود تبدیل به شرکت خدمات دریایی تاید واتر خاورمیانه گردید. در سال ۱۳۴۷ این شرکت با سرمایه ۱۰ میلیون ریالی و برای فعالیت هایی مثل نصب و تعمیر لوله های زیر دریایی، ساخت اسکله، حمل و نقل های دریایی و … به ثبت رسید.

بعد از انقلاب جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ شرکت مزبور از جمله املاکی بود که مصادره گردید و به شرکتی دولتی تبدیل شد، بنابراین زیر نظر سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران فعالیت های خود را انجام داد.

در سال ۱۳۸۷ با توجه به اصل قانون اساسی سهام مدیریت این شرکت از طرف سازمان بورس واگذار گردید، سپس شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان که یکی از موسسه های مالی سپاه پاسداران به شمار می رفت ۶۴ درصد از سهام شرکت را خریداری نمود و در پی آن به بزرگ ترین سهامدار شرکت تاید واتر خاورمیانه تبدیل شد.

حتما بخوانید
نماد فاسمین را بشناسیم

در سال ۱۳۸۷ سهام شرکت هایی دولتی مثل تاید واتر خاورمیانه برای واگذاری به بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت به همین علت موسسه مهر اقتصاد به عنوان مالک جدید این شرکت شناخته شد، اما در سال ۱۳۹۰ تحریم های هسته ای علیه ایران شروع شد و شرکت تاید واتر در فهرست تحریم های خزانه داری آمریکا و اروپا قرار گرفت.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  تفاوت دو روش تحلیل بورس را هم


مطالعه کنید

فعالیت در بندر شهید رجایی به علت وجود شرکت تاید واتر با مشکلاتی به همراه شد، بنابراین ناچار شدند در سال ۱۳۹۳ از این بندر خارج شوند، سپس در سال ۱۳۹۴ با امضای توافق نامه هسته ای شرکت تاید واتر خاورمیانه از فهرست شرکت های تحریمی خارج شد.
در سال ۱۳۹۴ قانون مقابله با دشمنان تصویب شد و تحریم های دوباره باعث شدند شرکت نام برده در لیست شرکت های تحریمی قرار بگیرد. مجموعه مهر اقتصاد در سال ۱۳۹۵ از تاید واتر کاملا جدا شد و بعد از آن موسسه مالی اعتباری کوثر در ۱۷ خرداد سهام شرکت فراز انرژی دنا را خریداری نمود که عنوان سهام دار عمده شرکت را ازان خود کرد.

موسسه مالی کوثر موفقیت چندانی در اداره سهام شرکت تاید واتر نداشت، بنابراین تصمیم گرفتند سهام آن را در سال ۱۳۹۷ به شرکت سیما مارین بندرعباس واگذار نمایند، در پی این کار بعد از ۱۰ سال هدایت تاید واتر خاورمیانه به بخش خصوصی واگذار شد. سیما مارین یکی از شرکت های موفق و خصوصی در زمینه خدمات بندری و دریایی می باشد.

حتما بخوانید
نماد سکرما را بشناسیم

نماد حتاید

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت تاید واتر خاورمیانه از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
علی داود ترکمان با مدرک لیسانس از شرکت فراز انرژی دنا مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره می باشد.
رحمت اله صادقیان با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری افتخار سهام رئیس هیئت مدیره است.
سعد اله عبدالهی با مدرک فوق لیسانس از شرکت بین المللی توسعه و عمران دریا گستر منطقه آزاد انزلی نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
محمد جمالی با مدرک دکترا از شرکت خدمات دریایی و کشتیرانی خط دریا و آرش رهبر سعادت با مدرک فوق لیسانس از رهیاب رایانه گستر اعضای هیئت مدیره شرکت هستند.

ترکیب سهامداران حتاید

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت تاید واتر خاورمیانه هم از این حیث مستثنا نیست. سهامدار این هلدینگ، شرکت فراز انرژی دنا می باشد.

ترازنامه حتاید

ترازنامه حتاید

پیشنهاد میشود در باره ی نماد وخاور نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد حتاید صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.