نماد دابور را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
دابور
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد دابور را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد دابور را بشناسیم

آشنایی با نماد دابور بخش های اصلی آشنایی با نماد دابورمعرفی نماد دابورتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران دابورتولید و فروش محصولاتترازنامه دابور در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد دابور

در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت دارو سازی ابوریحان یا نماد دابور می باشد که در سال ۱۳۷۰ سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار کشور پذیرفته شد.

معرفی نماد دابور

شرکت داروسازی ابوریحان در سال ۱۳۰ با نماد دابور بخشی از سهام خود را به بازار بورس وارد نمود و عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داد.

نماد دابور

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۴۳ شرکت داروسازی ابوریحان که یکی از بزرگ ترین تولید کننده های داروهای انسانی و دامی در ایران می باشد و با نیم قرن سابقه نقش مهی در صنعت دارو سازی کشور ایفا می کند با مالکیت شرکت آلمانی و با اسم برلیمد ایران تاسیس شد و امروزه در زمینی با مساحت ۹۸۰۰ متر مربع و با دارا بودن ۴۵۰ نفر پرسنل متخصص و ماهر برای تامین نیازهایی دارویی کشور مشغول به فعالیت است.

در سال ۱۳۶۰ اسم آن به شرکت داروسازی ابوریحان تغییر پیدا کرد. این شرکت داروهای خود را طبق استانداردهای بین المللی تولید می نماید و مراحل کنترل کیفیت را بر محصولات خود اعمال می کند، همچنین سهم وسیعی از بازار صنعت داروهای هورمونی را به خود اختصاص داده است.

حتما بخوانید
نماد مبین را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  بررسی تحلیل بنیادی بورس را هم


مطالعه کنید

خط تولید داروهای دامی در این شرکت از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را شروع نمود. تعداد محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند حدود ۲۴۸ قلم می باشد که از بین آن ها ۲۱۵ قلم آن انسانی و بقیه داروهای دامی را تشکیل می دهند.

این شرکت با دارا بودن ماشین آلات روز دنیا و ارتقا سطح دانش برای ایجاد جامعه ای سالم، به تولید محصولات درمانی و بهداشتی به روز اقدام نموده است.

نماد دابور

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت دارو سازی ابوریحان از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
حسین فراهانی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت توزیع دارو پخش رئیس هیئت مدیره است.
میثم نور محمدی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت دارو پخش نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
دکتر روح اله مهدوی با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، مرتضی سبحانی نیا با مدرک کارشناسی ارشد در شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین و آسیه موسیوند با مدرک دکترا از شرکت دارو سازی کاسپین اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران دابور

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت دارو سازی ابوریحان هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت دارو پخش با ۸۴.۱۸۰ درصد می شود.

تولید و فروش محصولات

در شرکت دارو سازی ابوریحان محصولات زیادی تولید می شوند که بیشتر آن ها داروهای انسانی می باشد، این شرکت با فروش محصولات خود توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کن دو سرمایه خود را افزایش دهد.

حتما بخوانید
نماد شبندر را بشناسیم

محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: پماد، انواع شیافت، کرم، ژل، انواع فرآورده های تزریقی روغنی، آبی و سوسپانسیون می باشد.

ترازنامه دابور

ترازنامه دارو سازی دابور

پیشنهاد میشود درباره ی نماد فاراک نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد دابور صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی منتشر نشده است.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.