نماد قنیشا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل نماد قنیشا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد قنیشا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد قنیشا را بشناسیم

آشنایی با نماد قنیشا بخش های اصلی آشنایی با نماد قنیشامعرفی نمادتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران شرکتتولید و فروش شرکت شرکت قند و شکر نیشاپور از جمله شرکت های قندی است که نام آن در فهرست شرکت ها و موسسات بورس قرار گرفته و…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد قنیشا

شرکت قند و شکر نیشاپور از جمله شرکت های قندی است که نام آن در فهرست شرکت ها و موسسات بورس قرار گرفته و با نماد قنیشا دراین بازار مشغول به فعالیت می باشد. سهام های این شرکت به دلیل رشد مناسبی که داشته اند یکی از سهام های پرطرفدار بورس محسوب می شوند.

معرفی نماد

شرکت قند نیشاپور با نماد قنیشا در سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را در بورس و اوراق بهادار شروع کرد و اقدام به پذیره نویسی نمود. موضوع اصلی فعالیت این شرکت تولید شکر و سایر محصولات جانبی از چغندرقند و همچنین فروش آن ها می باشد. علاوه بر این شرکت قند نیشاپور عملیات کارمزدی تصفیه شکر خام را نیز انجام می دهند.

تحلیل نماد قنیشا

تاریخچه شرکت

در بازار بورس ایران ۱۵شرکت قند و شکر وجود دارد که یکی از آن ها شرکت قند و شکر نیشاپور می باشد. از دیگر رقبای این شرکت می توان به شرکت قشیر، قثابت، قشکر و قزوین اشاره نمود.

کارخانه قند نیشاپور با ظرفیت ۱۰۰۰ تن در سال ۱۳۴۴ در اداره ثبت شرکت های نیشاپور ثبت گردید وفعالیت خود را از سال ۱۳۴۵ آغاز نمود. سرمایه اولیه این شرکت ۲۲۰ میلیون ریال بود و در سال ۱۳۵۰ به سهامی عام تبدیل شد.

دفتر مرکزی این شرکت ۲۰ کیلومتری جاده قدیم نیشاپور به سبزوار واقع شده است. کارخانه قنیشا به منظور توسعه فعالیت های خود در سال ۱۳۴۸ظرفیت کارخانه را به ۱۵۰۰ تن چغندر افزایش داد.

حتما بخوانید
نماد چکاوه را بشناسیم

در راستای همین اهداف در سال ۱۳۸۴ بار دیگر ظرفیت تولیدی کارخانه افزایش یافت و به مصرف ۳۰۰۰ تن چغندر در روز و تولید ۵۲۲۰۰ تن شکر و ۱۲۸۸۰۰ تن تصفیه شکر خام ارتقا یافت.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  انواع شاخص را هم


مطالعه کنید

این کارخانه در طی سال های فعالیت خود با تکیه بر نیروهای متخصص و تولید محصولات با کیفیت با استفاده خرید چغندر مرغوب از کشاورزان توانست به یکی از برترین کارخانجات قندی در استان و ایران تبدیل گردد.

کارخانه قند و شکر نیشاپور از بخش های مختلفی مانند بخش فنی، برق و مکانیک، تعمیرات، اداری، کشاورزی، آزمایشگاه و .. اشاره نمود. در این شرکت هر چند مدت یکبار دوره های آموزشی به منظور ارتقا سطح دانش و مهارت پرنسل برگزار می شود.
کارخانه قنیشا در بهمن ماه سال ۱۳۷۴ در بازار بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد و بخشی از سهام های خود را عرضه نمود. این شرکت دارای ۱۳۳ پرسنل است و به دلیل ارائه محصولات با کیفیت در سال ۱۳۹۶ به عنوان واحد تولید برتر در صنعت غذایی کشور معرفی گردید.

تحلیل نماد قنیشا

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

مدیر عامل شرکت قند و شکر نیشاپور با نماد قنیشا محمود شهراسبی است و اعضا هیئت مدیره آن به شرح زیر است.
مقداد بابایی نماینده شرکت پاکستان به عنوان رئیس هیئت مدیره
محمود شهراسبی نماینده شرکت سرمایه گذاری ساختمان گروه صنایع بهشهر تهران به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
حسین صفری نماینده شرکت خدمات بیمه ای پوشش توسعه بهشهر به عنوان عضو هیئت مدیره
محمد رضا هادی نژاد نماینده شرکت توسعه صنایع بهشهر به عنوان عضو هیئت مدیره

حتما بخوانید
نماد کهمدا را بشناسیم

سهامداران شرکت

شرکت صادراتی توسعه صنایع بهشهرزرین-سهامی خاص ۵۲.۴۰۰%
شرکت توسعه صنایع بهشهر-سهامی عام ۴.۳۶۰%
شرکت آتیه اندیش توسعه آندیا-بامسئولیت محدود ۲.۷۱۰%
شخص حقیقی۲.۰۰۰%
شخص حقیقی ۱.۴۴۰%
شخص حقیقی ۱.۳۷۰%

تحلیل نماد قنیشا

تولید و فروش شرکت

شرکت قند و شکر نیشاپور با نماد قنیشا محصولات مختلفی را تولید می کند که از جمله آن می توان به شکر سفید حاصل از چغندر قند، تبدیل شکر خام به شکر سفید، تفاله خشک، تفاله تر، شکر سفید حاصل ازآفینه، ملاس تولیدی، شکر مازاد بر افت مجاز تصفیه شکر خام و … اشاره نمود.

این شرکت دارای ظرفیت ۲۵ هزار و ۲۰۰ تن تولید شکر از چغندر قند، ۲۷ هزار تن تفاله خشک، ۲۲ هزار تن ملاس و ۱۲۸ هزار و ۸۰۰ تن تصفیه شکر خام می باشد.

پیشنهاد میشود در این خصوص مطلب تحلیل تکنیکال قنیشا را نیز مطالعه کنید

نگاره پیش رو با عنوان  آسنایی با نماد قنیشا صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تاا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.