سایت بورس و اطلاعاتی که می دهد | سایت آموزش بورس ایران
سایت بورس
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. سایت بورس و اطلاعاتی که می دهد
آموزش بورس

سایت بورس و اطلاعاتی که می دهد

سایت بورس و اطلاعاتی که در اختیار معامله گران قرار می دهد. بخش های اصلی سایت بورس و اطلاعاتی که در اختیار معامله گران قرار می دهد.بازارخوانی در بازار سرمایهپادکست اطلاعاتی که سایت بورس میدهدچه اطلاعاتی از سایت tsetmc یا سایت بورس کسب می شود؟در صفحه اصلی سایت بورس چه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

سایت بورس و اطلاعاتی که در اختیار معامله گران قرار می دهد.

بازارخوانی در بازار سرمایه

یکی دیگر از مواردی که در بسیاری از تحلیل گران در دنیای بورس و معاملات خود از آن بهره می برند سایت بورس است. این سایت که تحت نظارت سازمان مرکزی بورس اقدام به فعالیت می کند یکی از برجسته ترین و گسترده ترین منابع اطلاعاتی در زمینه ی بورس و قیمت هایی است که بازار در طول روز کسب می کند.

پادکست اطلاعاتی که سایت بورس میدهد

بازارخوانی به فعالیتی گفته می شود که در آن سهامداران با استفاده از سایت بورس یا tsetmc.com اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد یک نماد مشخص استخراج می کنند.

بنابراین در کنار تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی سومین موضوعی که لازم است مورد توجه قرار بگیرد سایت tsetmc یا به عبارت دیگر سایت بورس است.

چه اطلاعاتی از سایت tsetmc یا سایت بورس کسب می شود؟

سایت بورس که جامع ترین منبع اطلاعاتی برای سهامداران به شمار می آید جوانب و زمینه های گسترده ای دارد و بسته به این که در چه زمینه ای نیاز به کسب اطلاعات دارید به بخش مربوطه در سایت مراجعه می کنید.

حتما بخوانید
اوراق بهادار اسلامی یا صکوک (Sukuk)

برای مراجعه به سایت تنها کافیست که آدرس سایت را در مرورگر خود جست و جو کنید: tsetmc.com

اولین صفحه ای که در این سایت با آن مواجه می شوید شامل یک اطلاعات کلی و بسیار پر اهمیت در مورد روند کلی بازار در همان روز است.

نکته ای که لازم است به آن توجه شود این است که یکی از مزیت های پراهمیت سایت بورس این است که تمامی قیمت ها در کلیه ی نمادهای فعال به روز می شوند و در هر زمانی که وارد سایت شوید با قیمت به روز شده آن سهم مواجه خواهید شد.

در صفحه اصلی سایت بورس چه اطلاعاتی کسب می شود؟

شاخص های منتخب در بورس در صفحه ی اصلی سایت TSETMC قرار گرفته اند:

شاخص کل

شاخص قیمت وزنی

شاخص بورس

شاخص فرابورس

شاخص آزاد شناور

از جمله ی شاخص هایی هستند که در سایت منتشر می شوند. یکی دیگر از شاخص هایی که تحلیل گران از آن در معاملات و آنالیزهای خود قرار می دهند شاخص های مربوط به هر صنعت به صورت خاص است.

شاخص در معاملات نمایانگر شرایط و موقعیت کلی بازار در یک نگاه است. هنگامی که شاخص در هر صنعت به صورت مجزا منتشر شود باعث می شود که سهامدار از شرایط کلی آن صنعت آگاهی داشته باشد. بنابراین برای آن که از شاخص های مختلف آگاهی داشته باشیم لازم است که به سایت TSETMC مراجعه کنیم.

سایت TSETMC

صفحه ی اصلی سایت TSETMC

تاثیر در شاخص در سایت بورس

یکی دیگر از اطلاعاتی که می توان از صفحه ی اصلی سایت TSETMC کسب کرد یک لیست از نمادهایی که بیش از سایر نمادها روی شاخص تاثیر می گذارند.

حتما بخوانید
انواع شاخص

به طور مثال در تصویر بالا نمادهای فملی، خودرو، فولاد وبر شاخص بیشترین تاثیر را گذاشته اند. به همین علت در صورتی که بازار مثبت باشد یا به عبارت دیگر شاخص کل سبز رنگ باشد نشان می دهد که این نمادها بیشترین تاثیر را روی شاخص مثبت گذاشته اند و باعث می شود که سهامداران به ورود کردن در این نمادها مشتاق شوند.

از طرفی همین موضوع باعث می شود که خریداران زیادی به سمت این نماد تمایل پیدا کنند و کسانی که پیش از این موضوع سهامدار این نمادها بودند سود مناسبی کسب می کنند.

نمادهای پربیننده در سایت بورس

یکی دیگر از اطلاعاتی که می توان در بازارخوانی و در سایت بورس کسب کرد دست یافتن به لیستی از نمادهای پربیننده است. نمادهایی که نسبت به سایر نمادها معاملات بیشتری داشته اند در این لیست قرار می گیرند. دی، ذوب، شگویا، کرمان، مادیرا واز جمله ی نمادهای پربیننده ای هستند که در تصویر زیر ارائه شده است.

نمادهای پربیننده در سایت TSETMC
نمادهای پربیننده در سایت TSETMC

خلاصه:

سایت بورس یکی از جامع ترین و کامل ترین منابعی است که سهامداران از آن در بازارخوانی و تحلیل های خود استفاده می کنند.

این سایت کمک می کند که معامله گران به صورت آنلاین و لحظه به لحظه از قیمت نمادهای مختلف آگاهی داشته باشند. برای مراجعه به این سایت TSETMC.COM را در مرورگر خود جست و جو کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.