نماد غپآذر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
شرکت پگاه آذربایجان
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد غپآذر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد غپآذر را بشناسیم

آشنایی با نماد غپآذر بخش های اصلی آشنایی با نماد غپآذرمعرفی نماد غپآذرتاریخچه غپآذرترکیب و اعضا هیئت مدیرهترکیب سهامداران شیرپاستوریزه پگاه آذربایجان شرقیتولید و فروش محصولاتترازنامه غپآذر در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد غپآذر

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی یا نماد غپآذر می باشد که بخشی از سهام آن در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

معرفی نماد غپآذر

شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی با نماد غپآذر در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ عرضه های اولیه خود را در بازار دوم فرابورس مورد معامله قرار داد و پذیره نویسی های خود را شروع نمود.

نماد غپآذر

تاریخچه غپآذر

در سال ۱۳۳۹ کارخانه شیر پاستوریزه عدل تبریز که بنیان گذار آن غلامرضا عدل بود در خیابان پاستور احداث گردید. این کارخانه به عنوان دومین کارخانه بزرگ کشور شناخته می شد که با سرمایه ای شخصی راه اندازی شد و بعد از بهره برداری سهام آن به کارخانه شیر منطقه ای آذربایجان شرقی واگذار شد.

در اوایل بهره برداری ظرفیت کارخانه در طول روز ۲۰ تن در روز بود که سه تن آن بسته بندی می شد. در سال ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ طرح تغذیه رایگان در مدارس ایجاد شد که تولید کارخانه هم افزایش پیدا کرد.

در سال ۱۳۵۷ با توجه به اینکه روز به روز تولیدات کارخانه زیاد می شد برای افزایش ظرفیت کارخانه شیر منطقه ای آذربایجان شرقی را در محلی فعلی خود بنا نهادند که به عنوان ۴ کارخانه اول کشور به شمار می رفت.
ظرفیت این کارخانه در طول روز ۱۵۰ تن بود، فعالیت های کارخانه فقط منحصر به بسته بندی شیر فرآوری شده نبود بلکه در کنار این کار کره های وارداتی را بسته بندی می نمود.

حتما بخوانید
نماد دلر را بشناسیم

در سال ۱۳۷۰ برای سرمایه گذاری در زمینه دامپروری و تولید شیر در کشور احداث مرکز های جمع آوری های شیر برای جذب نمودن شیر تولیدی دامداران سالن پنیر را مانند دیگر کارخانه ها به واحد های تولیدی خود اضافه نمود تا بتواند شیر اضافی کارخانه را به پنیر تبدیل نماید.

سالن دوم پنیر با توجه به توسعه و گسترش کارخانه در سال ۱۳۷۳ راه اندازی شد که با راه اندازی این سال ظرفیت تولید پنیر به ۱۰۰ تن در روز رسید.

با توجه به عنصرهای موجود برای تبدیل شیر به ۱۰۰ تن پنیر در روز یکی از کارخانه های تولید پنیر کشور به روش UF با ظرفیت تبدیل ۱۰۰ تن شیر به پنیر در کارخانه شیر پاستوریزه تبریز احداث شد و در نهایت در سال ۱۳۷۷ راه اندازی گردید.

این کار یک حرکت بزرگ برای توسعه دامداری های سنتی و صنعتی به شمار می رفت. برای مجهز نمودن کارخانه به سیستم های جدید که مطابق با تکنولوژی های روز دنیا بود دو دستگاه تمام اتوماتیک بسته بندی شیر و دوغ نایلونی پاستوریزه را به تجهیزات خود اضافه نمودند که در طول روز ۱۰۰ تن فرآورده را بسته بندی می نمود و جایگزین بطری های قدیمی شد.

این سیاست همچنان ادامه یافت و در سال های بعدی خطوط تمام اتوماتیک ماست، دوغ بطری و … را راه اندازی نمودند، همچنین دستگاه شیر استریل پاکتی یک لیتری را در سال ۱۳۸۴ مورد بهره برداری قرار دادند.

دستگاه هایی که در این کارخانه وجود دارند قادر هستند در طول روز ۱۵۰ تن انواع شیر را بسته بندی نمایند. تعداد کارکنان این کارخانه ۳۰ نفر می باشد.

حتما بخوانید
نماد ثبهساز را بشناسیم

اطلاعات نماد غپآذر

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
کریم محمود شایان با مدرک فوق لیسانس از شرکت شیر پاستوریزه همدان مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.

مصطفی بختیاری با مدرک دکترا از شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان رئیس هیئت مدیره است.
مهدی مهرداد با مدرک فوق لیسانس از شرکت شیر پاستوریزه لرستان، بهروز قاسمی ثانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت شیر پاستوریزه فارس و احمد فلاحی با مدرک فوق لیسانس از شرکت شیر خشک نوزاد پگاه اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران شیرپاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت صنایع شیر ایران با ۷۹.۹۹۰ درصد
شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کورش با ۲.۷۷۰ درصد
ذذذبازارگردان کار با ۱.۰۰۰ درصد

اطلاعات شرکت پگاه آذربایجان

تولید و فروش محصولات

در کارخانه شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی محصولات مختلفی تولید می شود. این شرکت با فروش محصولات خود در بازار های داخلی و صادر نمودن آن ها به دیگر کشورها توانسته است به سود بالایی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

محصولات این شرکت شامل: دوغ، شیر، خامه، پنیر، ماست، پودر شیر خشک، پودر آب پنیر و شیرهای طعم دار می شود.

ترازنامه غپآذر

ترازنامه غپآذر

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد غگلپا نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد غپآذر صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

حتما بخوانید
نماد بساما را بشناسیم

ضمنا اطلاعات این تحلیل تانیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.