نماد دجابر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد دجابر
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد دجابر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد دجابر را بشناسیم

آشنایی با نماد دجابر بخش های اصلی آشنایی با نماد دجابرمعرفی نماد دجابرتاریخچه دجابرترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران دجابرتولید و فروش محصولاتترازنامه دجابر در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند یکی از آن…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد دجابر

در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند یکی از آن ها شرکت داروسازی جابرابن حیان یا نماد دجابر می باشد، که در مرداد ماه سال ۱۳۷۰ بخشی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است.

معرفی نماد دجابر

شرکت داروسازی جابرابن حیان در شهریور ماه سال ۱۳۷۰ سهام خود را بر روی تابلوی اول بورس قرار داد و در نهایت در فروردین ماه سال ۱۳۷۴ عرضه های اولیه خود را با نماد دجابر در اختیار دیگران قرار داد.

 اطلاعات شرکت دارو سازی جابرابن حیان

تاریخچه دجابر

در سال ۱۳۳۹ شرکت کوچکی با اسم اسکوئیپ ایران که تحت لیسانس اسکوئیپ آمریکا بود احداث گردید و فعالیت خود را در تهران شروع نمود. در آن زمان در این شرکت داروهای خیلی کمی تولید می شد که شامل داروهای ضد سرفه، تقویتی و قلبی و عروقی می شد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی شرکت های تحت لیسانس و چند ملیتی که شرکت اسکویئپ هم شامل آن ها بود زیر پوشش سازمان صنایع ملی مشغول به فعالیت شدند.

در سال ۱۳۷۰ اسم شرکت را به شرکت داروسازی جابر ابن حیان تغییر دادند. امروزه این شرکت به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های دارو سازی و بزرگ ترین تولید کننده آنتی بیوتیک های تزریقی و غیر تزریقی شناخته می شود.

حتما بخوانید
نماد کپشیر را بشناسیم

این شرکت با بهره بردن از دانش کارشناسان خبره و دستگاه های پیشرفته آنتی بیوتیک های گروه پنی سیلین و سفالوسپورین را تولید می نمایند.

این شرکت برآن می باشد که تمامی تلاش های خود را برای ایفای نقش خود که به سلامت جامعه کمک می کند به کار بگیرد و داروهای مختلفی را برای درمان بیماری های مختلفی تولید می نماید.

فعالیت های اصلی شرکت تولید و فروش داروهای مختلف، تاسیس کارخانه های دارویی، ایجاد شعبه و واگذاری نمایندگی به دیگران در داخل و خارج از کشور، سرمایه گذاری در شرکت های دیگر و اخذ نمایندگی می باشد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت داروسازی جابرابن حیان از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
ناصر نقدی با مدرک دکترا از شرکت دارو سازی اسوه رئیس هیئت مدیره است.
کیارش میر آفتاب زاده با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت سهامی هام صنعتی کیمیدارو نایب رئیس هیئت مدیره است.
مصطفی کاشی با مدرک دکترا از موسسه صندوق بازنشستگی وظیفه از کار افتادگی و پس انداز کارکنان بانک های ملی و ادغام شده، بهنام شاه حسینی با مدرک فوق لیسانس از شرکت پخش رازی و مهدی زرین با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری شفا دارو اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

اطلاعات نماد دجابر

ترکیب سهامداران دجابر

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت داروسازی جابرابن حیان هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سرمایه گذاری شفا دارو با ۶۰.۴۲۰ درصد
موسسه صندوق بازنشستگی وظیفه از کار افتادگی با ۱۶.۵۴۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری سامان فرهنگیان با ۱.۰۹۰ درصد
شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا با ۱.۰۱۰ درصد

حتما بخوانید
نماد وامید را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در شرکت داروسازی جابرابن حیان داروهای مختلفی را تولید می نمانید که به درمان بیماری های مختلف کمک بسیاری می کنند. این شرکت با فروش محصولات خود در بازار های داخلی و خارجی توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

محصولاتی که در این شرکت تولید می شود شامل: انواع ویال ها، آمپول ها، کپسول های آنتی بیوتیک، انواع قرص ها، پماد ها و … می شود.

ترازنامه دجابر

ترازنامه دجابر

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره نماد دتولید نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد دجابر صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.