نماد دتولید را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد دتولید
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد دتولید را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد دتولید را بشناسیم

آشنایی با نماد دتولید بخش های اصلی آشنایی با نماد دتولیدمعرفی نماد دتولیدتاریخچه دتولیدبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران دتولیدتولید و فروش محصولاتترازنامه دتولید در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد دتولید

در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند یکی از آن ها شرکت داروسازی تولید دارو یا نماد دتولید می باشد که مهر ماه سال ۱۳۹۱ قسمتی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد دتولید

شرکت دارو سازی تولید دارو با نماد دتولید عرضه های اولیه خود را در شهریور ماه سال ۱۳۹۲ در اختیار مردم قرار داد و بخشی از سهام خود را در بازار اول فرابورس مورد معامله قرار داد.

نماد دتولید

تاریخچه دتولید

در سال ۱۳۳۵ شرکت تولید دارو که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین کارخانه های داروسازی می بادش فعالیت خود را در زمینه فرآورد های دارویی و بهداشتی شروع نمود.

تا قبل از انقلاب اسلامی این شرکت با نام تجاری TD یکی از نامی ترین کارخانه یا دارو سازی در کشور بود که بعد از انقلاب هم به عنوان یک کارخانه مطرح فعالیت خود را انجام می داد.

با توجه به سیاست های سرمایه گذاری البرز و به وجود آودرن شرکت های تخصصی در سال ۱۳۸۴ شرکت تولید دارو را به بخش لوازم آرایشی و بهداشتی و دارویی تقسیم کردند که واحد دارویی آن با اسم شرکت دارو سازی تولید دارو فعالیت های خود را انجام داد.

حتما بخوانید
نماد حپارسا را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) را هم


مطالعه کنید

بنابراین شرکت دارو سازی تولید دارو در سال ۱۳۸۴ مورد بهره برداری قرار گرفت و در همان سال در ادره ثبت شرکت ها به ثبت رسید. در این شرکت بیشتر از ۱۰۶ قلم دارو را تولید می نمایند که دارای پروانه ساخت دارو از وزرات بهداشت و درمان می باشد.

این داروها طیف وسیعی از دارو های قلبی- عروقی، تنفسی، پوستی، گوارشی، اعصاب و روان، ضد درد، ضد التهاب، ضد میکروب، ضد عفونی کننده و … را در بر می گیرند.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت تولید دارو را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
محمد رسول سماکچی با مدرک کارشناسی ارشد از گروه سرمایه گذاری البرز سهامی رئیس هیئت مدیره است.
کامران نعتمی با مدرک دکترا از شرکت البرز دارو نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
حسن درگاهی با مدرک دکترا زا سرمایه گذاری اعتلا البرز، سعید قربانی با مدرک کارشناسی ارشد از گروه دارویی سبحان و حامد صابونی با مدرک دکترا از ایران دارو سهامی اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

تحلیل نماد دتولید

ترکیب سهامداران دتولید

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت تولید دارو هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سرمایه گذاری البرز با ۵۵.۸۲۰ درصد
سبد شرکت سرمایه گذاری با ۲.۴۳۰ درصد
صندوق سرمایه گذاری تجربه ایرانیان با ۲.۲۱۰ درصد
شرکت مشاور سرمایه گذرای تامین سرمایه نوین با ۲.۱۶۰ درصد
شرکت توسعه تجارت و سرمایه پایدار امداد با ۱.۰۱۰ درصد

حتما بخوانید
نماد وبملت را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در شرکت دارو سازی دتولید محصولات مختلف برای درمان بیماران تولید می شود که شرکت با فروش این حصولات توانسته است به سود بالایی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

در این شرکت انواع آمپول ها، کپسول ها، کرم ها، قطره ها، یل ها، پماد ها، انواع محلول های موضعی، شربت ها، انواع سوسپانسیون، قطره بینی، شیافت ها، اسکراپ جراجی، انواع قرص ها، قطره شچم؛ آنتی دکونژستان، الگریز، کرم موضعی، محلول و قلم را تولید می نمایند.

ترازنامه دتولید

ترازنامه دتولید

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد دزهراوی نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد دتولید صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.