نماد داسوه را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد داسوه
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد داسوه را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد داسوه را بشناسیم

آشنایی با نماد داسوه بخش های اصلی آشنایی با نماد داسوهمعرفی نماد داسوهتاریخچه داروسازی اسوهترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران داسوهتولید و فروش محصولاتترازنامه داسوه در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد داسوه

در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت داروسازی اسوه یا نماد داسوه می باشد که در دی ماه سال ۱۳۷۲ بحشی از سهام آن نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد داسوه

شرکت داروسازی اسوه سهام خود را در اسفند ماه سال ۱۳۷۲ بر روی تابلوی دوم بورس قرار داد و در نهایت در مرداد ماه سال ۱۳۷۴ عرضه های اولیه خود را با نماد داسوه در اختیار مردم قرار داد و پذیره نویسی های خود را شروع نمود.

شرکت داروسازی اسوه

تاریخچه داروسازی اسوه

در سال ۱۳۴۵ شرکت داروسازی اسوه به اسم ایران مرک احداث گردید و در سال ۱۳۴۸ آن را به صورت سهامی خاص مورد بهره برداری قرار دادند.

مساحت زمینی که شرکت در ان قرار دارد ۱۸ هزار متر مربع می باشد و زیر بنای آن ۱۰ هزار متر مربع می شود که واحد هایی مثل آزمایشگاه های کنترل کیفیت، تحقیقات، انبارها، واحد های اداری و فنی مهندسی را در بر می گیرد.

در سال ۱۳۶۰ نام شرکت را به دارو سازی اسوه تغییر دادند و در سال ۱۳۷۰ به سهامی عام تبدیل شد.

هدف شرکت داروسازی اسوه تولید و عرضه داروهای با کیفیت در بازار رقابتی دارویی و به دست آوردن رضایت مشتریان و مصرف کنندگان است. از طرفی با تلاش های روزمره سعی دارد سهم بازار را حفظ نماید و حضور خود را در بازارهای خارجی و داخلی پر رنگ کند.

حتما بخوانید
نماد وغدیر را بشناسیم

یکی از شرکت های پیشرو و معتبر در عرضه دارویی شرکت داروسازی اسوه می باشد که با دارا بودن خط تولید بسیاری از داروها توانسته است اشکال مختلفی از داروها را تولید و به دست مردم برساند.

برای تولید محصولات جامد دارویی با همکاری یک شرکت ایرانی- خارجی خط تولید قرص هایی را که تحت شرایط خاصی تولید می شوند را راه اندازی نموده اند.

محصولات این خط تولید مطابق با استاندارد های روز دنیا تولید می شوند و قابلیت ارسال به کشورهای دیگر را دارا هستند.

در خط تولید آمپول انواع آمپول های روغنی و آبی را تولید می نمایند، لازم به ذکر است که بگوییم شرکت داروسازی اسوه اولین شرکت ایرانی می باشد که مجوز تولید محصولات بیولوژیکی در سرنگ های آماده را از وزارت بهداشت دریافت کرده است.

کارشناسان خبره شرکت در طی سال های فعالیت شرکت موفق شده اند جایگاه ارزشمندی را برای تولید داروهای ضد سرطان، قلبی عروقی، داروهای ضد ام اس و … به دست بیاورند.
محصولاتی مثل اسویکس، اسورال، ازنیکول، میگرستاپ، اسلودا، اسویمر، اگزمستان و … که برای اولین بار در ایران تولید شده اند نشان دهنده خلاقیت و نوآوری کارشناسان این شرکت می باشد.

از دیگر موفقیت های شرکت داروسازی اسوه تولید داروی دفراسیروکس می باشد که با این کار توانسته اند اسم خود را به عنوان اولین تولید کننده محصولات ژنریک در جهان ثبت نمایند.

دفراسیروکس برای دفع اهن بیماران تالاسمی مورد استفاده قرار می گیرد و جایگزینی برای داروها تزریقی می باشد.

فعالیت های شرکت شامل احداث و ایجاد کارخانه های دارویی، ساخت و بسته بندی محصولات دارویی، آرایشی و شیمیایی و سرمایه گذاری در دیگر شرکت ها است.

حتما بخوانید
نماد قثابت را بشناسیم

اطلاعات نماد داسوه

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت داروسازی اسوه از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
رامین راد منش با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری شفا دارو مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره می باشد.
وحید رضا میرابی با مدرک دکترا از دارو سازی جابر ابن حیان رئیس هیئت مدیره است.
ملیحه غنی با مدرک فوق لیسانس از گروه توسعه دهندگان مالی مهر آیندگان نایب رئیس هیئت مدیره است.
جمال شیرازی با مدرک فوق لیسانس از شرکت صنعتی کیمیدار و و محمد رهبر با مدرک فوق لیسانس از شرکت رامو فارمین اعضای هیئت مدیره شرکت هستند.

ترکیب سهامداران داسوه

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت داروسازی اسوه هم از این حیث مستثنا نمی باشد. اعضای هیئت مدیره این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سرمایه گذاری شفادارو با ۶۵.۷۹۰ درصد
شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با ۱۵.۷۷۰ درصد
شرکت سهامی بیمه ایران با ۳.۷۷۰ درصد
صندوق سرمایه گذاری ارزش کاران آینده با ۱.۰۹۰ درصد

تولید و فروش محصولات

در شرکت داروسازی اسوه انواع اقسام داروها را تولید می نمانید که با فروش آن ها در بازارهای داخلی و صادر کردن محصولات خود به خارج از کشور توانسته اند به سود مناسبی دست پیدا کنند و سرمایه خود را افزایش دهند.

محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: قرص های ساده، قرص های روکش دار، آمپول، سرنگ های پر شده، داروهای ضد سرطان، قرص های جوشان مکمل های غذایی،انواع ویتامین، مولتی ویتامین و … می شود.

حتما بخوانید
نماد دتماد را بشناسیم

ترازنامه داسوه

ترازنامه داروسازی اسوه

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره نماد دابور نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد داسوه صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.