نماد دفرا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
شرکت فرآورده های دارویی ایران
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد دفرا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد دفرا را بشناسیم

آشنایی با نماد دفرا بخش های اصلی آشنایی با نماد دفرامعرفی نماد دفراتاریخچه دفراترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران دفراتولید و فروش محصولاتترازنامه دفرا در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند. یکی از…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد دفرا

در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند. یکی از آن ها شرکت فرآورده های دارویی ایران یا نماد دفرا می باشد که در آبان ماه سال ۱۳۷۷ بخشی از سهام آن نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد دفرا

شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران بخشی از سهام خود را در مرداد ماه سال ۱۳۷۸ در تابلوی دوم بورس مورد معامله قرار داد و در نهایت در شهریور ماه سال ۱۳۷۸ عرضه های اولیه خود را با نماد دفرا در اختیار مردم قرار داد.

نماد دفرا

تاریخچه دفرا

در سال ۱۳۳۵ با قراردادی که بین شرکت های دون باکستر آمریکا و تام ترنینگ ایران منعقد شد شرکتی به اسم لابراتوارهای دون باکستر در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید و فعالیت های خود ر ا شروع نمودند.

بعد از اینکه انقلاب اسلامی پیروز گردید این شرکت زیر نظر سازمان های دولتی اداره می شد و نام آن را در سال ۱۳۶۰ به شرکت فرآورده های تزریقی ایران تغییر دادند.

با توجه به اینکه شرکت فرآورده های تزریقی دارویی ایران تولیدات خود را در زمینه داروهایی جامد گسترش داد در سال ۱۳۸۵ نام آن را به فرآورده های تزریقی دارویی ایران تغییر دادند.

امروزه این شرکت با دارا بودن تجربه هایی ارزشمند از لحاظ تهیه داروهای تزریقی یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان این نوع از محصولات در کشور می باشد و با حفظ اصول استاندارد و کیفیت توانسته است رضایت مشتریان را به دست آورد.

حتما بخوانید
نماد برکت را بشناسیم

این شرکت دارای ۳ واحد تولید محصول های تزریقی، یک واحد تولیدی ویال آب مقطر و یک واحد تولید داروهایی جامد مثل کپسول ها و قرص ها می باشد.

از اهداف شرکت می توان تولید انواع فرآورده های دارویی با بهترین کیفیت، تلاش برای به دست آوردن فرمول محصولات دارویی جدید، توزیع محصولات خود در سطح کشور و توسعه بازار صادراتی می باشد.

امروزه این شرکت دارای ۲۹۰ نفر پرسنل می باشد و با افزایش دادن سطح علمی کارکنان و با جذب نیروهای خبره و تحصیل کرده همواره برای تولید محصولات با کیفیت در تلاش می باشد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
ایرج فرهادی با مدرک کارشناسی ارشد مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره می باشد.
محمد حسن واصفی با مدرک دکترا رئیس هیئت مدیره است.
احمد صالحی نیک با مدرک کارشناسی ارشد نایب رئیس هئیت مدیره می باشد.
اسماعیل روح الامین با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا و سولماز غنی اعضای هیئت مدیره شرکت هستند.

اطلاعات نماد دفرا

ترکیب سهامداران دفرا

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شخص حقیقی با ۲۶.۸۴۰ درصد
صندوق بازنشستگی کشوری با ۷.۹۴۰ درصد
شخص حقیقی با ۷.۵۵۰ درصد
شخص حقیقی با ۵.۵۴۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا با ۵.۲۶۰ درصد
موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با ۵.۰۶۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با ۴.۵۰۰ درصد

حتما بخوانید
نماد خاذین را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

این شرکت محصولات مختلفی را تولید می نمانید که با فروش آن ها به سود مناسبی دست پیدا کرده اند و سرمایه خود را افزایش داده اند. محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: ویال های چشمی، انواع کپسول، انواع سرم، انفروزیون ها و… می شود.

ترازنامه دفرا

ترازنامه دفرا

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد دروز نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد دفرا صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هبچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد. ضمنا اطلاعات این نماد تا نیمه ی آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.