نماد چکارن را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد چکارن
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد چکارن را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد چکارن را بشناسیم

آشنایی با نماد چکارن بخش های اصلی آشنایی با نماد چکارنمعرفی نماد چکارنتاریخچه شرکت کارتن ایرانبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیره چکارنسهامداران شرکتتولید و فروش شرکت شرکت کارتن ایران یکی دیگر از شرکت هایی است که در بازار بورس و اوراق بهادار فعالیت دارد و سهام…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد چکارن

شرکت کارتن ایران یکی دیگر از شرکت هایی است که در بازار بورس و اوراق بهادار فعالیت دارد و سهام های آن با نماد چکارن در این بازار مالی عرضه می شود. سهام های این شرکت از پر معامله ترین سهام های بورسی هستند. اگر می خواهید با نماد چکارن در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد چکارن

شرکت کارتن ایران با نماد چکارن یکی از مهم ترین شرکت های کشور محسوب می شود که زمینه اصلی فعالیت آن تهیه و تولید انواع کارتن، مقوای فشنگی و صادرات آن، ورق کارتن، واردات مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز کشور و .. می باشد.

نماد بورسی چکارن

تاریخچه شرکت کارتن ایران

شرکت کارتن ایران که نیم قرن از آغاز فعالیت آن می گذرد نخستین کارخانه تولید کننده انواع کارتن و ورق کنگره ای در کشور محسوب می شود. این مجموعه به صورت سهامی خاص در سال ۱۳۳۸ تاسیس شد اما پس از مدتی فعالیت در سال ۱۳۵۴ نوع آن به سهامی عام تبدیل گردید.

شرکت کارتن ایران در طی سال های فعالیت خود همواره در تلاش بود که خدمات خود را توسعه دهد و محصولات متنوع تری را تولید نماید و در همین راستا در سال ۱۳۵۷ ماشین آلات تولیدی خود را افزایش داد و ظرفیت تولید شرکت را بالا برد و همین روند ادامه یافت. به طوری که امروزه این شرکت بزرگترین واحد تولید کننده کارتن در منطقه می باشد.

حتما بخوانید
نماد وایران را بشناسیم

با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ شرکت کارتن ایران نیز تحولاتی در ساختار خود ایجاد نمود و میزان ماشین آلات تولیدی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داد و خط تولید خود را گسترده تر نمود علاوه بر این اقدامات دیگری مانند استفاده از جدید ترین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را انجام داد که موجب شد ظرفیت کارخانه افزایش پیدا کند.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  بررسی حاشیه سود در تحلیل بورس را هم


مطالعه کنید

شرکت کارتن ایران بالغ بر ۳۴۰ نفر پرسنل دارد که از این میزان ۱۴۴ نفر در قسمت تولید، ۱۰۹ نفر در قسمت ستادی و ۸۷ نفر در قسمت خدماتی شرکت مشغول به کار هستند. این مجموعه پس از دریافت مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در سال ۱۳۵۶ موفق شد به بازار بورس راه یابند و بخشی از سهام های خود را با نماد چکارن عرضه نماید.

تحلیل نماد چکارن

ترکیب و اعضا هیئت مدیره چکارن

آرام رشیدی نماینده شرکت ساینار ثروت پارس به عنوان رئیس هیئت مدیره
سید محمد کاظمی نماینده شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
حسن دویران نماینده شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین به عنوان عضو هیئت مدیره
امیر حسین اسماعیل پور نماینده شرکت تجارت آزاد شارین به عنوان عضو هیئت مدیره

سهامداران شرکت

شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گسترنوین-سهامی خاص ۱۱.۳۱۰%
شخص حقیقی ۲.۲۳۰%
شرکت سرمایه گذاران تامین سپهرامید-سهامی خاص- ۱.۴۹۰%

چکارن

تولید و فروش شرکت

شرکت کارتن ایران با نماد چکارن تولید کننده انواع کارتن و ورق در کشور می باشد که ظرفیت تولیدی آن ۶۴۰۰۰ تن و ظرفیت عملیاتی اش ۵۰۰۰۰ تن در سال است و موفق شده که سالانه بخشی از تولیدات خود را صادر نماید.

حتما بخوانید
نماد دجابر را بشناسیم

پیشنهاد میشود در باره ی نماد آبادا  نیز مطالعه نمایید

مطلب پیش رو با موضوع نماد چکارن صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.