نماد آسیا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد آسیا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد آسیا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد آسیا را بشناسیم

آشنایی با نماد آسیا بخش های اصلی آشنایی با نماد آسیامعرفی نماد آسیاتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد آسیا

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت بیمه آسیا  با نماد آسیا می باشد که عرضه های اولیه خود را در اختیار دیگران قرار داده و پذیره نویسی را شروع نموده است.

معرفی نماد آسیا

شرکت بیمه آسیا که انواع معاملات بیمه را انجام می دهد در بازار بورس قسمتی از سهام خود را با نماد آسیا مورد معامله قرار داده است.

تحلیل نماد آسیا

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۳۸ شرکت بیمه آسیا به منظور خدمت رسانی به مردم و انجام فعالیت های بیمه ای و عملیات بازرگانی تاسیس شد. بر اساس سیاست ها و با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی این شرکت در سال ۱۳۸۸ به بخش خصوصی واگذار شد و به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های بیمه خصوصی مشغول به فعالیت شد.

شرکت بیمه آسیا بیشتر از ۲۴۰۰ نیروی انسانی را به کار گرفته است و سرمایه ای حدود ۲۳۰ میلیارد را دارا می باشد که بیشتر از نیم قرن از فعالیت های آن می گذرد و به عنوان یکی از صد شرکت معتبر و برتر در داخل و خارج از کشور به شمار می رود.
این شرکت امروزه بیشتر از ۱۰۰ شعبه را دارا می باشد، همچنین اداره های خسارت حدود ۳۰۰۰ نمایندگی حقیقی و حقوقی در کل نقاط کشور مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

حتما بخوانید
نماد سدور را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  تحلیل سهام در بازار سرمایه و انواع آن را هم


مطالعه کنید

شرکت بیمه آسیا یکی از معتبرترین شرکت های بیمه ای می باشد که در زمینه های زندگی، غیر زندگی و اتکایی با ارائه روش های جدید برای رضایت مندی مشتریان خود اقدامات مناسبی را انجام می دهد.

مجوز تاسیس این شرکت با تایید مراجع ذیر بط در زمان احداث آن و تصویب قانون نحوه اداره شرکت ها در سال ۱۳۹۷ همچنین با مجوز صادره از طرف بیمه مرکزی در سال ۱۳۸۷ فعالیت می کند. مرکز اصلی این شرکت واقع در تهران می باشد.

تحلیل نماد آسیا

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت بیمه آسیا را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
مسعود بادین با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری توسعه معین ملت مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره است.
مهدی شریفی با مدرک فوق لیسانس از شرکت ستاره عمران زمین، بهروز ناظمی با مدرک فوق لیسانس از شرکت صبا میهن اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی می باشد که شرکت بیمه آسیا هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت پویا فراز کیش با ۱۹.۵۹۰ درصد
موسسه صندوق بازنشستگی وظیفه از کار افتادگی با ۱۶.۸۰۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری ای.اف.جی.اچ کیش با ۱۶.۷۲۰ درصد
شرکت صبا میهن با ۷.۵۳۰ درصد
شرکت تعاونی خردمندان صابرعصر با ۹.۵۰۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری توسعه معین ملت با ۶.۹۳۰ درصد
صندوق .س. اختصاصی بازارگردانی پاداش با ۲.۶۷۰ درصد

حتما بخوانید
نماد وپارس را بشناسیم

تحلیل نماد آسیا

پیشنهاد میشود در باره ی سایت بورس و اطلاعاتی که میدهد نیز مطالعه نمایید.

این مطلب با موضوع نماد آسیا صرفا جهت آشنایی با ابن نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این نماد تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.