هاوینگ بیت کوین چیست؟ | سایت آموزش بورس ایران ارز دیجیتال و بیت کوین
هاوینگ بیت کوین
  1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. هاوینگ بیت کوین چیست؟
ارز دیجیتال

هاوینگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین چیست؟ بخش های اصلی هاوینگ بیت کوین چیست؟چرا هاوینگ بیت کوین باعث افزایش ارزش بیت ‌کوین می‌ شود؟هاوینگ بیت کوین هر چند سال یک بار رخ می ‌دهد؟قیمت بیت کوین پس از هاوینگ افزایش پیدا می ‌کند؟ هاوینگ بیت کوین یعنی نصف‌ شدن سرعت تولید بیت ‌کوین…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

هاوینگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین یعنی نصف‌ شدن سرعت تولید بیت ‌کوین که هر ۴ سال ۱ بار رخ می ‌دهد.  نصف شدن بیت کوین رویداد مهمی برای معامله گران است. زیرا آن ها تعداد بیت کوین های جدید ایجاد شده توسط شبکه را کاهش می دهند.

این امر عرضه سکه های جدید را محدود می کند، بنابراین اگر تقاضا همچنان قوی باشد، ممکن است قیمت افزایش یابد. البته این را هم باید در نظر گرفت که شرایط پیرامون هر نصف شدن پاداش متفاوت می باشد و تقاضا برای بیت کوین می تواند به شدت تغییر کند.

چرا هاوینگ بیت کوین باعث افزایش ارزش بیت ‌کوین می‌ شود؟

ماینینگ یا معدن‌ کاوی بیت‌ کوین تنها راهی است که طی آن بیت‌ کوین‌ های جدید به شبکه اضافه می‌ شوند.

هاوینگ بیت‌ کوین باعث می‌ شود تا عرضه‌ بیت ‌کوین‌ های جدید کاهش یابد که همین کاهش در کنار وجود تقاضا باعث بالا رفتن ارزش بیت کوین می‌ شود.

پس از آن که پاداش ماینینگ برای سومین بار رخ دهد، نرخ اضافه شدن بیت ‌کوین‌ های جدید به ۱.۸۵ درصد کاهش پیدا می ‌کند که رقمی نزدیک به استخراج طلا در جهان با نرخ ۱.۴۵ درصد است، از همین ‌رو بسیاری بیت کوین را با عنوان طلای مجازی می ‌خوانند.

حتما بخوانید
شبکه لایتنینگ چیست و نحوه کار آن چطور است؟

هاوینگ بیت کوین هر چند سال یک بار رخ می ‌دهد؟

هاوینگ بیت کوین به ‌طور میانگین، حدوداً هر ۴ سال یک بار پس از گذشت ۲۱۰هزار بلاک در بلاک ‌چین بیت‌ کوین، میزان تولید بیت کوین های جدید نصف می ‌شود یا به‌ طور دقیق ‌تر، پاداش اهدایی به ماینر ها برای اضافه ‌کردن یک بلاک به بلاک ‌چین ۵۰ درصد کاهش می‌ یابد.

هاوینگ بیت کوین کش

اگر بیت ‌کوین ‌های جدید به‌ سرعت تولید شوند، یا تعداد بیت ‌کوین‌ های قابل تولید نامتناهی باشد، به ‌‌تدریج تعداد بالای بیت‌ کوین‌ های در گردش، ارزش آن را پایین خواهد آورد. هاوینگ بیت کوین کش ، نیز مهم ‌ترین فورک بیت کوین است.

بیت کوین‌ های جدیدی که به عنوان پاداش بلاک، به چرخه بیت‌ کوین‌ ها وارد می ‌شوند، توسط استخراج کنندگان یا ماینر ها تولید می‌ شود. این استخراج کنندگان از تجهیزات الکترونیکی گران‌ قیمتی برای به دست آوردن یا استخراج استفاده می ‌کنند.

قیمت بیت کوین پس از هاوینگ افزایش پیدا می ‌کند؟

بسیاری از تحلیل ‌ها و پیش ‌بینی ‌ها قضیه از این دارد که قیمت بیت ‌کوین به دلیل کاهش عرضه در برابر تقاضا دستخوش تغییر شده و صعود خواهد کرد.

برخی پیش ‌بینی‌ های دیگر نیز افزایش ارزش بیت‌ کوین حدود ۱۰۰ هزار دلار تا سال ۲۰۲۱ را نیز پیش ‌بینی کرده ‌اند و همه چیز ممکن است به طور ناگهانی رخ دهد.

نصف شدن پاداش ماینینگ رویدادی است که پس ‌‌از ‌آن ارزش بیت‌ کوین تحت تأثیر قرار می ‌گیرد و با کاهش فعالیت ماینر های هاوینگ بیت کوین کش بعد از آن افزایش می یابد. بررسی نوسان ارزش بیت‌ کوین در اولین و دومین هاوینگ نیز این موضوع را ثابت می‌ کند.

حتما بخوانید
درباره ارز دیجیتال کینگ مانی

انتظار می ‌رود سومین رویداد نصف شدن پاداش بیت‌ کوین به کاهش نرخ تولید این پول و رساندن آن به ۱/۸ درصد منجر شود که با نرخ ۱/۴۵ درصدی استحصال طلا فاصله‌ چندان زیادی ندارد.

بسیاری از کارشناسان با تکیه ‌بر عواملی چون کاهش نرخ تولید و نزدیک‌ شدن به طلا و کاهش عرضه‌ بیت ‌کوین و همچنین افزایش تقاضا برای بیت ‌کوین معتقدند که بیت ‌کوین پس از این رویداد روندی صعودی را در پیش خواهد گرفت.

همان طور که تا این قسمت از مطلب متوجه شدید، بیت‌ کوین برخلاف ارزهای رایج طوری طراحی شده است که مانند یک کالای با ارزش، عمل کند.

استخراج کنندگان برای تایید تراکنش ها و حفظ امنیت آن ها، قدرت پردازش سخت افزارهای خود را در اختیار شبکه قرار می‌ دهند. در نتیجه هاوینگ بیت کوین باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین خواهد شد و قیمت بیت کوین افزایش پیدا خواهد کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.