تحلیل تکنیکال سهم شپلی 25 مهر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم شپلی
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم شپلی ۲۵ مهر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم شپلی ۲۵ مهر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم شپلی ۲۵ مهر ۱۴۰۰ سهم شپلی با بیش از ۳ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ ارزشی بازار پایه زرد فرابورس از زیرگروه محصولات شیمیایی به حساب می آید. این سهم در روز معاملاتی قبل به دلیل افشای اطلاعات گروه ب که مبنی بر شفاف سازی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم شپلی ۲۵ مهر ۱۴۰۰

سهم شپلی با بیش از ۳ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ ارزشی بازار پایه زرد فرابورس از زیرگروه محصولات شیمیایی به حساب می آید.

این سهم در روز معاملاتی قبل به دلیل افشای اطلاعات گروه ب که مبنی بر شفاف سازی در خصوص بخشودگی جرائم بوده که جزییات آن را میتوان در سایت کدال مورد بررسی قرار داد.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر مجوز افزایش سرمایه ی این شرکت بوده که در همین راستا امروز  مهدی علیدوستی عضو هیات مدیره شرکت پلی اکریل در جلسه مربوط به تصمیم گیری برای مجوز افزایش سرمایه این شرکت اینگونه گفت که ساختمان اصفهان به دلیل بدهی وثیقه شده و در تملک بانک ملی قرار دارد و اکنون به دنبال اقاله سند ان هستند.

هم چنین در بحث بدهی بانک تجارت زمین کارخانه در اجراییه و توقیف بانک تجارت است.

ضمنا دلیل اینکه سود اصلی شرکت کاهشی بوده اینگونه ابراز کرده اند که به دلیل جرائم و هزینه های مالی بالا ۲۶۰ میلیارد تومان سود شرکت از بین رفته است.

مدیر عامل این سهم نیز اعلام کرده است که در حال حاضر قرارداد بازار گردانی را امضا کرده اند و بخشی از منابع حاصل از فروش را به بازارگردان اختصاص داده تا بتوانند روند سهم را در خرید و فروش روان کنند.

سهم شپلی اخیرا با اصلاح زیادی مواجه بوده که  به نظر می آید تا محدوده حمایتی ۷۶۸۴ تا ۸۰۹۳ اصلاح کند. در صورتی که در محدوده ذکر شده حمایت شود اولین مقاومت پیش روی سهم که اخیرا به عنوان یک سطح حمایتی بوده و در آن سطح حمایت نشده اکنون تبدیل سطح اتفاق افتاده و تبدیل به یک سطح مقاومتی در محدوده قیمتی ۹۱۸۳ تا ۹۴۵۶ شده است.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال نماد فجر | 14 مهر ۹۹

سایر محدوده های حمایتی و مقاومتی سهم در شکل ترسیم شده است. سهم در صورتی که بتواند محدوده مقاومتی ۱۱۴۷۲ تا ۱۱۸۵۴ که یک محدوده مقاومتی بسیار مهم از نظر پرایس اکشن و سطح فیبو می باشد، میتواند تا تارگت بعدی خود یعنی محدوده ی ۱۳۷۰۷ تا ۱۴۴۰۸ حرکت کند.

سهم اکنون از نظر ایچی موکو در شرایط غیر استاندارد قرار دارد و اجزای ایچی در حالت نزولی و چینش و گاردی غیر ایده آل در بالای کندل ها دارند که فعلا حاکی از نزولی بودن سهم در کوتاه مدت و میان مدت است.

همچنین RSI سهم محدوده اشباع فروش را نمایش می دهد که خود می تواند به عنوان یک سطح حمایتی برای سهم باشد.

در صورتی که تصمیم به کم کردن میانگین در محدوده فعلی دارید پیشنهاد میشود اجازه دهید سهم به محدوده حمایتی برسد و در صورت حمایت از سهم در محدوده مذکور میتوان بصورت پله ای با رعایت مدیریت سرمایه وارد شد و در مقاومت ها با گذر از هر مقاومت و تثبیت بالای آن میتوان پله های بعدی را وارد و خرید خود را تکمیل کنید.

 

پروژه تحلیل 7

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.