تحلیل تکنیکال سهم شاوان 8 مهر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم شاوان
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم شاوان ۸ مهر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم شاوان ۸ مهر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم شاوان ۸ مهر ۱۴۰۰ سهم شاوان از زیرمجموعه ی فرآورده های نفتی که هم بستگی زیادی این سهم با شاخص گروهش دارد و با حرکت شاخص این گروه نیز سهم شاوان حرکت کرده. همانطور که در تصویر می بینید سهم شاوان در یک روند صعودی قرار گرفته…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم شاوان ۸ مهر ۱۴۰۰

سهم شاوان از زیرمجموعه ی فرآورده های نفتی که هم بستگی زیادی این سهم با شاخص گروهش دارد و با حرکت شاخص این گروه نیز سهم شاوان حرکت کرده.

همانطور که در تصویر می بینید سهم شاوان در یک روند صعودی قرار گرفته و بعد از برخورد با مقاومت خود بخاطر رشدی که داشت نتوانست مقاومت خود را بشکند هم چنین سهم در محدوده ای قرار گرفته بود که یک واگرایی منفی در سهم دیده میشد همه ی اینها باعث شد سهم به اصلاح نیاز داشته باشد و بعد از حدود ۱۵ درصد اصلاح مورد حمایت قرار گرفت و حرکت خود را آغاز کرد.

سهم اکنون در محدوده ی مقاومتی قیمتی ۱۲۵۵۰۹ تا ۱۲۸۰۹۰ قرار گرفته که در صورتی که بتواند این محدوده را با قدرت بشکند و کندل تثبیت بالای این محدوده بزند میتوان انتظار داشت راحت تر به سمت تارگت بعدی خود حرکت کند. اما اگر نتواند سهم از محدوده مقاومتی خود بگذرد تا محدوده ی حمایتی ۱۰۷۸۱۰ تا ۱۱۰۳۹۱ که هم محدوده حمایت استاتیک و هم حمایت داینامیک است میتواند اصلاح کند.

در روز معاملاتی قبل سهم از  نظر تابلویی بسیار خوب عمل کرد به اینصورت که با قدرت خریدار ۱.۴۲ همراه بوده همچنین سهم حجم معاملاتی بیش از حجم میانگین ماه داشته. سهم در حال رنج زدن مثبت بوده و چند مرتبه به صف خرید نشست.

به گزارش کدال این سهم در ۶ ماهه منتهی به شهریور حدود ۱۵۰۶ متر مکعب تولید داشته. همچنین سهم شاوان در آخر مرداد EPS خود را ۱۷۹۷۰ ریال و از این مقدار ۱۲۵۸۰ ریال آن را EPS اعلام و بین سهامداران تقسیم کرد که بیش از ۵۰ درصد سود سالانه ی خود را تقسیم کرده که می تواند گزینه ی مثبتی برای این سهم باشد.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهم پترول | 25 ابان ۹۹

در تایم فریم روزانه سهم شاوان اجزای ایچی موکو یعنی کیجونسن و تنکانسن در چینش ایده آل و گارد صعودی قرار دارند هم چنین این اجزا با مویینگ ۱۷ کراس دارند. قابل ذکر است که کندل ها در بالای ابر صعودی قرار دارند که همه ی این موارد میتواند نشان از صعود بلند مدت و میان مدت این سهم باشد.

در صورتی که سهم در روز معاملاتی همین قدرت را داشته باشد و از مقاومت خود بتواند بگذرد ورود برای کم کردن میانیگن یا خرید جدید بصورت مرحله ای میتواند مناسب باشد اما اگر به دید نوسانگیری قصد خرید دارید بعد از گذر از مقاومت در صورت قدرت در تابلوی سهم میتواند مناسب باشد.

پروژه تحلیل 7

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.