تحلیل تکنیکال سهم جم 9 مهر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم جم
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم جم ۹ مهر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم جم ۹ مهر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم جم ۹ مهر ۱۴۰۰ سهم جم یا همان پتروشیمی جم که مدتی در روند رنج به سر میبرد و بعد از شکست روند ساید خود رشد خوبی را از خود به جای گذاشته در روزهای اخیر این سهم مجدد در حال درجا زدن بین دو محدوده مقاومتی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم جم ۹ مهر ۱۴۰۰

سهم جم یا همان پتروشیمی جم که مدتی در روند رنج به سر میبرد و بعد از شکست روند ساید خود رشد خوبی را از خود به جای گذاشته در روزهای اخیر این سهم مجدد در حال درجا زدن بین دو محدوده مقاومتی و حمایتی است.

سهم جم در روز معاملاتی قبل قدرت خریداری معادل ۱.۷ و ورود پولی حدود ۶.۱۷ میلیارد داشته. این سهم هم چنین حجم مشکوکی بیش از ۴ برابر میانگین حجم ماه خود داشت.

سهم جم در روز چهارشنبه با رنج مثبت زدن در همان نیمه ی اول بازار توانست به صف خرید بنشیند.

پتروشیمی جم به گزارش کدال نگر لیست دارایی های ثابت خود را منتشر کرد هم چنین این شرکت در ۶ ماهه منتهی به شهریور از فروش محصولات خود ۱۷۰۰۲ میلیارد تومان درآمد کسب نمود که از این مبلغ ۲۱ میلیارد تومان آن مربوط به ماه شهریور می باشد که نسبت به ۶ ماهه سال قبل ۱۱۲ درصد رشد داشته.

سهم جم اکنون در یک محدوده مقاومتی قرار دارد که در صورت تثبیت بالای محدوده ی ۴۹۱۷۲ می توان گفت از این محدوده مقاومتی عبور کرده و در صورتی که از این سطح مقاومتی نتواند عبور کند تا حمایت ۴۵۴۰۲ تا ۴۶۰۵۸ امکان اصلاح دارد.

لازم به ذکر است که این سهم در صورتی که از محدوده ی مقاومت کنونی گذر کند یک ناحیه ی مقاومتی بسیار مهم دارد که محدوده ی قیمتی  ۵۲۱۲۲ تا ۵۴۰۸۹ می باشد در صورتی ک کندلی در بالای این محدوه شکل بگیرد می توان گفت در بالای این محدوده تثبیت شده و تا تارگت بعدی خود یعنی ۶۱۶۲۸ تا ۶۳۷۵۹ انتظار حرکت داریم.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال وساپا | 19 خرداد ۹۹

سهم جم در حال حاضر کل گروهش در حرکت هستند و تا زمانی که شاخص گروه و لیدر گروه مثبت و با قدرت حرکت کنند به این سهم نیز برای گذراندن مقاومت هایش میتواند کمک شایانی بکند.

در تایم فریم ۱ ساعته اجزای ایچی موکو یعنی کیجونسن و تنکانسن در چینش ایده آل اما بصورت خط صاف هستند که نشان از رنج بودن سهم در کوتاه مدت است در صورتی که این اجزا در تایم فریم روزانه بتوانند چینش خود را بر زیر کندل ها حفظ و در حالت گارد صعودی قرار بگیرند میتوان انتظار صعودی بودن روند این سهم در میان مدت و کوتاه مدت داشت.

برای دوستانی ک قصد نوسانگیری از این سهم دارند فعلا در محدوده ی کنونی توصیه نمی شود و افرادی که تصمیم به خرید جدید در این سهم دارند توصیه میشود بعد از گذر از محدوده ی مقاومتی مهم بعدی ک در پیش رو دارد می توانند وارد سهم شوند.

 

پروژه تحلیل

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.