تحلیل تکنیکال سهم سصفها 29 مهر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم سصفها
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم سصفها ۲۹ مهر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم سصفها ۲۹ مهر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم سصفها ۲۹ مهر ۱۴۰۰ سهم سصفها یا شرکت سیمان اصفهان با ۵۰۰ میلیون برگ سهم از سهم های بزرگ رشدی بازار دوم بورس می باشد. همانطور که در تابلوی سهم می بینیم در روز معاملاتی قبل، این سهم در نیمه اول بازار به صف خرید نشست و…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم سصفها ۲۹ مهر ۱۴۰۰

سهم سصفها یا شرکت سیمان اصفهان با ۵۰۰ میلیون برگ سهم از سهم های بزرگ رشدی بازار دوم بورس می باشد. همانطور که در تابلوی سهم می بینیم در روز معاملاتی قبل، این سهم در نیمه اول بازار به صف خرید نشست و توانست قدرت خریداری بیش از ۱ از خود به جای بگذارد.

سهم سصفها در ۶ ماهه منتهی به شهریور ۱۴۰۰ برای هر سودی بالغ بر ۱۱۰۷ ریال تحقق کرده که روند افزایشی داشته و ۱۰۵ میلیارد تومان سود ناخالص داشته که نسبت به دوره مشابه ۹۲ درصد افزایش داشته و ۵۵ میلیارد تومان هم سود داشته که نسبت به دوره مشابه ۹۵ درصد افزایش داشته است.

سهم سصفها بعد از افزایش سرمایه ای که داشته نتوانسته تارگت های قبلی خود را تاچ کند و به علت اینکه در تایم فریم روزانه به مقاومت تنکانسن برخورد کرده و بعد از گذشت چند وز مجدد به کیجونسن هفتگی برخورد و نتوانست این مقاومت ها را پشت سر بگذارد.

اکنون سهم سصفها در یک محدوده حمایتی ۳۹۳۰۶ تا ۴۴۰۲۸ قرار دارد در صورتی که در زیر قیمت ۳۹۳۰۶ یک کندل تثبیت در تایم فریم روزانه زده شود میتوان گفت این مقاومت را شکسته و تا محدوده حمایت بعدی یعنی محدوده قیمتی ۲۸۵۷۴ تا ۳۱۵۷۹ امکان اصلاح وجود دارد.

اما در صورتی که بتواند بر بالای قیمت ۴۴۰۲۸ کندل تثبیت بزند میتوان انتظار داشت در این محدوده حمایت شده و تا مقاومت خط قرمز که مقاومت کیجونسن روزانه می باشد یعنی حدود قیمت ۵۹۰۵۲ میتوان انتظار رشد داشت و در صورت گذر از این مقاومت نیز میتواند تا مقاومت بعدی یعنی محدوده قیمتی ۷۲۷۸۹ تا ۷۵۳۶۴  حرکت کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال حریل | 17 اردیبهشت 99

سهم سصفها در تایم فریم روزانه در حمایت فعلی کندل های حمایتی زده اما فعلا نمیتوان گفت بطور قطع در این محدوده حمایت شده یا خیر این سهم از نظر ایچی موکو بدین صورت عمل کرده که تنکانسن در حال حرکت به سمت کندل ها می باشد و تلاش میکند در چینش و گارد مناسبی قرار گیرد.

در تایم فریم ۱ ساعته فشردگی اجزای ایچی را داریم که میتوان انتظار داشت چینش و گارد اعضای ایچی از تایم فریم ۱ ساعته چیده شود و به تایم فریم روزانه بصورت فرکتالی منتقل شود.

اندیکاتور RSI سهم سصفها نشان می دهد این سهم در محدوده اشباع فروش قرار دارد و در این محدوده شاخص ترس بر سهامداران حاکم است و سهامداران آماتور تصمیم به فروش در این نقطه با ضرر می یگیرند و سبز بودن را نشانه ی خروج می دانند اما در صورت حمایت در این نقطه سهامداران حرفه ای بصورت پله ای با حفظ مدیریت سرمایه در این سهم وارد میشوند.

برای کم کردن  میانگین و یا خرید جدید طبق رفتار حرفه ای ها باید عمل کرد و در صورت حمایت و خوب بودن شرایط تابلوی سهم میتوان وارد شد.

پروژه تحلیل 8

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.