تحلیل تکنیکال سهم سمازن 2 آذر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم سمازن
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم سمازن ۲ آذر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم سمازن ۲ آذر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم سمازن ۲ آذر ۱۴۰۰ سهم سمازن از زیرمجموعه ی گروه سیمان با بیش از ۱.۶ میلیارد برگ سهم از سهم های میانی بزرگ بازار اول (تابلوی فرعی) بورس به حساب می آید. سهم سمازن که بعنوان لیدر گروه سیمان به حساب می آید روز معاملاتی خود را…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم سمازن ۲ آذر ۱۴۰۰

سهم سمازن از زیرمجموعه ی گروه سیمان با بیش از ۱.۶ میلیارد برگ سهم از سهم های میانی بزرگ بازار اول (تابلوی فرعی) بورس به حساب می آید.

سهم سمازن که بعنوان لیدر گروه سیمان به حساب می آید روز معاملاتی خود را از صفر تابلو آغاز نمود و توانست خود را به +۵ تابلو برساند اما در همان نیمه ی اول بازار به رنج منفی کشیده شد و در نهایت با پایانی -۲.۴۶ روز معاملاتی خود را خاتمه داد.

سهم سمازن اکنون در محدوده ای است که اندیکاتور فروش، فروش زیاد ولی نه قوی را نشان می دهد و اندیکاتور حجم معاملات در حالت پر حجم قرار دارد که تقریبا کمی بیشتر از میانگین حجم ماه امروز حجم خورد.

سهم سمازن سرانه ی خرید هر حقیقی را امروز ۱۲ میلیون و سرانه ی فروش هر حقیقی را ۱۷ میلیون نشان داد که بیانگر قدرت فروشنده بالاتر و حدود ۰.۷ می باشد. همچنین امروز سمازن با خروج پول ۳۱۳ میلیون تومانی نیز مواجه بود

سهم سمازن اکنون در یک محدوده حمایتی قرار داشته که محدوده قیمتی ۱۳۱۵۳ تا ۱۳۳۹۶ بوده و در این محدوده امروز کندل حمایتی دیده نشده.

در صورتی که این محدوده حمایتی را از دست بدهد انتظار داریم تا محدوده حمایتی بعدی یعنی محدوده ی قیمتی ۱۲۳۲۷ تا ۱۲۴۴۸ اصلاح کند.

اما اگر در روزهای معاملاتی بعد کندل های حمایتی در چارت سهم دیده شود انتظار داریم تا اولین محدوده مقاومتی خود که با فلت کیجونسن هم پوشانی دارد یعنی محدوده قیمتی ۱۴۳۴۳ تا ۱۴۵۱۳ حرکت کند. سایر محدوده های حمایتی و مقاومتی در تصویر رسم شده.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال نماد ذوب | 27 ابان ۹۹

سهم سمازن بعلت اینکه اندیکاتور RSI نشان می دهد در یک محدوده اشباع فروش قرار دارد پس می توان گفت شاخص ترس در این محدوده ها بیشتر می شود و آماتورها شروع به فروش سهام خود در ضرر می کنند و حرفه ای ها در صورت مشاهده حمایت و اطمینان از برگشت سهم شروع به خرید و کم کردن میانگین بصورت پله ای در سهم می کنند.

سهم سمازن در محدوده فعلی کیجونسن و تنکانسنش در حالت غیر ایده آل و نزولی قرار دارند که خود این اجزا نیز حکم مقاومت در سهم دارد و تا زمانی که تنکانسن و کیجونسن در حالت چینش و گارد نزولی در بالای کندل ها قرار دارند می توان گفت روند سهم در میان مدت و کوتاه مدت نزولی می باشد.

در صورتی که تصمیم به خرید یا کم کردن میانگین در سهم دارید و استراتژی شما میان مدت می باشد پیشنهاد می شود اجازه دهید سهم در یک حمایت مطمئن تثبیت شود و بصورت پله ای با رعایت مدیریت سرمایه در آن وارد شوید.

پروژه تحلیل 12

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.