تحلیل تکنیکال سهم پترول 29 آبان 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم پترول
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم پترول ۲۹ آبان ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم پترول ۲۹ آبان ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم پترول ۲۹ آبان ۱۴۰۰ سهم پترول از زیرمجموعه ی محصولات شیمیایی با ۷۰ میلیارد برگ سهم است که اخیرا از بازار دوم بورس به بازار اول بورس منتقل شد . سهم پترول امروز با صف خرید، روز معاملاتی خود را آغاز کرد و پس از گذشت یکساعت…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم پترول ۲۹ آبان ۱۴۰۰

سهم پترول از زیرمجموعه ی محصولات شیمیایی با ۷۰ میلیارد برگ سهم است که اخیرا از بازار دوم بورس به بازار اول بورس منتقل شد .

سهم پترول امروز با صف خرید، روز معاملاتی خود را آغاز کرد و پس از گذشت یکساعت از بازار صف خریدش ریزش و سهم شروع به نوسان در رنج مثبت کردو مجدد در پایان بازار به صف خرید نشست و در آخر توانست با پایانی مثبت ۴.۴۷ به معاملات خود پایان دهد.

سهم پترول امروز ۲۹ آبان بیش از ۲ میلیارد ورود پول داشت.

سرانه ی خرید حقیقی در این سهم ۱۷ میلیون و سرانه ی فروش حقیقی ۱۵ میلیون بود که بیانگر قدرت خریدار ۱.۱۴ بود. همچنین این سهم امروز بیش از ۶ برابر میانگین حجم  ماه حجم خورد که نشان از حجم مشکوک در این سهم بوده.

سهم پترول طبق گزارش کدال در مهرماه فروشی نداشته. اخیرا این شرکت آگهی ثبت افزایش سرمایه خود از محل اندوخته به مبلغ ۴۵ میلیون ریال منتشر کرد.

سهم پترول در یک روند نزولی قرار گرفته که خط روند مذکور در شکل رسم شده.

این سهم از بعد از افزایش سرمایه تاکنون نتوانسته اهداف قبلی خود را تاچ کند و با مقاومت های کیجونسن و تنکانسن برخورد داشته و قدرت لازم در آن دیده نشده.

اما از این سهم فراوان نوسانگیری به عمل آورده اند.

سهم پترول اکنون در یک محدوده حمایتی مهم ۲۸۳۴ تا ۲۸۸۷ قرار داشته که یک کندل پوشای صعودی در روز معاملاتی قبلی زده  و امروز نیز یک دوجی سنجاقک در چارت دیده شده که میتوان از ان انتظار داشت که بتواند تا محدوده مقاومتی بعدی که یک گپ مقاومتی می باشد حرکت کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال بکهنوج | 16 شهریور 99

این مقاومت محدوده قیمتی ۳۲۴۴ می باشد که با مقاومت خط روند نزولی هم پوشانی دارد.

در صورت گذر از این مقاومت میتواند تا محدوده مقاومتی بعدی که با کیجونسن همپوشانی دارد و محدوده قیمتی ۳۳۰۴ تا ۳۴۱۴ حرکت کند.

در صورتی که قصد خرید بلند مدت یا میان مدت در این محدوده دارید بصورت پله ای در حمایت ها یا گذر از مقاومت ها و تثبیت بالای آنها میتوانید وارد شوید و در صورتی که هدف نوسانگیری در سهم دارید با بررسی معاملات فردا و قدرت خرید بالا در ان میتوانید اقدام به خرید کنید (در محدوده حمایتی) و در مقاومت ها از سهم خارج شوید.

 

پروژه تحلیل 8

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.