تحلیل تکنیکال سهم پارسان 15 آبان 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم پارسان
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم پارسان ۱۵ آبان ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم پارسان ۱۵ آبان ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم پارسان ۱۵ آبان ۱۴۰۰ سهم پارسان از زیرگروه محصولات شیمیایی با بیش از ۴۰ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ بازار اول بورس می باشد. سهم پارسان امروز شنبه ۱۵ آبان معاملات خود را از صفر تابلو شروع کرد و در همان نیمه اول بازار به…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم پارسان ۱۵ آبان ۱۴۰۰

سهم پارسان از زیرگروه محصولات شیمیایی با بیش از ۴۰ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ بازار اول بورس می باشد. سهم پارسان امروز شنبه ۱۵ آبان معاملات خود را از صفر تابلو شروع کرد و در همان نیمه اول بازار به صف خرید نشست.

در ساعات پایانی بازار این سهم صف خریدش جمع شد و در نهایت با پایانی ۴.۹۶ مثبت روز معاملاتی خود را خاتمه داد.

سهم پارسان بیشترین حجمش در حدود ساعت ۱۱:۳۰ با بیش از ۲ میلیون حجم اتفاق افتاد و بطور کلی امروز بیش از میانگین حجم ماه معامله شد.

سهم پارسان امروز با ورود پولی بیش از ۶ میلیارد مواجه بود همچنین سرانه ی خرید هر حقیقی ۴۱ میلیون و سرانه ی فروش هر حقیقی ۲۱ میلیون بود که میتوان اینگونه جمع بندی کرد که قدرت خریدار سهم پارسان در این روز معاملاتی حدود ۲ بوده است.

سهم پارسان امروز به نسبت سایر روزهای معاملاتی حجم خوبی خورد که میتوان گفت به علت اینکه بر روی سطح حمایتی بوده و با قدرت خریدار و ورود پول همراه بوده فلذا یک نشانه ی مثبت برای این سهم می تواند باشد.

سهم پارسان در مهر ماه حدود ۴ میلیارد تومان از معاملات خود سود کسب نمود و رشد ۳۰ هزار میلیارد تومانی ارزش پرتفوی پارسان را به همراه داشت.

سهم پارسان در یک محدوده حمایتی ۳۲۹۰۶ تا ۳۳۵۹۷ قرار داشت که با توجه به کندل های حمایتی و حجم بالا با ورود پول میتوان انتظار داشت در این سطح حمایتی مورد حمایت قرار گرفته باشد اما در صورتی که این سطح حمایتی را از دست بدهد می توان انتظار داشت تا محدوده حمایتی ۲۹۳۱۵ تا ۳۰۴۲۰ اصلاح کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال صبا | 2 تیر 99

اگر سهم پارسان در این محدوده حمایت شود پیش بینی میشود تا محدوده مقاومتی ۴۰۳۶۵ تا ۴۱۴۶۹ حرکت کند.

نماد پارسان بر روی چارت خود در محدوده فعلی یک الگوی مثلث نیز تشکیل داده که با شکست ضلع بالایی این مثلث می تواند به اندازه ی قاعده ی این مثلث نیز حرکت کند.

نماد پارسان در این محدوده کندل هایش بر بالای ابر کوموی صعودی شکل گرفته و تنکانسن در تلاش است در زیر کندل ها ی چینشی ایده آل بگیرد.

البته که در تایم فریم ۱ ساعته چینشی ایده آل از اجزای ایچی اتفاق افتاده اما گارد این اجزا فلت و رنج است.

علت ریزش صف این سهم را میتوان اینگونه نیز ارزیابی کنیم که در تایم فریم ۱ ساعته کندل ها به ابر کوموی نزولی رسیدند و این مقاومت ابر از قدرت صعود این سهم کاسته.

با گذر از این ابر کومو و شکل گیری کندل ها بر فراز ابر کومو و چینش و گارد صعودی تنکانسن و کیجونسن میتوان گفت مسیر برای رشد این سهم آسان تر میشود.

 

پروژه تحلیل 3

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.