بهترین زمان خرید و فروش در بازار بورس | سایت آموزش بورس ایران
بهترین زمان خرید و فروش در بورس
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. بهترین زمان خرید و فروش در بازار بورس
آموزش بورس

بهترین زمان خرید و فروش در بازار بورس

بهترین زمان خرید و فروش در بازار بورس چه زمانی است؟ بخش های اصلی بهترین زمان خرید و فروش در بازار بورس چه زمانی است؟منظور از سفارش گذاری در بازار بورس چیست؟بهترین زمان معامله در یک روز کاری در بازار بورسخلاصه: یکی از موضوعاتی که برخی از معامله گران در…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

بهترین زمان خرید و فروش در بازار بورس چه زمانی است؟

یکی از موضوعاتی که برخی از معامله گران در خرید و فروش خود به آن بی توجه هستند زمان خرید و فروش در بازار بورس است. حتی ساعتی که معامله گر به یک سهم وارد می شود یا از آن خارج می شود نیز بسیار اهمیت دارد.

معاملات در بازار سرمایه از ساعت هشت و نیم صبح با امکان سفارش گذاری آغاز می شود و از ساعت نه صبح معاملات آغاز می شوند.

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هشت و نیم صبح تا دوازده و نیم بعد ظهر معامله گران می توانند سفارشات خود را ثبت کنند، سهم خود را بفروشند و یا اقدام به خرید یک سهم کنند.

از ساعت دوازده و سی دقیقه هیچ معامله ای قابل انجام نیست و تا ساعت هشت و سی دقیقه ی روز بعد امکان سفارش گذاری یا خرید و فروشی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که برخی از نمادها با توجه به قوانین و چهارچوب های بازار بورس پس از به پایان رسیدن زمان معامله (پس از دوازده و نیم بعدظهر) قابل معامله هستند و این موضوع در مورد هر نماد توسط ناظر به سهامداران گزارش می شود و معمولا دلیل این موضوع نیز بیان می شود.

زمان خرید و فروش در بورس
زمان خرید و فروش در بورس

منظور از سفارش گذاری در بازار بورس چیست؟

منظور از سفارش گذاری این است که معامله گران می توانند سفارشات خود را در بورس به ثبت برسانند اما هیچ معامله ای صورت نمی گیرد.

حتما بخوانید
نقش پیوت در تحلیل بورس

به طور مثال در صورتی که یک سهامدار قصد دارد اقدام به خرید یک سهم کند می تواند سفارش خرید خود را در سازمان بورس از ساعت هشت و نیم صبح به بعد ثبت کند٬ اما در آن زمان هیچ معامله ای انجام نمی شود و هیچ خرید و فروشی ثبت نمی شود و سفارشات از ساعت نه صبح به بعد بررسی و ثبت می شوند.

بهترین زمان معامله در یک روز کاری در بازار بورس

بیشترین تعداد معاملات در ساعت های نه تا نه و پانزده دقیقه در صبح و همچنین ساعت دوازده و پانزده دقیقه تا دوازده و سی دقیقه اتفاق می افتد. هجوم سفارش های خرید و فروش در این زمان ها بیش از دیگر ساعت های دیگر در روزهای کاری بورس است.

بهترین زمان برای ثبت سفارش  خرید در دقیقه های پایانی همان روز کاری است. پانزده دقیقه ی آخر زمان معاملات یعنی ساعت دوازده و پانزده دقیقه تا دوازده و نیم بهترین زمان برای ثبت سفارش خرید است.

چرا که در آن زمان به قیمت های بسته شده ی نمادها در همان روز نزدیک می شویم. این در حالی است که اگر سفارش خرید خود را در ساعات ابتدایی روز ثبت کنیم ممکن است قیمت آن نماد در طول روز افت پیدا کند و ما با اولین درصد منفی و ضرر در اولین روز معامله ی آن نماد مواجه می شویم.

این در حالی است که بهترین زمان ثبت سفارش فروش در ساعات ابتدای روز است و هرچقدر که در زمان های نزدیک به صبح این کار را انجام دهیم بهترین و کم ریسک ترین فروش را خواهیم داشت.

حتما بخوانید
پذیره نویسی در بورس

در ساعت نه تا نه و پانزده دقیقه ی صبح که بیشترین معاملات در آن زمان رخ می دهد می توانیم با ثبت سفارش فروش سود خوبی از معامله ی خود کسب کنیم.

بهترین زمان خرید و فروش در بورس

بنابراین در صورتی که قصد داریم یک معامله ( خرید یا فروش) را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم بهتر است که نه تنها روز معامله را مشخص کنیم بلکه ساعت دقیق انجام معاملات را برای خرید و فروش به صورت مجزا و به صورت صحیح تعیین کنیم.

خلاصه:

یکی از موضوعات بسیار اساسی در مورد معاملات در بازار بورس زمان خرید و فروش بر اساس یک روز کاری است.

با توجه به اینکه حجم معاملات در یک روز کاری و در ساعت های مختلف متفاوت است بنابراین بسیار مهم است که زمان معاملات خرید یا فروش دقیقا به چه شکلی باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.