خرید عرضه اولیه می تواند روش مناسبی برای کسب سود باشد؟ | سایت آموزش بورس ایران
خرید عرضه اولیه
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. خرید عرضه اولیه می تواند روش مناسبی برای کسب سود باشد؟
آموزش بورس

خرید عرضه اولیه می تواند روش مناسبی برای کسب سود باشد؟

خرید عرضه اولیه می تواند روش مناسبی برای کسب سود باشد؟ بخش های اصلی خرید عرضه اولیه می تواند روش مناسبی برای کسب سود باشد؟خرید عرضه اولیهمنبع سود عرضه اولیه از کجاست؟پادکست عرضه اولیهعرضه اولیه چیست؟ و چه زمانی یک نماد عرضه اولیه خود را منتشر می کند؟دلیل سود دهی عرضه های…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

خرید عرضه اولیه می تواند روش مناسبی برای کسب سود باشد؟

خرید عرضه اولیه

منبع سود عرضه اولیه از کجاست؟

خرید عرضه اولیه : یکی از سوالات مهم و اساسی که سهامداران در ابتدای ورود به بازار سرمایه با آن مواجه می شوند سوالاتی در باب عرضه اولیه است. آیا عرضه اولیه سود مناسبی به سهامداران می دهد؟

پادکست عرضه اولیه

آیا می توان تنها با خرید عرضه های اولیه به کسب سود مورد نظر دست یافت؟ چگونه می توان با خرید سهامی که مربوط به عرضه اولیه می شوند سودهای بسیار خوبی کسب کرد؟ و سوالاتی از این قبیل.

سوددهی عرضه های اولیه یکی از مورد توجه ترین مجراهای کسب سود در بازار سرمایه است. افراد بسیاری هستند که تنها برای کسب سود از روش خرید عرضه اولیه وارد بازار بورس می شوند و اقدام به دریافت کد بورسی می کنند.

عرضه اولیه

عرضه اولیه چیست؟ و چه زمانی یک نماد عرضه اولیه خود را منتشر می کند؟

عرضه اولیه به اولین سهم هایی گفته می شود که یک شرکت در بورس و پس از کسب مجوز از سوی سازمان مربوطه کسب می کند.

این گونه شرکت ها تا قبل از انتشار سهام خود به عنوان عرضه اولیه توسط شرکت هایی با مسئولیت محدود، شرکت هایی با چند شریک و یا هلدینگ و شرکت هایی از این دست باشند.

حتما بخوانید
صندوق سرمایه گذاری طلا

به طور کلی تر می توان گفت که هنگامی که یک شرکت که دارای سهامی خاص است وارد بازار بورس می شود از سهام خاص به سهام عام تبدیل می شود. به این معناست که عوام نیز می توانند سهامدار آن شرکت باشند.

البته لازم به ذکر است که سهامداران بر حسب این که چند درصد از سهام از یک شرکت را دارا باشند به سهامداران عمده و سهامداران خرد تقسیم می شوند. تعداد سهامداران عمده و درصد آن ها می تواند تحلیل های معامله گران موثر واقع شود.

دلیل سود دهی عرضه های اولیه چیست؟

هنگامی که یک شرکت وارد بازار بورس می شود در صورتی که هیچ گونه استراتژی مشخصی را دنبال نکند هیچ سهامداری تمایل نخواهد داشت که به آن نماد ورود کند.

چرا که هر سهامداری قبل از ورود به یک سهم تاریخچه ی آن نماد را بررسی می کند و در درصد بالایی از مواقع تاریخچه ی یک سهم همواره تکرار می شود.

اما هنگامی که یک شرکت به تازگی وارد بازار سرمایه می شود هیچ گونه تاریخچه ای مبنی بر فعالیت های اقتصادی و روند تغییرات قیمتی سهام ندارد و این موضوع باعث می شود که افراد کمتری به سمت خرید این سهام روی بیاورند.

استراتژی بسیار موثر در این حالت عرضه کردن سهام اولیه است. سازمان بورس به این شرکت ها پیشنهاد می دهد که سهام خود را در قیمتی پایین تر از قیمت ذاتی آن سهم در بازار عرضه کنند.

به نوعی می توان گفت که خرید عرضه اولیه مانند خرید یک کالا با درصد تخفیف مناسب است.

حتما بخوانید
حد سود و حد ضرر در بورس

هنگامی که سهامداران با قیمتی پایین تر از قیمت ذاتی آن سهم اقدام به معامله می کنند این اطمینان را دارند که سود مناسبی از این معامله کسب می کنند.

بنابراین این موضوع باعث می شود که پس از بازگشایی سهام و تقسیم سهم در بین معامله گران عام روند خرید و فروش در یک شرکت که به تازگی وارد بازار بورس شده است شروع شود.

نکته ی حائز اهمیت این است که سازمان بورس محدودیت هایی را برای معامله گران در خرید سهام اولیه در نظر گرفته است.

چرا که با این کار تعداد بیشتری از معامله گران سهامدار این نماد می شوند و این شرکت راحت تر می تواند جای خود را در بازار بورس پیدا کند. همچنین این کار باعث می شود تعداد بیشتری از معامله گران از عرضه اولیه به سود دهی برسند.

عرضه اولیه

دلیل انتشار عرضه های اولیه چیست؟

خلاصه:

یکی از پربازده ترین روش های معامله در بازار سرمایه خرید کردن عرضه اولیه است. سهام اولیه کمک می کند که شرکت ها راحت تر خود را سهامداران معرفی کنند. همچنین باعث می شود که معامله گران از این که با خرید این سهم متضرر نخواهند شد مطمئن شوند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.