چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیم | سایت آموزش بورس ایران
یک سرمایه گذار موفق
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیم
آموزش بورس

چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیم

چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیم بخش های اصلی چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیمچرا شرکت ها سهام خود را در بازار بورس عرضه می کنند؟پادکست چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیمچگونه یک سهامدار موفق در بورس شویم؟اخبار اقتصادی و سیاسی را دنبال کنیدخلاصه:…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیم

چرا شرکت ها سهام خود را در بازار بورس عرضه می کنند؟

شرکت ها به دلایل مختلفی ممکن است سهام خود را در بازار بورس عرضه کنند و یکی از مهم ترین و بارزترین آن ها این است که از طریق ثبت شدن در سازمان بورس قادر هستند که سرمایه ی مورد نیاز شرکت را تامین کنند.

پادکست چگونه در بورس یک سرمایه گذار موفق باشیم

هر شرکتی که در زمینه ی تولید، ساخت یا طراحی یک محصول فعالیت می کند ممکن است برای راه اندازی خط تولید جدید خود به سرمایه نیاز داشته باشد. یکی از بهترین روش های تامین سرمایه از طریق سهامداران است.

بنابراین شرکت ها با ثبت شدن در سازمان بورس می توانند نیازهای مالی خود را از طریق سهامداران خرد و کلان کسب کنند و در نهایت سود و منفعتی که از راه اندازی خط جدید حاصل می شود٬ سهامداران نیز شریک هستند و بدین صورت هر دو طرف سهامدار و صاحبان شرکت از این موضوع سود می برند.

چگونه یک سهامدار موفق در بورس شویم؟

موفق شدن در زمینه های مالی و سرمایه گذاری نیازمند کسب تجربه و تخصص است.

برخلاف تصور عموم که فکر می کنند سرمایه گذاری نیازمند علم و تخصص نیست، داشتن آگاهی نسبت به اصول اولیه ی علم اقتصاد کمک می کند که با دقت بالاتر و کمترین ریسک وارد معامله شویم.

حتما بخوانید
مدیریت سرمایه و ریسک در بازار بورس

سرمایه گذاری در بورس نیز از این قاعده مستثنا نیست و هر چقدر که تلاش کنیم در این مورد علم و اطلاعات خود را بالا ببریم یک سرمایه گذاری موفق تر و کم ریسک تر خواهیم داشت.

اما چگونه می توان در بورس موفق شد؟سرمایه گذاری کم ریسک همراه با سود بالا ممکن است یا خیر؟

بورس

اخبار اقتصادی و سیاسی را دنبال کنید

خبرهای اقتصادی و سیاسی بر بورس تاثیر مستقیم دارند. گاهی یک سخنرانی و یا بیان شدن یک جمله در یک  روزنامه می تواند شاخص بورس را ( در راستای مثبت یا منفی) تغییر دهد.

بنابراین یک سهامدار لازم است که بر آن چه که در دنیای اقتصادی یا سیاسی می گذرد آگاهی داشته باشد و خبرها را به صورت روزانه رصد کند.

افرادی هستند که تنها با تکیه بر تحلیل تکنیکال و بررسی نمودارهای قیمت اقدام به یک معامله کرده اند و پس از انجام معامله متوجه شده اند که خبرهایی در خلاف جهت این معامله منتشر شده است و به طور کل جدا ضررها و حد سودهای پیش بینی شده منتفی شده اند.

خبرهای اقتصادی و سیاسی در بازار بورس اغلب کشورها و مخصوصا بازار بورس ایران تاثیر ویژه و مستقیمی دارد و به همین علت است که برخی از سهامداران شاخص و با تجربه تاکید می کنند قبل از ورود به یک سهم خبرهای منتشر شده در مورد آن صنعت را مطالعه کنید.

در بازار بورس ایران معمولا پیشنهاد می شود که برای آن که یک سرمایه گذاری کم ریسک و با سود بالا داشته باشید وارد نمادهایی شوید که دولت از آن ها حمایت می کند.

حتما بخوانید
سهام ممتاز

صنایعی که تحت حمایت دولت هستند و یا صنایعی که به خودی خود قدرتمند و بنیادی هستند کمک می کنند که یک سبد سهام متعادل تر و با سود بهتر داشته باشیم.

دیگر ویژگی های یک سرمایه گذاری کم ریسک چیست؟ آیا می توان بدون در نظر گرفتن چهارچوب ها و قوانین حاکم بر بازار سرمایه اقدام به خرید یا فروش کرد؟

بورس

خلاصه:

برای موفق شدن در هر مسیری نیاز است که قوانین و چهارچوب های حاکم بر آن مسیر را شناسایی کنیم و تلاش کنیم که در راستای همان قوانین حرکت کنیم.

برای آن که یک سهامدار موفق در بورس باشیم لازم است که نکات لازم در زمینه ی سرمایه گذاری های کم ریسک و پر ریسک را بدانیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.