نماد سکرما را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
اطلاعات با اهمیت سکرما
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد سکرما را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد سکرما را بشناسیم

آشنایی با نماد سکرما بخش های اصلی آشنایی با نماد سکرمامعرفی نماد سکرماتاریخچه شرکت سیمان کرمانترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران سکرماتولید و فروش محصولاتترازنامه سکرما در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از موسسه ها و شرکت ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند. یکی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد سکرما

در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از موسسه ها و شرکت ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند.

یکی از آن ها شرکت سیمان کرمان با نماد سکرما می باشد که در آبان ماه سال ۱۳۵۱ بخشی از سهام آن نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد سکرما

شرکت سیمان کرمان در آبان ماه سال ۱۳۵۱ سهام خود را بر روی تابلوی بورس قرار داد و در نهایت در تیر ماه سال ۱۳۷۴ عرضه اولیه خود را با نماد سکرما در اختیار دیگران قرار داد.

اطلاعات سکرما

تاریخچه شرکت سیمان کرمان

در سال ۱۳۴۶ شرکت سیمان کرمان که به عنوان سهامی تاسیس شد در اداره ثبت شرکت های کرمان به ثبت رسید. مرکز اصلی گروه سیمان کرمان واقع در ۱۷ کیلومتری تهران می باشد.

بعد از گذشت مدتی یعنی در سال ۱۳۵۱ طبق قانون و مقررات ماده ۲۸۴ اصلاحیه قانون تجارت که مبتنی بر این می‌باشد که شرکت ها باید با نوع سهامی عام یا خاص فعالیت داشته باشند، این شرکت به سهامی عامل تبدیل شد. اسم شرکت را در سال ۱۳۸۵ به گروه صنایع سیمان کرمان تغییر دادند.

فعالیت اصلی شرکت تاسیس و اداره کارخانه های سیمان و تولید سیمان پرتلند و دیگر سیمان ها می باشد.

احداث کارخانه های تولیدی و فروش محصولات آن ها و انجام عملیات هایی مثل بازرگانی، خرید، فروش، صادرات و حمل و نقل کالا ها، انجام معاملات و عملیات های مالی و اداری، خرید و فروش سهام، دریافت نمایندگی احداث شعبه در خارج یا داخل کشور، احداث شرکت های صنعتی و تولیدی و بازرگانی، سرمایه گذاری در بیمه و منتشر نمودن اوراق مشارکت می باشد.

حتما بخوانید
نماد شیران را بشناسیم

کارخانه سیمان کرمان امروزه با ظرفیت ۳۶۰۰ تن کلین کر در روز فعالیت های خود را انجام می دهد.

اطلاعات نماد شرکت سیمان کرمان

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت سیمان کرمان از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:

ترکیب سهامداران سکرما

هر شرکتی معمولا از سهامداران مختلفی تشکیل می شود که شرکت سیمان کرمان هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان با ۵۹.۵۵۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری ملی ایران با ۱۱.۱۴۰ درصد
شرکت گروه مالی بانک سامان با ۲.۰۸۰ درصد
بانک ملی ایران با ۱.۸۶۰ درصد
صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان با ۱.۲۷۰ درصد

سیمان کرمان

تولید و فروش محصولات

در کارخانه سیمان کرمان انواع سیمان ها را تولید می نمانید و با فروش محصولات خود به سود بالایی دست پیدا کرده اند، از طرفی هم سرمایه شرکت را افزایش می دهند.

محصولاتی که در این کارخانه تولید می شوند شامل: سیمان مرکب، سیمان حفاری کلاس G، سیمان پرتلند ویژه، سیمان پرتلند با مقاومت بالا، سیمان پرتلند پوزولانی، سیمان پرتلند نوع ۵ و سیمان پرتلند نوع دو می شود.

ترازنامه سکرما

ترازنامه نماد سکرما

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد ستران نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد سکرما صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد. ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.