نماد شپدیس را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد شپدیس
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد شپدیس را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد شپدیس را بشناسیم

آشنایی با نماد شپدیس بخش های اصلی آشنایی با نماد شپدیسمعرفی نمادتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران شرکتتولید و فروش شرکت مجتمع پتروشیمی پردیس با نماد شپدیس یکی از فعال ترین شرکت ها در بازار بورس و اوراق بهادار است. سهام های این شرکت دارای…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد شپدیس

مجتمع پتروشیمی پردیس با نماد شپدیس یکی از فعال ترین شرکت ها در بازار بورس و اوراق بهادار است. سهام های این شرکت دارای روند رو به رشدی هستند، از این رو طرفداران بسیاری دارند. اگر می خواهید با نماد شپدیس در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد

مجتمع پتروشیمی پردیس بزرگ ترین تولید کننده آمونیاک و اوره در ایران است که سالانه ۲۱۵۰۰۰۰ تن اوره و ۱۳۶۰۰۰۰ تن آمونیاک تولید می کند. این شرکت ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را به یکی از مهم ترین مجتمع های پتروشیمی کشور تبدیل کرده است.

از جمله این ویژگی ها می توان به حجم بالای تولیدات با استفاده از برترین فناوری ها، سهولت دسترسی به خوراک گاز طبیعی، هماهنگ بودن با استانداردهای زیست محیطی، مجهز بودن به تاسیسات ذخیره سازی، اسکله بارگیری اختصاصی برای صادرات محصول و … اشاره نمود.

تحایل نماد شپدیش

تاریخچه شرکت

مجتمع پتروشیمی پردیس در شهر عسلویه و در منطقه ویژه اقتصادی/ انرژی پارس واقع شده است. این شرکت در سال ۱۳۸۳ با نام پتروشیمی اوره و آمونیاک غدیر به شکل سهامی خاص فعالیت خود را آغاز نمود و نام آن در اداراه ثبت شرکت ها ثبت گردید. مجتمع پتروشیمی پردیس در سه فاز اول، دوم و سوم در زمینی به مساحت ۶۴/۵ هکتار راه اندازی شده است.

حتما بخوانید
نماد غدام را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  انواع مجمع های شرکت های بورسی را هم


مطالعه کنید

در سال ۱۳۸۷ بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده نام شرکت به شرکت پتروشیمی پردیس تغییر کرد و پس از آن در سال ۱۳۸۹ نوع شرکت به سهامی عام تغییر یافت.
این شرکت در سال ۱۳۸۹ به لیست شرکت های حاضر در بورس و اوراق بهادار تهران افزوده شد و نام آن در بورس به ثبت رسید. دفتر مرکزی این شرکت در تهران واقع شده است و کارخانه آن درمنطقه ویژه عسلویه واقع شده است.

مجتمع پتروشیمی پردیس در زمینه های مختلفی فعالیت دارد که از جمله آن می توان به احداث، راه اندازی، بازاریابی، بهره برداری از کارخانجات صنعتی به منظور تولید، تبدیل مواد پتروشیمی و پتروشیمیایی، فرآورده های فرعی، انجام تمامی فعالیت های تولیدی، بازرگانی، فنی و مهندسی به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشاره نمود که همگی در چارچوب قوانین و مقررات انجام می شوند.

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

مهندس عباس کفاش تهرانی به عنوان رئیس هیئت مدیره
مهندس حسن ذوالفقاری به عنوان مدیر عامل و عضو هیئت مدیره
مهندس محمد تقی قاسمیان لنگرودی به عنوان عضو هیئت مدیره
مهندس حمید رضا نبی زاده گنگرج به عنوان عضو هیئت مدیره

سهامداران شرکت

شرکت گروه گسترش نفت وگازپارسیان-سهامی عام ۶۸.۷۷۰%
شرکت بازرگانی پتروشیمی-سهامی خاص ۱۳.۱۸۰%
شرکت سرمایه گذاری سپه-سهامی عام ۱.۳۱۰%

تحایل نماد شپدیش

تولید و فروش شرکت

شرکت پتروشیمی پردیس تولید کننده دو محصول اوره و آمونیاک می باشد و فرآیند تولید آن ها به این صورت است که هر متر مربع گازبه یک کیلوگرم آمونیاک تبدیل می گردد و از هر ۰.۶۵ تن آمونیاک ۱ تن اوره تولید می کنند. از تولیدات این شرکت بخش قابل توجهی از آمونیاک صادر می شود و از اوره تولیدی آن نیز ۷۰ درصد صادر شده و مابقی در بازار داخلی کشور عرضه می شود.

حتما بخوانید
نماد ختور را بشناسیم

پیشنهاد میشود از همین گروه  در باره ی  نماد شگویا نیز مطالعه نمایید.

نگاره ی پیش رو در خصوص تحلیل نماد شپدیس صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعاتاین تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.