نماد پسهند را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد پسهند
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد پسهند را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد پسهند را بشناسیم

آشنایی با نماد پسهند بخش های اصلی آشنایی با نماد پسهندمعرفی نماد پسهندتاریخچه پسهندترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران پسهندتولید و فروش محصولاتترازنامه پسهند در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد پسهند

در بازار بورس و اوراق بهادار کشور بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت لاستیکی سهند یا نماد پسهند می باشد که در مرداد ما سال ۱۳۷۰ بخشی از سهام ان در سازمان بورس اوراق بهادار کشور پذیرفته شد.

معرفی نماد پسهند

شرکت لاستیکی سهند در آذر ماه سا ل۱۳۷۰ بخشی از سهام خود را در تابلوی دوم بورس مورد معامله قرار داد و در نهایت عرضه های اولیه خود را با نماد پسهند در فروردین ماه سا ل۱۳۷۴ در دسترس عموم قرار داد.

اطلاعات نماد پسهند

تاریخچه پسهند

در سال ۱۳۳۸ شرکت صنایع لاستیکی سهند برای تولید انواع کفپوش، قطعات لاستیکی و … در تهران احداث گردید.

این شرکت با گذشت ۳ دهه فعالیت به عنوان بزرگ ترین و اولین تولید کننده کفپوش های ورزشی، تسمه نقاله، ورقه ها و قطعات لاستیکی و به عنوان مجری آستر کردن سطح ها با ورقه های لاستیکی مات شناخته شد.

در حال حاضر شرکت لاستیکی سهند با بهره بردن از نیروهای حرفه ای و با تجربه در صدد تولید تسمه های لاستیکی، قطعات مقاوم در برابر حرارت، روغن و سایش، تولید کفپوش های ورزشی لاستیکی، قطعات لاستیکی مورد نیاز صنعت خودرو و رابر لاینیگ ها می باشد.

تسمه ها نقاله را در همان ابتدای تولید بر اساس استاندارد های IOS و BS ارائه کردند و بعد از آن با قرار دادن سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 و برقراری سیستم زیست محیطی ISO 14001 همچنین استفاده از استاندارهای ساخت قطعات خودرو قدم هایی اساسی برای جهانی شدن در بازارهای بین المللی را برداشت.

حتما بخوانید
نماد برکت را بشناسیم

در سال ۱۳۷۶ با توجه به اهداف کشور برای خود کفایی آستر کردن سطح های فلزی با ورقه های لاستیکی در دستور کار قرار گرفت و با اجرا نمودن این پروژه امروزه این شرکت به عنوان تنها تولید کننده ورقه های لاستیکی در کشور شناخته می شود .

شرکت صنایع لاستیکی برای اهداف فرهنگی و علمی تا به امروز به وسیله کارشناسان واحد تحقیقات شرکت حدود ۲۵ جلد کتاب و چند مقاله علمی را در اختیار مرکز های دانشگاهی قرار داده اند.

شرکت لاستیکی سهند با قابلیت اجرای پروژه های تحقیقاتی می تواند محصولات و قطعات مختلفی را در کوتاه ترین زمان ممکن طبق استانداردهای جهانی تولید نماید.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت صنایع لاستیکی سهند از ۵ نفر تشکیل می شوند که شامل افراد زیر می شوند:
داوود رحمانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت کربن ایران مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره است.
علی صیاد زاده با مدرک دکترا از شرکت تولیدی لوله های دوجداره قدر نایب رئیس هیئت مدیره است.
محمد نیکو بخت با مدرک فوق لیسانس از سرمایه گذاری هامون کیش، سحر زمانی با مدرک لیسانس از شرکت مهندسی و نصب فیرمکو و حامد خوانساری با مدرک فوق لیسانس از شرکت نگهداشت کاران اعضای هیئت مدیره شرکت می باشند.

اطلاعات شرکت لاستیکی سهند

ترکیب سهامداران پسهند

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت لاستیکی سهند هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:

شرکت کربن ایران با ۴۰.۴۳۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت شیمیایی با ۱۲.۶۷۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری هامون کیش با ۱۲.۰۲۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی با ۷.۵۶۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ایران با ۱.۶۹۰ درصد
صندوق سرمایه گذاری ارزش آفرینان دی ۱.۶۴۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکارس با ۱.۲۷۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری گستر سهند با ۱.۱۳۰ درصد
صندوق سرمایه گذاری مشترک کوثر با ۱.۰۱۰ درصد

حتما بخوانید
نماد فزرین را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در شرکت لاستیکی سهند محصولات مختلفی را تولید می نمانید که با فروش تولیدات خود در بازارهای داخلی و عرضه ان ها به دیگر کشور توانسته اند به سود مناسبی دست پیدا کنند و سرمایه خود را افزایش دهند.

محصولاتی که در این شرک تولید می شود شامل: قطعات لاستیکی مورد نیاز خودروها، تسمه نقاله، کفپوش های سالن های ورزشی، چسب، قطعات لاستیکی مقاوم در برابر حرارت و اشعه ها و … می باشد.

ترازنامه پسهند

ترازنامه پسهند

پیشنهاد میشود در باره ی نماد خرینگ نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد پسهند صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.