نماد پترول را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل پترول
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد پترول را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد پترول را بشناسیم

آشنایی با نماد پترول بخش های اصلی آشنایی با نماد پترولمعرفی نماد پترولتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران پترولتولید و فروش محصولاتترازنامه پترول در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد پترول

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان یا نماد پترول می باشد از سال ۱۳۸۹ در بازار بورس و اوراق بهادار فعالیت داشت.

در تابلو فرابورس سهام خورد را مورد معامله قرار می داد. این شرکت در سال ۱۳۹۳ در بازار دوم فرابورس سهام خود را مورد معامله قرار داد و سهم های آن در سال ۱۳۹۵ در بازار دوم بورس پذیرفته شد.

معرفی نماد پترول

شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان با نماد پترول در بازار بروس اوراق بهادار سهام خود را مورد معامله قرار می دهد، این شرکت از زمانی که در بازار بورس پذیرفته شد عرضه های اولیه خود را در اختیار دیگران قرار داد و پذیره نویسی خود را شروع نمود.

نماد پترول

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۸۹ شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان برای پاسخگویی به نیازهای توسعه سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی به شیوه ای نوین با سرمایه ۱۰ میلیارد تومان تاسیس شد.

هدف این شرکت استفاده از مزیت های اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، به وجود آوردن انگیزه برای هدایت منابع مالی به بازار سرمایه و توانایی مدیریت فروش محصولات پتروشیمی، توسعه بنگاه داری اقتصادی و استفاده از پتانسیل های بازرگانی بود.

حتما بخوانید
نماد افق را بشناسیم

فعالیت شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان به عنوان غول سرمایه گذاری در محصولات شیمیایی و صنعت پتروشیمی ایران شناخته می شود که مالکیت بسیاری از شرکت های بورسی وغیر بورسی دارد و سهامداران عمده این شرکت بازار سرمایه ایران می باشد.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  انواع الگوها در تحلیل تکنیکال بورس را هم


مطالعه کنید

شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان یکی از برترین شرکت های سرمایه گذاری ایران محسوب می شود که در شرکت های مختلفی دارای سهام می باشد. سرمایه شرکت در سال ۱۳۸۹ به ۱۰ میلیارد تومان رسید.

فعالیت این شرکت شامل: سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، سرمایه گذاری در شرکت ها و دیگر اوراق بهادار، طراحی و مهندسی اصولی و تفصیلی پروژه های در دست اجرا و پروژه های آینده، حمل و نقل، انبار داری، بازاریابی، توزیع محصولات، انجام تحقیقات و بررسی های تکنولوژیکی، علمی، بازرگانی و اقتصادی برای توسعه فناوری و انتقال دادن دانش فنی، و … می شود.

نماد پترول

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت گروه پتروشیمی ایرانیان را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
سید ابوالحسین خاموشی با مدرک کارشناسی از مدیریت توسعه صنایع پرتوشیمی رئیس هیئت مدیره می باشد.
رسول اشرف زاده برنج آباد با مدرک کارشناسی از شرکت پتروشیمی امام نایب رئیس هیئت مدیره است.
حسین سلیمی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت پتروشیمی هنگام، سید جواد احمدی نژاد با مدرک کارشناسی ارشد از کود شیمیایی اوره هرمز و اباذر شعبانیان با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت کارون اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید
نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان)

ترکیب سهامداران پترول

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی می باشد که شرکت گروه پتروشیمی ایرانیان هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۹.۶۷۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری مدیران اقتصاد با ۳.۰۰۰ درصد
شرکت مدیریت توسعه سرمایه گروه پتروشیمی ایرانی با ۱.۲۵۰ درصد
شرکت گروه مالی ملت با ۱.۰۱۰ درصد

تولید و فروش محصولات

یکی از فعالیت های اصلی شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان تولید برخی از محصولات مورد نیاز صنعتی می باشد که با فروش آن ها توانسته است سود مناسبی را به دست آورد. محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: انواع مواد و محصولات پتروشیمی و شیمیایی و فرآورده های فرعی آن که از مواد خام آلی به دست می آیند می شود.

ترازنامه پترول

ترازنامه پترول

پیشنهاد میشود در باره ی نماد شاراک نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد پترول صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.