نماد نوری را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
گزارش فعالیت ماهانه نوری
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد نوری را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد نوری را بشناسیم

آشنایی با نماد نوری بخش های اصلی آشنایی با نماد نوریمعرفی نماد نوریتاریخچه شرکت پتروشیمی نوریترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران نوریتولید و فروش محصولاتترازنامه شرکت پتروشیمی نوری در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد نوری

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت پتروشیمی نوری یا نماد نوری می باشد که عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داد و شروع به پذیره نویسی نمود.

معرفی نماد نوری

شرکت پتروشیمی نوری با نماد نوری یکی از شرکت هایی می باشد که قسمتی از سهام خود را در بازار بورس مورد معامله قرار داده است، با توجه به رشدی که در سهام این نماد دیده می شود بدون شک برای سرمایه گذاری گزینه مناسبی می باشد.

اطلاعات نماد نوری

تاریخچه شرکت پتروشیمی نوری

در سال ۱۳۷۷ شرکت پتروشیمی نوری که هلدینگی ایرانی می باشد به وسیله شرکت ملی صنایع پتروشیمی احداث شد و با سرمایه حدود ۸ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۸۶ مورد بهره برداری قرار گرفت.

شرکت پتروشیمی ایران برای قدر دانی از زحمات سید محمد نوری که از پایه گذاران مجتمع پتروشیمی آروماتیک در عسلویه بود تغییر پیدا کرد و به اسم نوری نام گذاری شد، سید محمد نوری در سال ۱۳۸۵ در شرکت پتروشیمی نوری از دنیا رفتند. لازم به ذکر است که بگوییم طبق مصوبه جلسه مجمع عمومی شرکت از سهامی خاص در سال ۱۳۹۲ به سهامی عام تبدیل شد.

شرکت پتروشیمی خلیج فارس با داشتن ۱۵ شرکت خدماتی تولیدی یکی از بزرگ ترین هلدینگ های خاورمیانه به شمار می رود. این شرکت در فاصله ۲۸۰ کیلومتری از شهر بوشهر احداث شده و مساحت آن حدود ۶۱ هکتار می شود و امروزه بزرگ ترین تولید کننده مواد آروماتیکی جهان به شمار می رود که ظرفیت تولیدی سالانه آن ۴ میلیون تن می باشد.

حتما بخوانید
نماد شیران را بشناسیم

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت پتروشیمی نوری را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
حکیم کرمی با مدرک کارشناسی از شرکت پتروشیمی مبین رئیس هیئت مدیره است.
تقی صنایع با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
محمد رضا پاشایی با مدرک کارشناسی از شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین، محمد حیدری با مدرک کارشناسی از شرکت پتروشیمی بندر امام و سید فرهنگ حسینی با مدرک کارشناسی از شرکت مدیرتی توسعه صنایع پتروشیمی اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

شرکت پتروشیمی نوری

ترکیب سهامداران نوری

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی می باشد که شرکت پتروشیمی نوری هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این شرکت شامل:

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۸.۵۷۰ درصد،

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با ۱۵.۳۰۰ درصد

و شرکت س صندوق بازنشستگی کشوری با ۵.۵۸۰ درصد می باشد.

شرکت پتروشیمی نوری

تولید و فروش محصولات

در شرکت پتروشیمی نوری بسیاری از محصولات تولید می شوند، یکی از مهم ترین محصولات آن پارازالین می باشد که از محصولات تولیدی مجموعه های آروماتیکی به شمار می رود. با توجه به اینکه هدف این شرکت به دست آوردن سهمی بیشتری از بازار مواد آروماتیکی در کل جهان بود .

بنابراین متجمع برزویه با تولید ۷۵۰ هزار تن پارازایلین در سال به عنوان بزرگ ترین تولید کننده های مواد آروماتیک در جهان شناخته می شود. بازار اصلی فروش این شرکت بازار داخلی ایران می باشد همچنین محصولات خود را به دیگر تولید کنندگان صنایع پایین دستی مثل شرکت های امارات، چین، عمان، هند و تایوان صادر می کند.

حتما بخوانید
نماد ثبهساز را بشناسیم

محصولات آروماتیکی که در این شرکت تولید می شود شامل: بنزن، ارتوزایلین، پارازایلین می شود که جز اصلی ترین محصولات به شمار می روند و صنایع پایین دستی از این مواد استفاده می کنند به عنوان مثال برای تولید سم های دفع آفات، رزین ها، صنایع رنگ سازی، تولید نایلون و بطری های یکبار مصرف، شوینده ها و … می شود.

شرکت پتروشیمی نوری با فروش این محصولات در بازار داخلی و صادر کردن آن ها توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه شرکت را افزایش دهد.

ترازنامه شرکت پتروشیمی نوری

ترازنامه نوری

پیشنهاد میشود در باره ی نماد پارس نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد نوری صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.