نماد مبین را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد مبین
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد مبین را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد مبین را بشناسیم

آشنایی با نماد مبین بخش های اصلی آشنایی با نماد مبینمعرفی نماد مبینتاریخچه شرکت مبینترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران شرکت مبینتولید و فروش شرکت شرکت مبین انرژی خلیج فارس یا نماد مبین یکی از بزرگ ترین مجتمع های پتروشیمی کشور است که نزدیک به دودهه از فعالیت آن می گذرد.…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد مبین

شرکت مبین انرژی خلیج فارس یا نماد مبین یکی از بزرگ ترین مجتمع های پتروشیمی کشور است که نزدیک به دودهه از فعالیت آن می گذرد. این شرکت که چندسالی است به لیست شرکت ها و موسسات موجود در بورس افزوده شده است سهام های آن جز پر خرید و فروش ترین سهام های بورسی هستند.

اگر می خواهید با نماد مبین در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد مبین

شرکت مبین انرژی خلیج فارس با نماد مبین در بازار بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت دارد. زمینه اصلی فعالیت این شرکت تولید و توزیع سرویس های جانبی مانند برق، اکسیژن، بخار، نیتروژن، آب های صنعتی و تسویه پساب های صنعتی به منظور مصارف سایر شرکت های فعال درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در شهرستان عسلویه استان بوشهر است.

اطلاعات نماد مبین

تاریخچه شرکت مبین

پتروشیمی مبین یا همان مبین انرژی خلیج فارس یک شرکت سهامی عام است که در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد و فعالیت خود را در حوزه پتروشیمی آغاز نمود.

این شرکت در زمینه های مختلفی در حوزه پتروشیمی فعالیت دارد که از جمله آن می توان به تولید سرویس های جانبی، تامین کننده نیتروژن و هوای فشرده و پساب های صنعتی و … اشاره نمود. طرح ساخت این شرکت در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران تصویب گردید و با نام شرکت پتروشیمی مبین آغاز به کار نمود.

حتما بخوانید
نماد سپ را بشناسیم

شرکت پتروشیمی مبین با نماد مبین به بازار بورس راه یافت و نام آن در فهرست شرکت های بورسی ثبت گردید. تمامی سهام این شرکت متعلق به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است و تنها ۷ درصد آن در بازار بورس عرضه شده است.

با تصمیم مجمع عمومی فوق العاده نام این شرکت در سال ۱۳۹۸ از پتروشیمی مبین به مبین انرژی خلیج فارس تغییر نمود و به ثبت نهایی رسید. این شرکت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خوزستان در زمینی به مساحت ۸۴ هکتار واقع شده است.

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

مدیر عامل شرکت مبین انرژی خلیج فارس مهدی فرزانه است و اعضای هیئت مدیره آن به شرح زیر است.
کریم بروفرد نماینده گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به عنوان رئیس هیئت مدیره
مهدی فرزانه نماینده پتروشیمی بندر امام به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
نریمان شیرزاد نماینده پتروشیمی هرمز خلیج فارس به عنوان عضو هیئت مدیره
محمد رضا سلیمانزاد بیدگلی نماینده پتروشیمی هنگام به عنوان عضو هیئت مدیره

شرکت مبین انرژی خلیج فارس

سهامداران شرکت مبین

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس-سهامی عام ۷۱.۸۹۰%
شرکت واسط مالی خردادچهارم-بامسئولیت محدود ۱۰.۶۱۰%
شرکت توسعه ومدیریت سرمایه صبا-سهامی خاص ۱.۶۱۰%
شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ۱.۳۱۰%

تولید و فروش شرکت

شرکت مبین انرژی خلیج فارس تولید کننده محصولات مختلفی در زمینه پتروشیمی می باشد که از جمله آن می توان به برق، بخار، آب شیرین شده، آب بدون املاح، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق، اکسیژن، نیتروژن، آّب تغذیه دیگ بخار، آّب خنک کننده مدار باز، گاز، آّب سرویس و … اشاره نمود.

پتروشیمی مبین

پیشنهاد میشود در باره ی نماد سفارس نیز مطالعه نمایید.

حتما بخوانید
نماد جم پیلن را بشناسیم

مطلب پیش رو با موضوع نماد مبین صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد. ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.