نماد کروی را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد کروی
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد کروی را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد کروی را بشناسیم

آشنایی با نماد کروی بخش های اصلی آشنایی با نماد کرویمعرفی کرویتاریخچه شرکت توسعه معادن روی ایرانبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران کرویتولید و فروش محصولاتترازنامه کروی در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد کروی

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت توسعه معادن روی ایران با نماد کروی می باشد که در آبان ماه سال ۱۳۷۹ سهام آن در بازار بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی کروی

شرکت توسعه معادن روی ایران با نماد کروی در فروردین سال ۱۳۷۹ عرضه های اولیه خود را در اختیار دیگران قرار داد و شروع به پذیره نویسی نمود. با توجه به رشدی که در این نماد مشاهده می شود می توان گفت برای سرمایه گزاری گزینه مناسبی است.

نماد کروی

تاریخچه شرکت توسعه معادن روی ایران

در سال ۱۳۷۶ برای اجرای پروژه های توسعه صنعت روی شرکت توسعه معادن روی ایران طبق تبصره ۲۹ قانون بودجه احداث نمودند. در دی ماه سال ۷۶ کمیته راهبری را توسط وزارت معادن و فلزات وقت تشکیل دادند که تلاش آن ها برای ایجاد شرکتی به صورت سهامی عام با هدف افزایش ظرفیت های تولیدی بود و با مشارکت ۲۷ نهاد ملی و منطقه ای توانستند در اداره ثبت زنجان این شرکت را به ثبت برسانند.

اولین جلسه عمومی شرکت را در اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۷ برگزار نمودند و اعضای هیئت مدیره شرکت را طبق قانون و مقررات شرکت انتخاب نمودند در نهایت در همان تاریخ شرکت به عنوان یک هلدینگ خصوصی فعالیت خود را شروع نمود.

حتما بخوانید
نماد کهمدا را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  درباره هوش مالی را هم


مطالعه کنید

فعالیت شرکت مبنی بر ایجاد و احداث کارخانه های فلز روی از معادن روی کشور، استخراج، اکتشاف، بهره برداری و تولید مواد معدنی، سرمایه گذاری و مشارکت در کارخانه های تولید روی، واردات تجهیزات، ماشین آلات، لوازم یدکی، مواد مصرفی و دیگر وسایل مورد نیاز از خارج کشور، ارائه خدمات فنی، صنعتی، فروش و توزیع محصولات تولیدی در بازار داخلی و خارج از کشور، مشارکت در دیگر شرکت ها از طریق سهام جدید، خردی یا تعهد سهام شرکت های موجود و … می باشد.

تحلیل نماد کروی

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت توسعه معادن روی ایران را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
محمود علی محمدی با مدرک لیسانس از شرکت سرمایه گذاری اندیشه محوران رئیس هیئت مدیره است.
مهدی محمد خانی با مدرک لیسانس از شرکت ذوب روی بافق نایب رئیس هیئت مدیره است.
مجتبی مدرس زاده با مدرک لیسانس از شرکت گسترش سرمایه گذاری تک تار، اسماعیل صالحی با مدرک لیسانس از شرکت بازرگانی توسعه صنعت روی و حسین میر کمال با مدرک لیسانس از شرکت معدنکاران انگوران اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران کروی

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت توسعه معادن روی ایران هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت گسترش سرمایه گذاری تک تار با ۵۰.۰۳۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری اندیشه محوران با ۳.۵۱۰ درصد
شرکت مدیریت توسعه سرمایه گروه پتروشیمی ایرانی با ۲.۲۳۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد با ۱.۶۴۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری ملی ایران با ۱.۰۴۰ درصد

حتما بخوانید
نماد ومعادن را بشناسیم

تحلیل نماد کروی

تولید و فروش محصولات

کارخانه توسعه معادن روی ایران محصولات مختلفی را تولید می کند و از فروش آن ها در بازار داخلی و خارجی توانسته است سود مناسبی را به دست آورد، محصولات تولید شده در این کارخانه سرب، شمش و سرب نرم، آلیاژ سرب، نقره قلع سرب می باشد.

ترازنامه کروی

پیشنهاد میشود درباره ی نماد فاسمین نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد کروی صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد .

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.