نماد کپشیر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد کپشیر
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد کپشیر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد کپشیر را بشناسیم

آشنایی با نماد کپشیر بخش های اصلی آشنایی با نماد کپشیرمعرفی نماد کپشیرتاریخچه شرکت پشم شیشه ایرانترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران کپشیرتولید و فروش محصولاتترازنامه کپشیر در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد کپشیر

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند که یکی از آن ها شرکت پشم شیشه ایران یا نماد کپشیر می باشد و در اسفند سال ۱۳۵۵ بخشی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد کپشیر

شرکت پشم شیشه ایران در سال ۱۳۵۵ عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داد و قسمتی از سهام خود را با نماد کپشیر مورد پذیره نویسی قرار داد. با توجه به رشدی که در این نماد دیده می شود می توان گفت یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری می باشد.

اطلاعات نماد کپشیر

تاریخچه شرکت پشم شیشه ایران

شرکت پشم شیشه ایران به عنوان تنها تولید کننده عایق های حرارتی و صوتی در ایران مشغول به فعالیت است. این کارخانه که در سال ۱۳۴۶ در تهران احداث شد هدف آن تولید پشم شیشه بر اساس فرایند تل و با استفاده از دانش فنی شرکت فرانسوی سنت گوبن و اونرزکورنینگ آمریکا بود و تولیدات خود را با نماد تجاری ایزوران به بازار عرضه نمود.

ظرفیت تولیدی محصولات کارخانه در روز ۲ تن بود که بعد از مدتی به ۱۰ تن افزایش پیدا کرد. بعد از رشد تقاضا و توسعه در کشور کارخانه دیگری را با ظرفیت ۵۰ تن پشم شیشه در شهر شیراز احداث نمودند.

حتما بخوانید
نماد بساما را بشناسیم

در سال ۱۳۵۰ که با تولید انبوه انواع پشم شیشه رو به رو بودیم انواع عایق های رطوبتی پیش ساخته در کشور برای اولین بار در کارخانه تهران با اسم ایزوگام تولید شد و این تولیدات با افزایش ظرفیت حدود ۶ میلیون متر مربع در کارخانه شیراز ادامه پیدا کرد.

در سال ۱۳۵۲ با توجه به اینکه پیشرفت هایی در زمینه تولید الیاف شیشه حاصل شده بود برنامه نوسازی و بروز رسانی خط تولید پشم شیشه را با هدف افزایش ظرفیت تولید و ارتقای کیفیت کالای تولیدی انجام دادند.

این کار را با بهره گیری از طراحی تکنولوژی روز جهان و تجربه زیاد کارکنان خود و همچنین با مشارکت شرکت آلمانی در تامین ماشین آلات مورد نیاز انجام داد.

از دیگر کارخانه های این شرکت که در سال ۱۳۸۳ در شهرک صنعتی اشتهارد تاسیس شد در پی تقاضای بازار برای عایق های رطوبتی به نحوی که با محصولات شرکت های مطرح جهان قابل رقابت باشد توسط شرکت معتبر اروپایی طراحی گردید که فصل جدید از تولید عایق های رطوبتی را رقم زد.

این شرکت امروزه با نیروهای فنی و ماشین آلات تولیدی و تجهیزات آزمایشگاه های مدرن عایق های مختلفی را با ویژگی هایی منحصر به فرد تولید می کند.

اطلاعات پشم شیشه ایران

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت پشم شیشه ایران را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
جواد سرانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری صدر تامین رئیس هیئت مدیره است.
فریبرز رضا زاده با مدرک فوق لیسانس از شرکت صنایع خاک چینی ایران نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
محمد جواد پرچمی با مدرک فوق لیسانس از شرکت معدنی املاح ایران، جهانگیر باقری با مدرک فوق لیسانس از شرکت فرآورده های نسوز ایران و محمد پور طالبی با مدرک فوق لیسانس از شرکت خدمات گستر صبا انرژی اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید
نماد دابور را بشناسیم

ترکیب سهامداران کپشیر

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت پشم شیشه ایران هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با ۵۲.۶۶۰ درصد
شرکت.س. صندوق بازنشستگی کشوری با ۱۲.۲۸۰ درصد
صندوق بازنشستگی کشوری با ۲.۸۴۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۶۱۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۳۱۰ درصد
شرکت خدمات گستر صبا انرژی با ۱.۲۱۰ درصد
سازمان خصوصی سازی با ۱.۱۰۰ درصد
شرکت مبنای خاورمیانه با ۱.۰۶۰ درصد

شرکت پشم شیشه ایران

تولید و فروش محصولات

در شرکت پشم شیشه ایران انواع پشم شیشه ها و عایق های حرارتی را تولید می کنند و با عرضه محصولات خود به بازار توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کنند و سرمایه خود را افزایش دهند.

محصولاتی که در این شرکت تولید می شود شامل: ایزوگام تک لایه پلی استر دوختی، ایزوفندو، ایزوگام تک لایه ای ترموباندی، ایزوگام سنگریزه ای، ایزوگام ماسه ای، ایزوگام فویل دار، ایزوگام ساده، پشم شیشه و … می باشد.

ترازنامه کپشیر

ترازنامه کپشیر

پیشنهاد میشود از همین گروه درباره ی نماد کگاز نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد کپشیر صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد. ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.