نماد کبافق را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد کبافق
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد کبافق را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد کبافق را بشناسیم

آشنایی با نماد کبافق بخش های اصلی آشنایی با نماد کبافقمعرفی نماد کبافقتاریخچه شرکت معادن بافقترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران کبافقتولید و فروش محصولاتترازنامه کبافق در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند،…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد کبافق

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از ان ها شرکت معادن بافق یا نماد کبافق می باشد که در اسفند ماه سال ۱۳۷۵ بخشی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد کبافق

شرکت معادن بافق بخشی از سهام خود در اسفند ماه سال ۱۳۷۵ بر روی تابلوی بورس قرار داد و عرضه اولیه خود را با نماد کبافق در اختیار مردم قرار داد و پذیره نویسی های خود را شروع نمود.

اطلاعات نماد کبافق

تاریخچه شرکت معادن بافق

در سال ۱۳۴۵ شرکت معادن بافق احداث گردید و به عنوان یک شرکت سهامی خاص در همان سال در اداره ثبت شرکت های صنعتی تهران به ثبت رسید. در نهایت درسال ۱۳۷۰۲ در اداره ثبت شرکت های صنعتی بافق ثبت شد.

این شرکت به عنوان سهامی خاص مشغول به فعالیت بود طبق مصوبه ای که بر گذار شد در سال ۱۳۷۰ به شرکت سهامی عام تغییر پیدا کرد. فعالیت شرکت کشف، استخراج و بهره برداری از معدن های سرب کوشک و تجزیه مود اولیه و تمامی عملیات های بازرگانی مثل: صادرات، واردات، توزیع و فروش محصولات و ماشین آلات معدنی می باشد.

در سال ۱۳۴۵ هم زمان با تاسیس شرکت اجازه استخراج از معدن های کوشک برای به دست اوردن روی و سرب که قبل از آن به شرکت صنعتی معدنی ایران واگذار شده بود به شرکت معادن بافق منتقل شد و در سال ۱۳۶۷ بعد از اینکه موعد قرارداد تمام شده بود با توجه به پروانه بهره برداری به مدت ۱۰ سال دیگر هم تمدید گردید.

حتما بخوانید
نماد دی را بشناسیم

لازم به ذکر است که بگوییم به علت وجود پروانه بهره برداری در سال ۱۳۷۸ مجوز صادر نمودن سرب و روی به مدت ۲۰ سال به شرکت معادن بافق داده شد.

از دیگر فعالیت های شرکت بافق می توان سرمایه گذاری در دیگر شرکت ها از طریق تاسیس یا تعهد سهام در شرکت های موجود به نحوی که بتواند تمامی عملیات فنی و معامله های تجاری و صنعتی را به طور مستقیم که با موضوعات شرکت ارتباط دارند به دست آورند.

شرکت معادن بافق

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت معادن بافق از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
محمد علی محمدی از شرکت نوین آلیاژ سمنان مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره می باشد.
عباس علی بنفشه از شرکت خدمات بازرگانی پیمان رئیس هیئت مدیره است.
مهدی محمد خانی نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
حمید علی محمدی از گروه صنعتی الکترونیک تاتنگ و علی اصغر علی محمدی از صنایع چوب کلاته رودبار اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران کبافق

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت معادن بافق هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت خدمات بازرگانی پیمان امیر با ۷۶.۹۰۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۵۰۰ درصد

اطلاعات شرکت معادن بافق

تولید و فروش محصولات

در شرکت معادن بافق با توجه به استخراج هایی که صورت می گیرد به مواد اولیه ای چون سرب و روی دسترسی پیدا می کنند. بنابراین این شرکت با فروش محصولات خود در کشور و صادر نمودن آن ها به دیگر کشورها توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

حتما بخوانید
نماد وبملت را بشناسیم

ترازنامه کبافق

ترازنامه کبافق

پیشنهاد میشود از همین گروه درباره ی نماد کروی نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد کبافق صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد. ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.