نماد ختور را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد ختور
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد ختور را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد ختور را بشناسیم

نماد ختور را بشناسیم بخش های اصلی نماد ختور را بشناسیممعرفی نماد ختورتاریخچه شرکت رادیاتور ایرانبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیره ختورترکیب سهامداران رادیاتور ایرانتولید و فروش محصولاتترازنامه ختور در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سرمایه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

نماد ختور را بشناسیم

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سرمایه خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت رادیاتور ایران یا نماد ختور می باشد که در اسفند ماه سال ۱۳۷۵ سهام خود را وارد بورس نمود و پذیره نویسی خود را شروع کرد.

سهام ختور

معرفی نماد ختور

شرکت رادیاتور ایران سهام خود را در بازار بورس با نماد ختور مورد معامله قرار می دهد. سهام این شرکت رشد مناسبی را طی کرده است به همین علت توجه سرمایه داران مختلفی را به سوی خود جلب نموده است.

تاریخچه شرکت رادیاتور ایران

در سال ۱۳۴۱ شرکت رادیاتور ایران به عنوان اولین تولید کننده صنعتی رادیاتور با ظرفیت سالانه ۳۰ هزار قطعه تاسیس گردید و امروزه با بهره بردن از امکانات و نیروی های متخصص به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان مبدل های حرارتی در جهان شناخته می شود.

شرکت رادیاتور ایران با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت بزرگ ترین تولید کننده رادیاتور ماشین و مبدل های حرارتی محسوب می شود. با سرمایه ای حدود ۱۴۰ میلیارد ریال این کار را به انجام رسانده است. خط تولیدی شرکت رادیاتور ایران ۱۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و بخش های دیگر آن یعنی انبارها، آزمایشگاه ها، اتاق بازرگانی، اداری و مالی مساحتی حدود ۳۱۰۰۰ هزار متر مربع دارند.

حتما بخوانید
نماد فملی را بشناسیم

شرکت رادیاتور ایران با دارا بودن دانش طراحی  و فنی، متخصصین ماهر و تجهیزات پیشرفته، تولید کننده انواع رادیاتورهای ماشین های سنگین و سبک و سیستم های خنک کننده بخاری اتومبیل و مبدل های بزرگ حرارتی، اویل کولر، اکسپندی، مبدل های فشار قوی آلومینیومی، قطعات رادیاتور شرکت های خودرو سازی می باشد.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  شناسایی سهام ارزشمند در بورس را هم


مطالعه کنید

امروزه شرکت رادیاتور ایران ظرفیت سالانه خود را به ۲ میلیون قطعه رسانده است و در جهت تامین نیاز بازارهای داخلی و خارجی گام بر می دارد. شرکت نام برده طراحی و ساخت انواع مبدل های صنعتی و حرارتی مثل سیستم های خنک کننده فشار قوی برای توربین های آبی مورد نیاز پروژه هایی مثل نیروگاه کرخه، کارون، دز، مسجد سلیمان و گتوند که تمامی مرحله های آن به وسیله شرکت های بین المللی مثل زیمنس انجام شده، بر عهده دارد.

از طرفی هم طراحی و تولید انواع رادیاتور های آب، ام و ام، هیتاچی، هوا و روغن مولد های دویتس، رادیاتورهای فولادی هوا به هوا، یوینت های استاندارد برای کوره های القا، رادیاتور روغن و آب برای کمپرسورهای فشار قوی و مبدل های حرارتی مورد نیاز صنعت نفت را عهده دار می باشد.

این شرکت در سال ۱۳۹۲ اولین پروژه تولید گسترده کولر خودرو را شروع نمود که ۴۵۰۰ دستگاه کولر را در سال تولید کرد و در همین سال تجهیزات تولید لوله های آلومینیومی بهره برداری شد، بنابراین می توان گفت تا حد قابل توجه ای واردات مواد اولیه را کاهش داده است.

حتما بخوانید
نماد ثاخت را بشناسیم

با راه اندازی نمودن خط تولید لوله های آلومینیومی رادیاتور خودرو به طور ۱۰۰ درصدی در ایران تولید می شود. حدود ۲۰ سال می شود که محصولات خود را به دیگر کشور ها صادر می کند و تا به امروز ۷ بار به عنوان صادر کننده ای نمونه در سطح جهان معرفی شده است. شرکت رادیاتور ایران  حدود ۶۰ درصد از نیاز داخلی کشور را تامین می کند یعنی ۱۰۰ درصد نیازهای گروه سایپا خودرو و ۵۰ درصد از نیازهای گروه ایران خودرو را تامین خواهد کرد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره ختور

اعضای هیئت مدیره شرکت رادیاتور ایران از ۵ نفر تشکیل می شوند که شامل افراد زیر می شوند:

مهیار فخیمی با مدرک فوق لیسانس از شرکت مهندسی و مشاوره سازه گستر سایپا مدیر عامل شرکت می باشد.

عبدالله ثانی با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار رئیس هیئت مدیره است.

محمود اردکانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری تدبیر نایب رئیس هیئت مدیره است.

سید سعید راد با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری سپه و محمد رضا لوائی با مدرک لیسانس از شرکت ایرانی تولید اتومبیل اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ختور ایران رادیاتور

ترکیب سهامداران رادیاتور ایران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است، شرکت رادیاتور ایران هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:

شرکت سازه گستر سایپا سهامی خاص با ۳۲.۴۳۰ درصد

شرکت سایپا با ۱۸.۰۱۰ درصد

شرکت حقیقی با ۵.۴۳۰ درصد

موسسه صندوق رفاه و تامین آتیه کارکنان پست بانک با ۲.۸۸۰ درصد

حتما بخوانید
نماد تکنو را بشناسیم

شرکت مدیریت توسعه سرمایه گروه پتروشیمی ایرانی با ۲.۰۳۰ درصد

شرکت بیمه تجارت با ۱.۹۷۰ درصد

شخص حقیقی با ۱.۴۶۰ درصد

تولید و فروش محصولات

همان طور که گفته شده شرکت رادیاتور ایران محصولات خود را در داخل و خارج از ایران به فروش می رساند با این کار توانسته است سرمایه خود را افزایش دهد و به سود پایداری دست پیدا کند. محصولاتی که در این شرکت تولید می شود شامل:

انواع مبدل های صنعتی و سیستم های خنک کننده هوا، بخار، روغن مصرفی در صنایع نیروگاهی، فولاد، نفت، گاز، سیمان، پتروشیمی و دیگر صنایع سنگین و سبک می شود.

تولید انواع رادیاتورهای آلومینیومی ماشین، کولر، بخاری خودرو، اواپراتور و کندانسور و اینتر کولر. تولید انواع رادیاتورهای مسی، برنجی برای خودروهای سواری، ماشین های راه سازی، کشاورزی و موتورهای زمینی می شود.

ترازنامه ختور

ترازنامه ختور

پیشنهاد میشود اطلاعات خود را در زمینه بورس بالا ببرید. در این زمینه مطلب نماد شتران را بشناسیم را نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد ثاخت صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تامهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.