نماد انرژی۳ را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد انرژی۳
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد انرژی۳ را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد انرژی۳ را بشناسیم

آشنایی با نماد انرژی۳ بخش های اصلی آشنایی با نماد انرژی۳معرفی نماد انرژی۳تاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد انرژی۳

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت بورس انرژی ایران می باشد که پذیره نویسی خود را در همان سال شروع نمود.

معرفی نماد انرژی۳

شرکت بورس انرژی ایران در دی ماه سال ۱۳۹۱ با نماد انرژی۳ در بازار بورس ایران فعالیت خود را شروع نمود. این شرکت توانسته است با معامله سهام خود به رشد مناسبی برسد.

۱۲۵ میلیون سهم از شرکت بورس انرژی ایران مورد معامله قرار می گیرد، همچنین وارد نمودن ۲ میلیون بشکه نفت خام تاثیر بی نظیری بر روی رشد این نماد داشته است ، بنابراین می توان گفت بسیاری از سرمایه داران در صدد خرید سهام این نماد هستند.

نماد انرژی3

تاریخچه شرکت

بعد از اینکه بورس نفت ایران موفقیت آن چنانی نداشت، در صدد ایجاد بازار جدید معاملاتی در واحد صنعت برق و برای جلوگیری نمودن از بازارهای مختلف در بخش انرژی بودند، در نتیجه با ادغام نمودن شرکت بورس نفت ایران با بورس جدید یعنی بخش برق شرکت بورس انرژی ایران را در سال ۱۳۹۱ تشکیل دادند. شرکت بورس انرژی ایران در سال ۱۳۹۱ به عنوان شرکت سهامی عام در اداره ثبت شرکت های تهران ثبت شد.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  کاربرد ابزار فیبوناچی در تحلیل بورس را هم


مطالعه کنید

حتما بخوانید
نماد ختراک را بشناسیم

بورس انرژی ایران در سال ۱۳۹۸ برای اولین بار در صنعت نفت توانست میزبان معاملات زیاد گازوئیل و بنزین ایرانی در بازارهای جهانی باشد. همچنین می توان گفت بعد از کلی انتظار اولین معامله نفت خام سبک ایران به عنوان صادر کننده در سال ۱۳۹۷ انجام شد.

موضوع فعالیت شرکت انجام معامله های نقدی، قرار داد های آینده و اختیار معامله، راه اندازی بازار برای پاسخگویی به نیازها، خرید و فروش منابع انرژی و … می باشد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت بورس انرژی ایران از ۷ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
محمد ملاکی از شرکت شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان رئیس هیئت مدیره می باشد.
علی احمدی از شرکت سرمایه گذاری تدبیر نایب رئیس هیئت مدیره است.
علیرضا وفا از شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، علیرضا خجسته وهاب زاده از شرکت سرمایه گذاری صنایع برق و آب صبا، سید رضا علوی از موسسه کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، مرتضی علی اکبری از شرکت سرمایه گذاری اهداف و عباس بابا گل زاد از موسسه کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

نماد انرژی3

ترکیب سهامداران

شرکت های و موسسه ها معمولا از سهامداران مختلفی تشکیل می شوند، اما باید بگوییم شرکت بورس انرژی ایران تنها دارای یک سهامدار می باشد که آن هم شرکت کیان اعتماد تحلیل بر خط با ۲ میلیون سهم می باشد.

پیشنهاد میشود مطلب در باره ی بورس را نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع  نماد انرژی۳ صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

حتما بخوانید
نماد آسیا را بشناسیم

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.