نماد چکاپا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل نماد چکاپا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد چکاپا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد چکاپا را بشناسیم

آشنایی با نماد چکاپا بخش های اصلی آشنایی با نماد چکاپامعرفی نمادتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیره شرکتتولید و فروش شرکتترازنامه شرکت شرکت سرمایه گذاری چکاپا ( صنایع کاغذ پارس) اولین و با تجربه ترین واحد تولیدی کاغذ چاپ، تحریر و بسته بندی در ایران…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد چکاپا

شرکت سرمایه گذاری چکاپا ( صنایع کاغذ پارس) اولین و با تجربه ترین واحد تولیدی کاغذ چاپ، تحریر و بسته بندی در ایران است که با نماد چکاپا در فهرست شرکت های موجود در بازار بورس و اوراق بهادار قرار گرفته است.

سهام های این شرکت یکی از بهترین سهام های موجود در بورس هستند که دارای طرفداران بسیاری می باشند. اگر می خواهید با نماد چکاپا در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد

گروه صنایع کاغذی پارس با نماد چکاپا که با هدف تهیه، تولید و توزیع و فروش انواع کاغذ فعالیت خود را آغاز نمود بخش قابل توجهی از نیاز بازارهای داخلی و خارجی به کاغذ را بر طرف می کند. این شرکت از باگاس تولید شده در کارخانه نیشکر هفت تپه به منظور تولید محصولات خود استفاده می نماید.

تحلیل نماد چکاپا

تاریخچه شرکت

شرکت سرمایه گذاری چکاپا یا همان صنایع کاغذ پارس در سال ۱۳۴۶ به منظور استفاده ازباگاسی که در کارخانه نیشکر هفت تپه تولید می شود و تبدیل آن به محصولات مورد نظر خود در شمال استان خوزستان تاسیس گردید و در نهایت در سال ۱۳۴۹ مورد بهره برداری قرار گرفت.

این کارخانه که نقش بسزایی در تامین کاغذ چاپ و تحریر در کشور را داشت متاسفانه به دلیل صدمات فراوانی در سال های دفاع مقدس به آن وارد شد از کار افتاد و پس از آن نیز چون مورد بازسازی قرار نگرفت به طور کامل تعطیل شد. وظعیت این کارخانه در سال های منتهی به ۱۳۹۱ به حدود ۲۰% ظرفیت اسمی خود رسیده بود.

حتما بخوانید
نماد زکوثر را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  نحوه انجام معاملات در بورس را هم


مطالعه کنید

اما با واگذاری کارخانه به بخش خصوصی در سال ۱۳۹۲ آقای محمد جواد مقدم سهام شرکت را خریداری نمود و بار دیگر آن را راه اندازی کرد. با بازسازی مجدد کارخانه ماشین آلات آن تعویض شدند و اقداماتی در رابطه به فرآیندها و نیروهای انسانی آن صورت گرفت که موجب شد کارخانه به استانداردهای لازم دست یابد و پس از دو سال تلاش و کوشش فراوان به سود دهی برسد.

پس از این ماجرا شرکت صنایع کاغذی پارس محصولات متنوع تری را تولید نمود و بخشی از آن ها را به کشورهای مختلف صادر کرد.
این شرکت هم اکنون تنها تولید کننده کاغذ چاپ و تحریر شیمیایی، خمیر ورجین شیمیایی در خاورمیانه است. علاوه بر این اولین تولید کننده کاغذ بهداشتی لیوان یکبار مصرف و تعدادی محصول دیگر نیز می باشد.

از این رو توانسته نقش مهمی در حوزه مالی و اقتصادی کشور داشته باشد و محصولات خود را به بیش از ۱۵ کشور در دنیا صادر نمایند.
شرکت صنایع کاغذی پارس در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ با نماد چکاپا وارد بازار بورس گردید و اقدام به فروش سهام های خود نمود. سهام های چکاپا یکی از ارزشمند ترین سهام های بورسی هستند.

تحلیل نماد چکاپا

ترکیب و اعضا هیئت مدیره شرکت

مدیر عامل گروه صنایع کاغذ پارس احمد مقدم و اعضای هیئت مدیره آن به شرح زیر است.
ابوالفضل روغنی گلپایگانی به عنوان رئیس هیئت مدیره
سید عبدالله موذنی به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
علی انوری به عنوان عضو هیئت مدیره
احسان صابری کوپایی به عنوان عضو هیئت مدیره

حتما بخوانید
نماد آریا را بشناسیم

تولید و فروش شرکت

این شرکت در زمینه تولید خمیر و کاغذ مورد نیاز صنایع سلولزی، بهداشتی و بسته بندی فعالیت دارد. علاوه بر این در فرآیند تولید خمیر محصولات استراتژیک و ارگانیکی نیز به عنوان محصولات جانبی تولید می کند.

از مهم ترین محصولات گروه صنایع کاغذ پارس می توان به کاغذ رول سفید، خمیر ویرجین، رول فلوتینگ و … اشاره نمود.

ترازنامه شرکت

تراز نماد چکاپا

تراز نماد چکاپا

پیشنهاد میشود در تحلیل های بنیادی از سایر گروه ها در خصوص نماد فملی نیز مطالعه نمایید.

مطلب حاضر با موضوع تحلیل بنیادی نماد چکاپا صرفا به نظور آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ می باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.