نماد بترانس را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
شرکت ایران ترانسفو
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد بترانس را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد بترانس را بشناسیم

آشنایی با نماد بترانس بخش های اصلی آشنایی با نماد بترانسمعرفی نمادتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران شرکتتولید و فروش شرکت بترانس یکی از نمادهای بورسی است که متعلق به شرکت بازرگانی ایران ترانسفو می باشد. این شرکت چندین سال است که در بازار بورس…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد بترانس

بترانس یکی از نمادهای بورسی است که متعلق به شرکت بازرگانی ایران ترانسفو می باشد. این شرکت چندین سال است که در بازار بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت دارد و بخشی از سهام های خود را عرضه می کند. اگر می خواهید با نماد بترانس در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد

شرکت ایران ترانسفو یکی از بزرگ ترین شرکت های ایران است که به لیست شرکت های بورسی کشور افزوده شده است. از فعالیت های اصلی این شرکت می توان به تولید ترانسفورماتورهای قدرت ۲۳۰-۴۰۰ کیلووات آمپر، ترانسفورهای توزیع ۲۰-۳۳ کیلووات امپر، ترانسفورماتورهای فوق توزیع ۶۳-۱۳۲ کیلووات آمپر و تجهیزات وابسته به آن ها اشاره نمود.

نماد بترانس

تاریخچه شرکت

شرکت ایران ترانسفو با نماد بترانس به صورت سهامی خاص و با سرمایه ۲۳۹۸۵۲۱ ریال در سال ۱۳۴۵ فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با مشارکت شرکت زیمنس آلمان، شرکت سهامی برق منطقه ای تهران و بانک توسعه صنعت ومعدن ایران تاسیس گردید و شرایطی را ایجاد نمودند که کارخانه ای در شهر ری ابتدا جاده قم بسازند.

در سال ۱۳۴۶ سرمایه شرکت افزایش یافت و به ۴۲۵۰۰۰۰۰ رسید و پس از آن سهام شرکت برق منطقه ای تهران به شرکت ساخت و تهیه کالای آب و برق منتقل شد. کارخانه ایران ترانسفو در سال ۱۳۴۷ با ظرفیت ۷۰ مگا ولت آمپر فعالیت جدی خود را آغاز نمود وطی سالیان مختلف ظرفیت خود را افزایش داد به طوری که در سال ۱۳۵۶ ظرفیت آن به ۱۵۰۰ مگا ولت آمپر رسید.

حتما بخوانید
نماد شفن را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  سهام ممتاز را هم


مطالعه کنید

در سال ۱۳۵۴ شرکت ایران ترانسفو از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید.

این کارخانه به منظور افزایش میزان تولیدات خود و رساندن ظرفیت خط تولید به ۱۵۰۰۰ مگا ولت آمپرتصمیم به توسعه کارخانه گرفت و با توجه به قانون عدم تمرکز صنایع در تهران این طرح در شهرستان زنجان اجرا گردید. برای این منظور زمینی به مساحت یک میلیون متر مربع در پنج کیلومتری شرق شهرستان زنجان خریداری شد و دو کارخانه ترانسفورهای توزیع و قدرت باظرفیت های مختلف راه اندازی گردید.

در حال حاضر سرمایه این شرکت موفق برابر با یک هزار میلیارد ریال است و با وجود تمامی مشکلات و موانعی که بر سر راه خود داشته توانسته به یکی از برترین شرکت های ایران تبدیل گردد.

نماد بترانس

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو بهزاد ظهیری است و اعضا هیئت مدیره آن به شرح زیر هستند.
سهند علی فلاحی نماینده سرمایه گذاری گروه توسعه ملی
داود عباسی نماینده سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز
یعقوب کارگرزاده نماینده سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار
علی همتی نماینده شرکت مدیریت توسعه سرمایه گذاری آرمان فردا

سهامداران شرکت

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی-سهامی عام۳۳.۶۲۰%
شرکت مدیریت ساخت وتهیه کالای آب وبرق-سهامی خاص۲۲.۶۶۰%
شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز-س.ع۱۶.۵۱۰%
شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهرصادرات-س.ع۲.۴۴۰%

تولید و فروش شرکت

شرکت ایران ترانسفو با نماد بترانس محصولات متنوعی را تولید می کند که در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود. از جمله محصولات اصلی این شرکت می توان به ترانسفورماتور توزیع، ترانسفورماتور فوق توزیع، ترانسفوماتور قدرت و … اشاره نمود.

حتما بخوانید
نماد غگلپا را بشناسیم

پیشنهاد میشود در خصوص تحلیل بنیادی هر چه بهتر شرکت های بورسی در باره ی انواع مجمع های شرکت ها ی بورسی نیز مطالعه نمایید.

نگاره ی پیش رو با عنوان نماد بترانس را بشناسیم صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظورسیگنال دهی نمیباشد.ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.