تحلیل و اخبار جهانی طلا | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل و اخبار جهانی طلا
  1. خانه
  2. تحلیل طلا
  3. تحلیل و اخبار جهانی طلا
تحلیل طلا

تحلیل و اخبار جهانی طلا

تحلیل و اخبار جهانی طلا بخش های اصلی تحلیل و اخبار جهانی طلاتحلیل تکنیکال طلا:برخی دلایل مطرح شده برای افزایش و کاهش قیمت طلا : طلا نزدیک به ۱۹۰۰ دلار در هر اونس معامله شد و تقریباً نزدیک به نه سال پیش به چنین قیمتی نزدیک شده بود ، زیرا…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل و اخبار جهانی طلا

طلا نزدیک به ۱۹۰۰ دلار در هر اونس معامله شد و تقریباً نزدیک به نه سال پیش به چنین قیمتی نزدیک شده بود ، زیرا تنش های سیاسی و نگرانی های مربوط به رشد جهانی باعث پناه آوردن معامله گران به طلا و افزایش تقاضا شده بود.

علائم فزاینده مبنی بر طولانی شدن و همه گیری کرونا ویروس ، بهبود اقتصادی را متوقف می کند و افزایش تنش های اخیر بین ایالات متحده و چین زیربنای جذابیت این فلز است.

 نقره برای بزرگترین پیشرفت هفتگی خود در حدود چهار دهه آماده است.Screenshot 1 2

نرخ های واقعی منفی ، تضعیف دلار ، نگرانی های مربوط به هزینه های اقتصادی بحران سلامت و عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی هر دو فلز گرانبها را برای بزرگترین سود سالانه خود در یک دهه دنبال کرده است.

UBS Group AG پیش بینی خود را برای کوتاه مدت قیمت طلا تا پایان ماه سپتامبر به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس رساند .

استراتژیست های بانک مرکزی آمریکا با استناد به داده های EPFR Global گفتند که صندوق های فلزات گرانبها در هفته تا ۲۲ جولای ۳.۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری را تجربه کردند ،که دومین و بزرگترین میزان هفتگی در هفته ها بود.

وقتی نرخ بهره صفر یا نزدیک به صفر است ، پس طلا یک وسیله جذاب برای این امر است که نیازی به نگرانی در مورد عدم علاقه به طلای خود نیست و می بینید که با افزایش عدم اطمینان در بازارها ، قیمت طلا بالا می رود.

پیشنهاد می شود مطلب تحلیل طلا و ارز را هم در این زمینه مطالعه نمایید

مارک موبیوس ، بنیانگذار شرکت موبیوس ، در مصاحبه تلویزیونی بلومبرگ گفت. “من اکنون می خرم و به خرید خود ادامه می دهم ، زیرا طلا واقعاً در حال حرکت است ،و این کار خوبی است.”

حتما بخوانید
تحلیل طلا 25 شهریور

هر اونس طلا با رشد ۰.۴ % در ساعت ۰۸:۵۴ دقیقه صبح به قیمت ۱۸۹۴.۸۲ دلار در هر اونس ‌رسید.

در لندن. قیمت های نقدی در روز پنج شنبه به ۱،۸۹۸.۳۴ دلار رسید ، و در نزدیکی رکورد ۱.۹۲۱.۱۷ دلار در سپتامبر ۲۰۱۱ قرار گرفت.

نقره با ۰.۵٪ افزایش به ۲۲.۷۰۴۷ دلار در هر اونس رسید و برای بزرگترین پیشروی هفتگی از سال ۱۹۸۰ آماده شده است.

در حالی که قیمت طلا در حدود ۲۵ دلار از رکورد قیمتی خود در طول تاریخ فاصله دارد ، برخی قراردادهای آتی در Comex در حال حاضر حتی بالاتر هم می روند.

روز پنج شنبه، طلا ۱۹۲۷.۱۰ دلار در هر اونس را لمس کرد.که این قیمت بالاتر از رکورد قیمت طلا با قیمت ۱۹۲۳.۷۰ دلار در سال ۲۰۱۱ است.

در جبهه ژئوپلیتیک ، وزیر امور خارجه آمریکا مایکل پومپئو رهبران چین را به عنوان ظالم خمیده معرفی کرد. اظهارات وی پس از آن صورت گرفت که آمریکا به طور غیر منتظره ای به چین دستور داد که کنسولگری خود در هیوستون را تعطیل کند ، دلیل آنچه گفته می شد سال ها جاسوسی بود که از این مجموعه دیپلماتیک استفاده می شد.

پکن این اتهامات را رد کرد و روز جمعه به ایالات متحده آمریکا دستور داد کنسولگری خود را در شهر جنوبی چنگدو چین ببندند.

همچنین در رادارهای سرمایه گذاران با وجود اقدامات بیشتر سیاست های مالی و پولی مسیر بهبود اقتصادی همچنان نامشخص است.
رهبران اتحادیه اروپا این هفته در مورد بسته محرک بی سابقه ای به ارزش ۷۵۰ میلیارد یورو توافق کردند ، در حالی که فدرال رزرو را هفته آینده ملاقات می کنند تا در صورت نیاز به تخصیص بیشتر تصمیم بگیرد.

حتما بخوانید
تحلیل طلا 2 مهر

جیک کلین ، رئیس اجرایی شرکت Evolution Mining Ltd. در مصاحبه تلویزیونی بلومبرگ گفت: اگرچه نیاز به هزینه بیشتری برای هزینه کردن دولت ها وجود دارد ، پول اضافی چاپ شده احتمالاً سرمایه گذاران را وادار می کند تا میزان طلای خود را افزایش دهند.

کلین با اشاره به قیمت ها گفت: “دلیل خوبی وجود دارد که باور کنیم ما از این رکورد گذشته پایین خواهیم رفت.” “طلا راه طولانی دارد و قیمت ها قوی خواهند بود.”

منبع : bloomberg

تحلیل تکنیکال طلا:

طلا از ماه ژوئن در یک کانال صعودی قرار گرفته است و روند صعودی خود را طبق کانال ادامه داد اما در چند روز اخیر رشد قیمت طلا بسیار شدت گرفت به طوری که سقف کانال خود را شکست و رشد بسیار زیادی را داشت و اکنون در نزدیکی ۱۹۰۰ دلار معامله میشود .

در پیش روی قیمت طلا سطح مقاومتی ۱۹۰۰ دلار قرار دارد و باید منتظر واکنش قیمت طلا نسبت به این محدوده باشیم این محدوده بسیار قوی به شمار می‌رود٬ در سال ۲۰۱۱ نیز قیمت طلا از همین ناحیه مقاومتی دیگر نتوانست بالاتر برود و نزول کرد.

اسیلاتور RSI چند روزی است که در محدوده اشباع خرید قرار دارد و مکدی نیز به بالاترین میزان خود در جند وقت اخیر رسیده است. ایر های ایچیموکو همچنان صعودی هستند اما این اواخر خطوط کیجنسن و تنکانسن مقداری فاصله گرفته اند و خط کیجنسن با شتاب کمتری در حال رشد است انا در خلاف ان تنکانسن پابه پا قیمت در حال بالا امدن است.

در صورتی که قیمت طلا از همین ناحیه نزول کند حمایت های مختلفی اعم از سطح ۱۸۷۶،۱۸۶۷ و ۱۸۵۰ را در تایم فرم ۴ساعته دارد اما با رسم کردن خط های فیبوناچی اولین خط فیبو در سطح ۱۸۵۰ قرار میگیرد که دقیقا با خط کیجنسن و حمایت ۱۸۵۰ منطبق میشود و این نشان از سطح حمایتی قوی برای نمودار طلا است.

حتما بخوانید
تحلیل طلا | 10 مهر

در صورت نزول بیشتر نیز خط دوم فیبو (۳۸.۲)نیز در قیمت ۱۸۱۶ قرار دارد و این ناحیه نیز سطح حمایتی قوی است که پیش از این طلا برای عبور از این سطح مدت تقریبا زیادی با این سطح درگیر بود و پس از چند بار تلاش ناموفق سرانجام موفق به شکست این سطح شد.
برخی از تحلیل گران بزرگ دنیا پیشبینی میکنند که در صورت شکست مقاومت استراتژیک ۱۹۰۰ $ قیمت طلا حتی تا ۲۰۰۰ دلار نیز میتواند رشد کند.
به هر حال معامله گران بهتر است مدت کوتاهی (حداکثر چند روز) صبر کنند تا روند طلا مشخص شود و بعد وارد معامله شوند زیرا در صورتی که طلا موفق به شکست مقاومت خود نشود به مقدار قابل توجهی میتواند اصلاح (نزول) کند.

تحلیل تکنیکال طلا
تحلیل تکنیکال طلا

برخی دلایل مطرح شده برای افزایش و کاهش قیمت طلا :

_ پایین ماندن نرخ بهره دلار در آمریکا نزدیک به صفر

_ شدت یافتن انتظارات تورمی در خصوص آینده قیمت در بازار طلا از سوی برخی شرکت‌ها با هدف فروش طلا در اوج قیمت

_ ریسک کم طلا در سرمایه‌گذاری‌ها

_ نگرانی از افت قیمت سهام

_ تشدید بحران اروپا

_ کاهش بازدهی اوراق قرضه در آمریکا

_ وقوع انقلاب در کشورهای عربی

_ توافق بین جمهوری خواهان و دموکرات‌های کنگره آمریکا پس از یک کشمکش چند روزه بر سر سقف بدهی‌های خارجی و بودجه

_ افزایش بازدهی اوراق قرضه در آمریکا

_ فروش و حراج عمده طلا در بازر‌های جهانی با هدف جذب نقدینگی

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.