صندوق پالایشی هفته اول شهریور ماه عرضه می‌شود | سایت آموزش بورس ایران
صندوق پالایشی
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. صندوق پالایشی هفته اول شهریور ماه عرضه می‌شود
اخبار بورس

صندوق پالایشی هفته اول شهریور ماه عرضه می‌شود

صندوق پالایشی هفته اول شهریور ماه عرضه می‌شود صندوق پالایشی وزیر اقتصاد با بیان اینکه در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق پالایشی دارادوم اقدام خواهد شد، گفت: در این خصوص هماهنگی لازم با وزارت نفت انجام شده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهاد دژپسند طی گفتگویی با شبکه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

صندوق پالایشی هفته اول شهریور ماه عرضه می‌شود

صندوق پالایشی

وزیر اقتصاد با بیان اینکه در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق پالایشی دارادوم اقدام خواهد شد، گفت: در این خصوص هماهنگی لازم با وزارت نفت انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهاد دژپسند طی گفتگویی با شبکه خبر، در خصوص آخرین وضعیت عرضه صندوق قابل معامله پالایشی‌ها در بازار سرمایه گفت: در اولین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارا دوم اقدام خواهد شد، در این خصوص هماهنگی لازم با وزارت نفت انجام شده است.

ابتدا قرار بود صندوق دارا دوم عرضه شود، اما با وجود هماهنگی بین وزرا در مرحله اجرا ناهماهنگی ایجاد شده بود که خوشبختانه امروز در گفت‌وگو با آقای زنگنه وزیر نفت این ناهماهنگی رفع شد و قرار شد صندوق دارا دوم در زیرمجموعه وزارت نفت و با مدیریت آنها تشکیل شود و واحدهای این صندوق در چهارشنبه هفته اول شهریور ماه (۵ شهریور) از طریق بورس ارائه می‌شود.

دژپسند گفت:‌ دولت در راستای تکلیف قانون بودجه مبنی بر واگذاری سهام دولت در شرکت‌ها قرار شد صندوق دارا دوم مرکب از باقیمانده سهام دولت در ۴ پالایشگاه به آحاد مردم و تا سقف ۵ میلیون تومان و با تخفیف ۳۰درصدی برای همه دارندگان کارت ملی از طریق بورس و بانک‌ها ارائه شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ‌واحدهای صندوق قابل معامله بورسی در رشته پالایشی مرکب از سهام پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، تبریز و بندرعباس است و سهام ارزنده‌ای است که با تخفیف ۳۰درصدی به همه دارندگان کد ملی به مردم ارائه می‌‌شود.

حتما بخوانید
امیدواری به بهبود شرایط بورس

برنامه دولت برای عرضه سهام خود در سال جاری باید بر اساس جداول تعریف‌شده در بودجه انجام شود که قبلاً در تشکیل صندوق دارا دوم مختصر ناهماهنگی در بخش اجرا ایجاد شده بود که خوشبختانه در مذاکره با وزیر نفت هماهنگی‌ها انجام شده است و قرار شد صندوق دارا دوم با محوریت دستگاه تخصصی یعنی وزارت نفت تشکیل و واحدهای این صندوق در اولین چهارشنبه شهریور ماه در هفته دولت به مردم عرضه شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.