سقف سرمایه گذاری صندوق ETF افزایش یافت | سایت آموزش بورس ایران
صندوق etf
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. سقف سرمایه گذاری صندوق ETF افزایش یافت
اخبار بورس

سقف سرمایه گذاری صندوق ETF افزایش یافت

سقف سرمایه گذاری صندوق ETF افزایش یافت سقف سرمایه گذاری صندوق با تصویب هیئت دولت، سقف سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از ۲۰ میلیون ریال به ۵۰ میلیون ریال افزایش یافت. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با تصویب هیئت دولت، سقف سرمایه گذاری…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

سقف سرمایه گذاری صندوق ETF افزایش یافت

سقف سرمایه گذاری صندوق

با تصویب هیئت دولت، سقف سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از ۲۰ میلیون ریال به ۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با تصویب هیئت دولت، سقف سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از ۲۰ میلیون ریال، به ۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.
این گزارش می‌افزاید: صندوق‌های قابل معامله در بورس(ETF) که مخفف exchange traded fund است که به استناد مفاد تبصره ۱ ماده ۷ “قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید در راستای تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی “بابت نقل و انتقال واحدهای سرمایه‌گذاری انواع صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله و صدور و ابطال آنها هیچگونه مالیاتی اخذ نمی‌شود.
همچنین دوره فعالیت این صندوق‌ها نامحدود بوده و حداقل و حداکثری برای سرمایه گذاری افراد حقیقی و حقوقی در این صندوق‌ها در نظر گرفته نشده است.
در این صندوق ها بازخرید واحدها در کوتاه مدت بدون پرداخت جریمه امکان پذیر است. همچنین دوره پرداخت وجه بازخرید واحدها حداکثر ۳ روز کاری است.

منبع :خبرگزاری تسنیم

حتما بخوانید
رشد ۶۶ هزار واحدی شاخص بورس
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.