ورود ۱۵ شرکت به بورس توسط صندوق بازنشستگی کشوری | سایت آموزش بورس ایران
صندوق بازنشستگی کشوری
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. ورود ۱۵ شرکت به بورس توسط صندوق بازنشستگی کشوری
اخبار بورس

ورود ۱۵ شرکت به بورس توسط صندوق بازنشستگی کشوری

صندوق بازنشستگی کشوری ۱۵ شرکت را وارد بورس می کند معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شرکت‌های کاغذی یا غیرمولد وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری در چهار ماه اخیر در مسیر انحلال قرار گرفته‌اند و آماده‌سازی ۱۵ شرکت برای ورود به بورس انجام شده است. به گزارش…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

صندوق بازنشستگی کشوری ۱۵ شرکت را وارد بورس می کند

معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شرکت‌های کاغذی یا غیرمولد وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری در چهار ماه اخیر در مسیر انحلال قرار گرفته‌اند و آماده‌سازی ۱۵ شرکت برای ورود به بورس انجام شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، حسن تاجیک در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای ایجاد ذخیره ارزش در سرمایه‌گذاری‌ها و حفظ ارزش دارایی بازنشستگان در بلند مدت،  برنامه عملیاتی را برای ساماندهی شرکت‌های تابعه در قالب سیاست‌های جدید به اجرا درآورده است.

وی با بیان اینکه فرآیند ورود برخی شرکت‌ها به بورس در دو سال اخیر با وقفه مواجه بوده و اقدام موثری در این خصوص انجام نشده است، گفت: در این راستا، شرکت “پگاه گیلان” اولین دارایی‌ غیربورسی صندوق بازنشستگی کشوری است که در بازار سرمایه یا همان بورس عرضه شده‌ است و ۱۵ شرکت دیگر نیز در حال رفع مشکلات موجود و آماده‌سازی برای عرضه در بورس و فرابورس هستند که پیش‌بینی می‌کنیم بررسی و ارزیابی آن‌ها تا پایان شهریورماه به انجام برسد و پس از اصلاح ساختار مالی در بازار سرمایه عرضه شوند.

تاجیک خروج از بنگاه‌داری و هدایت سرمایه‌های بازنشستگان به سمت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت با بازده مناسب را از سیاست‌های اصلی صندوق عنوان و تأکید کرد: این سیاست به معنی فروش شرکت‌ها و سرمایه‌های صندوق نیست بلکه به منزله شفاف کردن بنگاه‌های اقتصادی و موظف شدن آن‌ها به سودآوری و بازدهی است.

وی تأکید کرد: اگرچه ساماندهی شرکت‌ها و حذف برخی شرکت‌های کاغذی با مقاومت‌های بسیار و چسبندگی‌های مدیریتی روبرو است، اما از آن‌جا که همه دارایی‌های صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان تعلق دارد و وظیفه این نهاد صیانت از سرمایه‌های آنان و سودآوری هرچه بیشتر این سرمایه‌ها به منظور انتفاع بازنشستگان است، ساماندهی شرکت‌ها با قدرت پیش خواهد رفت و برخی حاشیه‌سازی‌ها، اخلالی در عزم مدیران برای تحقق این مهم ایجاد نخواهد کرد.

حتما بخوانید
تقسیم سود نقدی منابع شرکتها را تهی میکند

منبع :صندوق بازنشستگی کشوری

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.