تداوم ورود نقدینگی ، عامل رشد بازار بورس | سایت آموزش بورس ایران
تداوم ورود نقدینگی
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. تداوم ورود نقدینگی ، عامل رشد بازار بورس
اخبار بورس

تداوم ورود نقدینگی ، عامل رشد بازار بورس

تداوم ورود نقدینگی ، عامل رشد بازار بورس تداوم ورود نقدینگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی معتقد است هدایت و تداوم ورود نقدینگی موجود در کشور به بورس سرنوشت این بازار را تعیین کرده و شاخص تورم زا نیست. فردین آقا بزرگی در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به شرایط…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تداوم ورود نقدینگی ، عامل رشد بازار بورس

تداوم ورود نقدینگی

مدیرعامل کارگزاری بانک دی معتقد است هدایت و تداوم ورود نقدینگی موجود در کشور به بورس سرنوشت این بازار را تعیین کرده و شاخص تورم زا نیست.

فردین آقا بزرگی در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به شرایط فعلی اقتصاد اشاره کرد و گفت: با توجه به پول محور بودن اقتصاد کشورمان نمی‌توان بخش های متصل به یکدیگر را جدا سازی و تحلیل کرد اما تجربه نشان داده هدایت و تداوم ورود نقدینگی به بازارها رکود یا صعود آنها را تعیین می کند.

وی ادامه داد: هر زمان نقدینگی به بازار بخصوصی تزریق شود این شبهه بوجود می آید که آیا نقدینگی عامل رشد بوده یا تورم، چرا که در چارچوب فضای اقتصادی همه کشورها ارتباط تنگاتنگی میان متغیرهای اثرگذار مانند حجم نقدینگی، تولید ناخالص ملی، نرخ تورم، نرخ بیکاری و … وجود دارد بنابراین هر تغییر و تحولی مطمئنا دستخوش یکی از این عوامل خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: طی چند سال اخیر با سیاست های پولی بازارها تحت تاثیر  نقدینگی قرار گرفته اند و اکنون  استقبال عموم از بازار سرمایه باعث رشد شاخص و قیمت سهام شده و شاخص تورم زا نیست.

آقا بزرگی به پیش بینی روند بازار پرداخت و گفت: حجم بالای نقدینگی، حمایت های دولت از بورس و بازارهای موازی غیر قابل اطمینان عامل های ادامه صعود بازار سرمایه هستند و به عقیده بنده رشد بازار با شیب ملایم ادامه خواهد داشت.

وی افزود: طی چند هفته اخیر که بازارهایی همچون مسکن، طلا و ارز بار دیگر افزایش نرخ را تجربه کردند متوجه شدیم که هیچ تهدیدی برای بورس وجود ندارد. رقم لازم برای سرمایه گذاری بازار هایی مانند خودرو و مسکن بیش از اندازه بالاست و اکثریت مردم توان سرمایه گذاری در این بخش را ندارند و در آن سو سرمایه گذاری در بازار  ارز و طلا و سکه خطر خاص خود را دارد و این در حالی است که مردم می توانند با سرمایه اندک، بازدهی معقول و مطمئنی از بورس کسب کنند، بنابراین استقبال از این بازار کماکان ادامه خواهد داشت.

حتما بخوانید
چرا بورس تیتر یک اخبار شده است

منبع : پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.