تابلو خوانی در بازار بورس | سایت آموزش بورس ایران
تابلو خوانی در بازار بورس
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. تابلو خوانی در بازار بورس
آموزش بورس

تابلو خوانی در بازار بورس

تابلو خوانی در بازار بورس بخش های اصلی تابلو خوانی در بازار بورسپادکست تابلوخوانی در بازار بورسدر سایت بورس چه اطلاعاتی به دست می آوریم؟پیدا کردن نماد به ساده ترین روش در سایت بورساطلاعاتی که از یک نماد در سایت بورس به دست می آید؟حجم خرید و فروش های حقیقی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تابلو خوانی در بازار بورس

یکی دیگر از روش های تحلیل سهام  تابلو خوانی در بازار بورس است. ابتدا بهتر است که با معنای تابلو در بازار سرمایه آشنا شویم. منظور از تابلو در سازمان بورس به صفحه ای گفته می شود که کلیه اعداد و ارقام نمادها، قیمت ها، بالا و پایین رفتن های ارزش سهام ، شاخص بورس وهمگی روی آن نمایش داده می شود.

پادکست تابلوخوانی در بازار بورس

سایت بورس این اطلاعات را به ساده ترین شکل ممکن در اختیار سهامداران قرار می دهد.

هنگامی که از تابلو خوانی در بورس سخن به میان می آید منظور تمام اطلاعات و مشخصاتی است که در سایت بورس tsetmc نمایش داده می شود.

در سایت بورس چه اطلاعاتی به دست می آوریم؟

درصد بالایی از سهامداران و کاربران آدرس سایت بورس را می دانند اما در نحوه استفاده درست از سایت بورس با مشکل مواجه می شوند. با وجود آموزش ها و کلاس های بسیاری که در زمینه تابلو خوانی ارائه می شود، هستند افرادی که همچنان در پیدا کردن یک نماد در سایت tsetmc لنگ می زنند.

آن چه که اهمیت دارد این است که این سایت یکی از معتبرترین و جامع ترین فضاهایی است که سهامداران و تحلیل گران خبره از آن استفاده می کنند و در میان تحلیل های خود ( بنیادی یا تکنیکال) به این سایت بارها مراجعه می کنند.

حتما بخوانید
تعدیل قیمت سهام در بازار بورس

سایت بورس ایران

 

در سایت بورس به راحتی و تنها با چند کلیک می توان به اطلاعات زیر از هر نماد دست پیدا کرد:

پیدا کردن نماد به ساده ترین روش در سایت بورس

یکی از روش های یافتن نماد مورد نظر در سایت بورس استفاده از ابزار جست و جو است. این ابزار که در سایت tsetmc با یک ذره بین نمایش داده شده است به کاربر کمک می کند که نماد مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کند، برای این کار تنها کافی است پس از کلیک روی ذره بین در پنجره ای که نمایان می شود اسم نماد را تایپ کند.

اطلاعاتی که از یک نماد در سایت بورس به دست می آید؟

مهم ترین بخشی که از یک نماد در سایت بورس در اختیار سهامداران  و معامله گران قرار می گیرد، اعداد و ارقام مربوط به قیمت هاست:

قیمت های خرید و فروش سهام: اولین قیمت خرید، قیمت پایانی، قیمت فروش، ارزش معاملات، تعداد سهام، حجم مبنا وهمگی در سایت بورس به صورت مجزا برای هر نماد ارائه می شود.

سایت بورس ایران

سربرگ در یک نگاه در سایت بورس

از دیگر اطلاعاتی که در زمینه تحلیل سهام در سایت tsetmc در مورد نمادها ارائه می شود بازه های قیمتی مجاز است. هر نماد در طول روز تنها مجاز است در یک بازه قیمتی مشخص شده ای که بر مبنای درصدی از قیمت پایانی دیروز است معامله شود و تحت هیچ شرایطی در عددی بالاتر از بیشترین قیمت یا رقمی پایین تر از کمترین قیمت قابل معامله نیست.

حتما بخوانید
سهام ممتاز

برای مشاهده بازه های قیمتی مجاز روزانه، هفتگی و سالانه می توان به سایت بورس مراجعه کرد و جهت تحلیل سهام از آن ها استفاده کرد.

حجم خرید و فروش های حقیقی و حقوقی در هر نماد

یکی دیگر از اطلاعاتی که در تحلیل سهام و در روش بنیادی بسیار مورد توجه معامله گران قرار می گیرد بررسی معاملات حقیقی و حقوقی است. گاهی در میان معاملات صورت گرفته در یک نماد دیده می شود که حجم بسیار زیادی از یک سهم خریده شده است و این موضوع می تواند یک امتیاز مثبت برای سهم به حساب آید.

اما نکته مورد توجه این است که حجم خریداری شده توسط کدهای حقیقی بوده است یا حقوقی. در هر کدام از این دو حالت تصمیم تحلیل گر و سهامدار در مورد وارد شدن به سهم یا خارج شدن از آن متفاوت است.

در تابلو خوانی و به واسطه سایت tsetmc می توان به این اطلاعات دست یافت که چند درصد از معامله های انجام شده از طرف کدهای حقیقی انجام شده است و چند درصد از آن ها از طرف کدهای حقوقی بوده است.

عبارت ها و اصطلاحاتی مانند کد حقیقی به حقیقی، حقیقی به حقوقی، حقوقی به حقیقی وهمگی از این موضوع نشات می گیرند.

تحلیل سهام از طریق تابلو خوانی که مرجع اطلاعات کاملا معتبر و دقیق از نمادهای مختلف است به سهامدار کمک می کند که با بررسی تمام اعداد و ارقام نماد اقدام به معامله کند.

خلاصه :

یکی از معتبرترین و جامع ترین منابع اطلاعاتی از بازار سرمایه سایت بورس است. در این سایت می توان به مجموعه کاملی از اطلاعات در مورد یک نماد دست پیدا کرد.

بسیاری از تحلیل گران در بررسی و آنالیز نمادهای مختلف از تابلو خوانی و سایت بورس برای تحلیل استفاده می کنند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.