توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌ اولیه | سایت آموزش بورس ایران
توسعه‌بخشی اقتصاد
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌ اولیه
اخبار بورس

توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌ اولیه

توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌ اولیه رئیس جمهور مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه های اولیه را اقدامی اصولی جهت ایجاد ثبات، توسعه و رونق بخشی به بازارهای مالی و اقتصاد دانست و به دو نکته در این خصوص تاکید ویژه کرد. به گزارش پایگاه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌ اولیه

رئیس جمهور مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه های اولیه را اقدامی اصولی جهت ایجاد ثبات، توسعه و رونق بخشی به بازارهای مالی و اقتصاد دانست و به دو نکته در این خصوص تاکید ویژه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، حسن روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت، مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه های اولیه را اقدامی اصولی و دقیق جهت ایجاد ثبات، توسعه و رونق بخشی به بازارهای مالی و اقتصاد دانست و گفت: در این مساله دو نکته حائز اهمیت ویژه است که اول، رویه سازی و تداوم جدی عرضه سهام بنگاه های بزرگ و متوسط به ویژه بنگاه های دولتی در بورس با یک برنامه و طرح دقیق برای مردم محور شدن اقتصاد و خروج جدی دولت از بنگاه داری، شفافیت بخشی به اقتصاد و تولید است که رونق، پویایی و فسادزدایی جدی را در پی خواهد داشت.

وی افزود: از این نظر تمامی دستگاه های دولتی طبق ضوابط و مقررات اعلام شده موظف به عرضه سهام شرکت ها در بورس هستند و مالکیت اموال مازاد از سوی دستگاه های دولتی برای شکوفایی اقتصاد سریع تر باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود و به خصوص سازمان بورس باید نسبت به اجرای تعهدات شرکت ها مبنی بر تکمیل سهام شناور آنها اقدام کند.

رئیس جمهور ادامه داد: دومین نکته ای که باید توسط مسئولین وزارت اقتصاد و سازمان بورس با دقت، ظرافت و حساسیت بالا تعقیب شود، نظارت دقیق بر بازار سهام و متعادل سازی عرضه و تقاضای سهام در بورس و رشد منطقی سهام از طریق تسهیل پذیرش و رفع موانع حقوقی پذیره نویسی ها و صندوق پروژه است.

حتما بخوانید
آزادسازی سهام عدالت فردا به پایان می‌رسد

هیجان زدگی کاذب نباید بورس را متاثر کند از این نظر رشد شاخص های بورس باید طبق پایه های علمی دقیق و بر اساس منطق بازار سرمایه پیش برود.

روحانی عنوان کرد: مدیریت بورس باید با اعمال مقررات احتیاطی لازم و مراقبت دقیق به جامعه و مردم این اطمینان را بدهد که سرمایه گذاری آنها استحکام لازم را دارد لذا بهتر است در این زمینه با جدیت بیشتر عمل کنند.

ساماندهی بازار سرمایه و نوسانات ارزی از مباحث مهم و تعیین کننده ای است که در روزهای اخیر، فضای اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی اضافه کرد: از عوامل مهمی که می تواند نوسانات را کنترل کند، عرضه ارز صادرکنندگان به بازار است. دولت با تفکیک کسانی که به قصد سوداگری و منفعت طلبی از عرضه ارز حاصل از صادرات در موعد مقرر و طبق ضوابط خودداری کرده اند با همکاری مراجع قضایی این افراد را مورد پیگرد قرار خواهد داد و در عین حال برای کسانی که در موعد مقرر نسبت به تعهد عمل می کنند مشوق ها و امتیازات ویژه در نظر خواهد گرفت.

منبع : پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.