بررسی اجمالی آموزش بورس | سایت آموزش بورس ایران
بررسی اجمالی آموزش بورس
 1. خانه
 2. آموزش بورس
 3. بررسی اجمالی آموزش بورس
آموزش بورس

بررسی اجمالی آموزش بورس

بررسی اجمالی آموزش بورس بخش های اصلی بررسی اجمالی آموزش بورسپادکست بررسی اجمالی آموزش بورسمعرفی انواع بازار بورس ایرانمزایای سرمایه گذاری در بورساهمیت آموزش بورس برای توضیح آموزش بورس باید در نظر داشت سرمایه گذاری در بازار بورس، تاثیر مستقیم و مهمی در اقتصاد هر کشور دارد. برای این سرمایه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

بررسی اجمالی آموزش بورس

برای توضیح آموزش بورس باید در نظر داشت سرمایه گذاری در بازار بورس، تاثیر مستقیم و مهمی در اقتصاد هر کشور دارد. برای این سرمایه گذاری لازم نیست، با پول زیاد وارد شوید. شما می توانید با بخش کوچکی از پس انداز خود (حتی در حد ۵۰۰ هزار تومان) اقدام به خرید سهم شرکت ها نمایید.

پادکست بررسی اجمالی آموزش بورس

خوب است بدانید که این پس انداز ناچیز، می تواند مولدی برای رونق کسب و کارهای تولیدی در کشور به حساب آید. لذا آموزش بورس برای همه سرمایه گذاران امری لازم و ضروری می باشد.

بررسی بورس ایران
بررسی بورس ایران

سرمایه گذاری در بورس تاثیر بسیاری در اقتصاد کشور دارد

با این وجود، توصیه می شود برای ورود به بازار، از فروش املاک، ماشین و دارایی های خود بپرهیزید و صرفا با بخشی از پس انداز خود، سرمایه گذاری را شروع کنید. همچنین آموزش بورس و تکنیک های آن را جدی بگیرید.

لازمه ورود به هر بازار و انجام هر گونه سرمایه گذاری، کسب اطلاعات حداقلی در مورد آن می باشد. لذا آموزش بورس را به عنوان مجوز ورود خود به دنیای بورس و سهام در نظر بگیرید و قبل از حرفه ای شدن، به صورت کلان، سرمایه گذاری نکنید.

معرفی انواع بازار بورس ایران

بورس در کشور ما به چندین دسته تقسیم می شود. در هر کدام از این بخش ها، تعداد زیادی شرکت حضور دارند و مشغول فعالیت هستند. در ادامه به بررسی و معرفی این ۴ دسته می پردازیم:

 1. بورس اوراق بهادار
 2. فرا بورس
 3. بورس کالا
 4. بورس انرژی

بورس اوراق بهادار: تشکیل بورس اوراق بهادار در سال ۱۳۴۵ به تصویب مجلس شورای ملی رسید و یک سال بعد به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

حتما بخوانید
نگاه از بالا به پایین در تحلیل بنیادی به چه معناست؟

با گذشت زمان و اینترنتی شدن روند معاملات، بورس اوراق بهادار کمی رونق گرفت. افراد متقاضی، سهام شرکت ها را خریداری کرده و به این ترتیب در سود و زیان آن شرکت ها سهیم می شوند.

در حال حاضر، معاملات در بورس از طریق کارگزاری ها صورت می گیرد و داشتن کد معاملاتی ضروری می باشد.

معاملات این بازار، شنبه تا چهارشنبه (غیر از تعطیلات رسمی) از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰  انجام می شود.

بورس اوراق بهادار شامل دو بازار اول و دوم می شود. قوانین مربوط به این دو بازار با هم متفاوت هستند. تمامی معاملات در محیطی با عنوان تالار بورس انجام می گیرد.

در واقع در تالار بورس، تابلوهای مربوط به بازار اول و دوم نصب می شود و سرمایه گذاران با حضور در آن، اقدام به داد و ستد می کنند. البته در حال حاضر بدون حضور فیزیکی در تالار بورس و به صورت آنلاین می توان اقدام به خرید و فروش سهام کرد.

تابلوهای بورس
تابلوهای بورس

تابلوهای بازار اول و دوم در تالار بورس نصب می شوند

فرابورس: فرابورس را می توان زیرمجموعه ای از بورس اوراق بهادار در نظر گرفت.

برخی از شرکت ها به دلیل قوانین سخت گیرانه، امکان حضور در بورس اوراق بهادار را از دست می دهند. لذا سهام آن ها در بازار فرابورس خرید و فروش می گردد.

بورس کالا و انرژی نیز محل خرید و فروش انواع کالاها (مخصوصا خام) و حامل های انرژی می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در بورس

از جمله مزایای سرمایه گذاری در بورس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کسب سود بیشتر
 2. حفظ اصل سرمایه
 3. امنیت بازار بورس
 4. سرمایه گذاری به صورت قانونی
 5. نقد شوندگی بالا
 6. عدم وابستگی به تورم
 7. معافیت مالیاتی
حتما بخوانید
شناسایی سهام ارزشمند در بازار بورس
کسب سود در بورس
کسب سود در بورس

کسب سود بیشتر از مزایای سرمایه گذاری در بورس است

از جمله دلایلی که مردم به سمت سرمایه گذاری در بورس روی آورده اند، سود بالای آن می باشد. طبق آمارها بازدهی بورس نسبت به بازار مسکن، طلا، سکه و حتی سپرده های بانکی، بسیار بیشتر است.

ناگفته نماند که بدون آموزش بورس، دستیابی به این هدف غیرممکن خواهد بود.

در صورتی که بدون اطلاعات و دانش کافی وارد بازار بورس شوید، ممکن است حتی اصل سرمایه خود را هم از دست دهید. آموزش بورس موجب تضمین کسب سود مطمئن برای شما خواهد شد.

با توجه به حمایت قانون از بازار بورس و نظارت بر فعالیت های آن، شرکت ها باید در ارائه اطلاعات مالی و اداری خود، شفافیت را رعایت کنند و گزارش عملکرد خود را به صورت فصلی ارائه دهند. این موارد موجب می شود که بتوان با خیال راحت در بورس سرمایه گذاری کرد.

شما می توانید هر زمان که نیاز فوری به پول داشتید، بخشی از سهام خود را بفروشید و آن را به حساب بانکی خود واریز نمایید. فروش زمین، املاک، ماشین و حتی طلا و سکه قطعا به این راحتی نخواهد بود.

بازار بورس همانند دیگر مجراهای سرمایه گذاری، دارای ریسک می باشد. اما شما می توانید با آموزش بورس، ریسک آن را تا حدودی کاهش دهید. تحلیل و مهارت کافی، بازدهی بالای شما را در این بازار تضمین خواهد کرد.

اهمیت آموزش بورس
اهمیت آموزش بورس

تحلیل و مهارت کافی موجب بازدهی بالا در بورس می شود

اهمیت آموزش بورس

سرمایه گذاری در بورس، نیازمند کسب آموزش و مهارت می باشد. برای موفقیت در این بازار، باید به طور مداوم در حال کسب اطلاعات و آموزش باشید.

به شایعات افراد سودجو در شبکه های اجتماعی توجه نکنید. اخبار موثق را به صورت پیوسته دنبال کنید و از تحلیل اطلاعات و آموزش بورس به صورت حرفه ای غافل نشوید.

حتما بخوانید
اوراق اجاره

مقوله آموزش بورس، رابطه مستقیم با میزان سود حاصل از معاملات دارد. در واقع شما به دانش و اطلاعات خود متکی هستید و قادرید با تجزیه و تحلیل رویدادها، در زمان مناسب اقدام به خرید و فروش سهام نمایید.

با بررسی روند سود و زیان برخی از شرکت ها متوجه خواهید شد که اگر روی آموزش بورس، به اندازه کافی سرمایه گذاری نکنید، ممکن است در آینده متحمل ضرر و زیان های عظیمی شوید.

در صورت عدم آشنایی به بورس، متحمل ضرر و زیان می شوید

یکی از مزایای آموزش بورس و توانایی تحلیل آن، این است که با کسب این دانش، شما قادرید از این مهارت، در دیگر زمینه های سرمایه گذاری مانند مسکن، طلا، سکه، دلار و… استفاده نمایید.

به عنوان مثال شما می توانید پیک قیمت آن ها را پیش بینی نموده و زمان رکود را حدس بزنید. به این ترتیب شما یک سرمایه گذار تحلیل گر خواهید بود که در صورت تمایل می توانید به بخش های دیگر بازار نیز ورود کرده و موفق شوید.

پیشنهاد می شود برای شروع آموزش بورس، از واژگان و اصطلاح های متداول شروع نمایید و سپس تحلیل بنیادی و تکنیکال را فرا بگیرید. تابلو خوانی نیز یکی از اصول مهم در آموزش بورس به حساب می آید.

از دو سایت بورس کدال و  tsetmc به عنوان مرجع اطلاعات استفاده نمایید. رادیو بورس را نیز به صورت دوره ای دنبال کنید. در هر فرصتی به دنبال کسب اطلاعات باشید.

به عنوان کلام آخر، برای موفقیت و کسب درآمد بیشتر، به آموزش بورس نگاه ویژه ای داشته باشید. سرمایه گذاری روی مهارت و دانش خود، موجب کسب سود دو چندان خواهد شد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.