استراتژی خرید و فروش پله ای در بازار بورس | سایت آموزش بورس ایران
خرید پله ای
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. استراتژی خرید و فروش پله ای در بازار بورس
آموزش بورس

استراتژی خرید و فروش پله ای در بازار بورس

استراتژی خرید و فروش پله ای در بازار بورس بخش های اصلی استراتژی خرید و فروش پله ای در بازار بورسخرید پله ای سهام چیست؟خرید و فروش پله ایپادکست خرید و فروش پله ایفروش پله ای چیست؟ذخیره کردن سود چیست؟خلاصه : خرید پله ای سهام چیست؟ خرید و فروش پله…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

استراتژی خرید و فروش پله ای در بازار بورس

خرید پله ای سهام چیست؟

خرید و فروش پله ای

مزیت خرید پله ای یا فروش پله ای سهام در بازار بورس چیست؟ آیا می دانید یکی از روش های خرید سهام در بازار بورس خرید به صورت پله ای است؟

پادکست خرید و فروش پله ای

در این روش سهامدار تمام جوانب را می سنجد و تلاش می کند که ضرر و زبان خود را در معاملات کاهش دهد.

لازم به ذکر است که کم کردن حد ضرر یا کاهش میانگین با کاهش ریسک متفاوت است. تفاوت کم کردن حد ضرر با کاهش ریسک چیست؟

هنگامی که سهامدار قصد دارد وارد یک نماد شود ابتدا قیمت های سهم را بررسی می کند و پیش بینی می کند که در روزها، هفته ها یا ماه های آینده قیمت سهم به چه مقداری می رسد.

به طور مثال فرض می شود که تحلیل کننده به این نتیجه رسیده است که قیمت سهم در شش ماه آینده دو برابر می شود.

در این حالت دو روش برای خرید سهم وجود دارد:

روش اول این است که سهامدار به طور یکجا تمام سهم برنامه ریزی شده را خرید کند ( فرض شود که سهامدار قصد دارد سه هزار سهم از این نماد خرید کند)، روش دوم نیز خرید پله ای سهم است.

حتما بخوانید
معاملات آپشن سهام

خرید پله ای همان گونه که از اسم آن نیز مشخص است یک خرید مرحله به مرحله است که در آن سهامدار با در نظر گرفتن تمام جوانب و برای کم کردن حد زیان از این روش استفاده می کند.

به طور مثال در پله ی اول هزار سهم خرید می کند، در پله ی بعدی تعداد دیگری از همان سهم تا زمانی که خرید سهم تکمیل می شود.

بنابراین در این روش سهامدار تلاش می کند که با خرید کردن پله به پله به شکلی در یک نماد سرمایه گذاری کند که میزان ضرر و زیان را کاهش دهد.

حساب مجازی بورس

فروش پله ای چیست؟

فروش پله ای چیست؟ مزیت های فروش پله ای در مقابل فروش یکجا چیست؟ با فروش پله ای میزان ضرر در معاملات کاهش می یابد یا یا ریسک معاملات کم می شود؟

فروش پله ای نیز یکی دیگر از استراتژی های خارج شدن از سهم است. در فروش پله ای سهامدار به شکلی از سهم خارج می شود که هم سود بیشتری از معاملات کسب کند و احتمال ضرر و زیان را در معاملات خود کاهش دهد.

هنگامی که سهامدار و یا تحلیل گر این احتمال را می دهد که نماد مورد نظر ممکن است با افت قیمت مواجه شود به صورت مرحله به مرحله (فروش پله ای) از سهم خارج می شود.

در این حالت سهامدار هم از سود کسب شده محروم نمی شود و سود خود را از دست نمی دهد و هم با فروش پله ای از ضرر و زیان احتمالی در آینده در اثر افت قیمت سهم جلوگیری می کند.

حتما بخوانید
شاخص بورس بیانگر چه چیزی است؟

خرید پله ای

ذخیره کردن سود چیست؟

یکی از روش هایی که در معاملات در بازار بورس بسیار مورد توجه است ذخیره کردن سود است.

هنگامی که سهامدار به یک نماد وارد می شود و پس از گذر یک مدت زمان سودی را از معامله کسب می کند در صورتی که بر طبق تحلیل تکنیکال و بنیادی به این نتیجه رسیده است که همچنان می تواند سهامدار آن نماد باشد و احتمال دارد که روند صعودی سهم ادامه داشته باشد٬ بهتر است در صورت لزوم و با بررسی جوانب مختلف بخشی از سود کسب شده را از سهام خارج کند.

با این کار در صورتی که قیمت سهم افت کند سهامدار سود به دست آمده در این بازه ی زمانی را از دست نمی دهد و هم در صورتی که روند صعودی سهم ادامه داشته باشد، با داشتن بخشی از سهام در آن نماد از سودهای احتمالی در آینده محروم نمی شود.

خلاصه :

یکی از روش های خرید یا فروش در بازار سرمایه خرید پله ای یا فروش پله ای است. با این کار  سهامدار میانگین را کم می کند و میزان ضرر احتمالی را کاهش می دهد.

همچنین در این حالت سهامدار می تواند هم از سود کسب شده در معامله استفاده کند و هم این که همچنان سهامدار آن نماد باقی بماند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.