نماد زکشت را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد زکشت
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد زکشت را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد زکشت را بشناسیم

آشنایی با نماد زکشت بخش های اصلی آشنایی با نماد زکشتمعرفی نماد زکشتتاریخچه زکشتترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشتتولید و فروش محصولاتترازنامه زکشت در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد زکشت

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با نماد زکشت می باشد که در سال ۱۳۹۷ سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد زکشت

شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در سال ۱۳۹۷ عرضه های اولیه خود را با نماد زکشت در بازار دوم فرابورس قرار داد. نماد زکشت در حال حاضر تنها نماد زراعت در شرکت های پذیرفته شده در بورس می باشد.

نماد زکشت

تاریخچه زکشت

در آبان ماه سال ۱۳۶۶ شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت برای کمک به تحقیقات و گسترش کشت مکانیزه چغندر قند، که شرکت قند جهان سرمایه گذار آن بود، تحت پوشش موسسه خیریه علی و حسین همدانیان افتتاح شد و در اداره ثبت شرکت های شهرستان فلاورجان به ثبت رسید.

این شرکت در محل کارخانه قند یعنی در ۲۴ کیلومتری جاده اصفهان فعالیت های خود را شروع نمود. در سال ۱۳۸۴ سهام شرکت به موسسه خیریه واگذار گردید، بنابراین مرکز اصلی شرکت را به ۵۵ کیلومتری جاده اصفهان – تهران منتقل کردند که آن را در اداره ثبت شرکت های اصفهان به ثبت رساندند.

زمین های مربوط به این شرکت معروف به مزرعه های هادی آباد و خرم آباد مورچه خورت می باشد که به مدت سه سال از سال ۱۳۷۳ برای انجام عملیات کشاورزی به شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت واگذار شد، در نتیجه این کار در سال ۱۳۷۵ به توجه به طرح هایی که شرکت در نظر داشت یعنی احداث گاوداری صد راسی و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار آن زمین ها را تحت اجاره شرکت درآوردند.

حتما بخوانید
نماد فرآور را بشناسیم

دامپروری این شرکت ظرفیت ۱۸۵۰ راس گاو را دارا می باشد که در طی سال بیش از ۱۰ هزار تن شیر و ۱۸۰ تن گوشت و ۵ تن عسل طبیعی را با بازار عرضه می کند. در عرصه کشاورزی بیش از ۷ هزار تن انواع غلات، ذرت های علوفه ای و یونجه را تولید و به بازار وارد می کند.

نماد زکشت

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
محمدرضا شیرازی نژاد با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت صنایع نساجی همدانیان مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره است.
محسن مشکاتی با مدرک کارشناسی ارشد از موسسه خیریه علی و حسین همدانیان رئیس هیئت مدیره شرکت است.
عباس عاصمی زواره با مدرک کارشناسی از شرکت توسعه و احداث همدانیان اصفهان نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
اسحاق اسدی خشوئی با مدرک کارشناسی از شرکت توسعه ساختمان و بتن همدانیان و محمد جلال الدین گوینده با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت بازرگانی همدانیان اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
موسسه خیریه علی و حسین همدانیان با ۸۳.۲۹۰ درصد
شرکت توسعه و احداث همدانیان اصفهان با ۱.۰۰۰ درصد

نماد زکشت

تولید و فروش محصولات

در شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت انواع محصولات را با توجه به دارا بودن زمین های کشاورزی و دامداری تولید می کند و با عرضه محصولات خود به بازار های داخلی و خارجی توانسته اند به فروش برسانند به سود مناسبی دست پیدا کرده اند و سرمایه خود را افزایش داده اند و محصولاتی که در این شرکت تولید می شود شامل: گوشت، شیر، انواع علوفه، ذرت، و … می باشد.

حتما بخوانید
نماد دتولید را بشناسیم

ترازنامه زکشت

ترازنامه نماد زکشت

پیشنهاد میشود در باره ی نماد وملل نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد زکشت صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.