نماد والبر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد والبر
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد والبر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد والبر را بشناسیم

آشنایی با نماد والبر بخش های اصلی آشنایی با نماد والبرمعرفی نماد والبرتاریخچه شرکت سرمایه گذاری البرزترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانترازنامه والبر در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند یکی از آن…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد والبر

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند یکی از آن ها شرکت سرمایه گذاری گروه البرز یا نماد والبر می باشد که با بیش از ۱۸۰۰۰ سهامدار حقیقی و حقوقی و ۱۲ شرکت تابع در بازار بورس پذیرفته شد.

معرفی نماد والبر

گروه سرمایه گذاری البرز در بهمن ماه سال ۱۳۵۳ سهام خود را با نماد والبر وارد بازار بورس و اوراق بهادار نمود، در همین سال عرضه های اولیه خود را در اختیار دیگران قرار داد و شروع به پذیر نویسی کرد.

اطلاعات نماد البر

تاریخچه شرکت سرمایه گذاری البرز

در سال ۱۳۴۵ گروه سرمایه گذاری البرز فعالیت خود را با هدف تمرکز بر روی تولید و توزیع فرآورده های مواد غذای، شوینده ها و محصولات دارویی شروع نمودند.

این شرکت در همان سال های اول فعالیت توانست به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت ایران اسم خود را ثبت نماید و از مهم ترین شرکت های گروه سرمایه گذاری البرز می توان به شرکت های تولید دارو، ایران دارو، کی بی سی، تولی پرس، اولین شرکت تولید کننده پودر لباس شویی با برند های شوما و دریا، شرکت پخش البرز و شرکت کیوان اشاره کرد.

در سال های گذشته توجه سرمایه گذاران بر روی تولید انواع دارو بوده و خود را از دیگر فعالیت ها کنار کشیدند، بنابراین بر اساس همین موضوع زنجیره کاملی از توزیع مواد اولیه، بازرگانی، تولید محصولات و فرآورده های دارویی را در مجموعه خود جای داد.

حتما بخوانید
نماد رکیش را بشناسیم

این شرکت ابتدا با اسم یکدل در اداره ثبت شرکت ها در تهران به ثبت رسید ، در دهه ۱۳۵۰ سهام شرکت را بنا بر جلسه ای که بر گذار شد به سهامی خاص تغییر دادند.

در سال ۱۳۵۳ اسم شرکت را به شرکت سرمایه گذرای البرز تغییر دادند٬ اما دوباره بعد از گذشت مدتی در مرداد ماه سال ۵۳ نوع شرکت به سهامی عام تغییر پیدا کرد و موضوع فعالیت های شرکت سرمایه گذاری و مشارکت در شرکت ها و موسسه های تولیدی، ساختمانی، بازرگانی، خرید و فروش سهام و هر گونه عملیات بازرگانی می باشد.

گروه سرمایه گذاری البرز

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری البرز از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
محمد علی میرزا کوچک شیرازی با مدرک کارشناسی از شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز رئیس هیئت مدیره است.
بهمن زندیه با مدرک کارشناسی از گروه دارویی سبحان نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
اکبر برندکی با مدرک دکترا از البرز دارو، محمد ودود حیدری با مدرک دکترا از شرکت دارویی برکت و حسین محمد پور با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری ملی ایران اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت سرمایه گذاری البرز هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت دارویی برکت با ۴۹.۷۵۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری ملی ایران با ۱۳.۷۳۰ درصد
شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ۳.۰۵۰ درصد
شرکت مالی پارسیان با ۸۲.۸۱۰ درصد
شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با ۲.۳۸۰ درصد
شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن با ۱.۷۸۰ درصد
شرکت گروه سرمایه گذاری تدبیر با ۱.۲۹۰ درصد

حتما بخوانید
نماد تملت را بشناسیم

اطلاعات سرمایه گذاری البرز

 

ترازنامه والبر

 

ترازنامه والبر

 

پیشنهاد میشود در باره ی نماد واتی نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد والبر صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.